pavúčik
23.03.06,07:17
Je možné podať daňové priznanie "A" vytlačené z internetu alebo to musí byť len "zelený" originál?
kristina11
23.03.06,06:23
môžeš podať aj vytlačené z internetu.
Bavi
23.03.06,08:57
Je možné podať daňové priznanie "A" vytlačené z internetu alebo to musí byť len "zelený" originál?
Všetky tlačivá vyplnené alebo stiahnuté z Internetu DÚ akceptuje v plnej miere.:p
Zuzka
23.03.06,09:01
Ja tak robím už 3 roky a všetko je v poriadku. Len to musíš vytlačiť obojstranne. Aj výkazy tlačím z internetu.
JankaV
23.03.06,09:05
Prečo to musí byť obojstranne tlačené. Ja som si to vytlačila jednostranne. Myslíš teda, že mám podať nové daňové priznanie?
Zuzka
23.03.06,09:08
Ja to tak tlačím, aj originál je obojstranne, ale priznám sa, že si ma zaskočila touto otázkou. A už si ho odovzdala a akceptovali Ti ho?
Zyka
23.03.06,09:12
DU vsetky DP scanuje,takze im musi byt fuk, ci je to jednostranne ci dvoj... este by som povedala, ze jednostranne musi byt pre nich sikovnejsie
kendy
23.03.06,13:58
Ja to tak tlačím, aj originál je obojstranne, ale priznám sa, že si ma zaskočila touto otázkou. A už si ho odovzdala a akceptovali Ti ho?

Neviete niekto naisto, či mi to na DÚ zoberú, ak to nebude obojstranne?
Ďakujem.
Zyka
23.03.06,15:04
DU ti to zoberie 100perc., co to je za blbost bavit sa o obojstrannom a jednostrannom tlacive? podstatne je, ze je to na PREDPISANOM TLACIVE
Marína
23.03.06,15:12
Chcem vás poprosiť o radu. Aký je postup, ak chcem podávať DP elektronicky? Dá sa to vôbec? Ak áno, musím sa najprv zaregistrovať na DU, dostanem voľajaký PIN? Ak by táto možnosť bola, musím dodatočne odovzdať aj DP v tlačenej forme? Ak áno, do kedy? Ak by som posielala len elektronicky, prílohy musím aj napriek tomu odoslať poštou, však? Pomohlo by to rezidentom SR zdržujúcich sa mimo našej republiky.
dadika
23.03.06,15:17
Marína skús tento link:
www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)
nájdeš to v sekcii elektronická komunikácia
Marína
23.03.06,15:19
Dadika, ďakujem. Má z vás niekto osobnú skúsenosť?
dadika
23.03.06,15:22
rada ;) osobnú skúsenosť nemám - daňák mám pod nosom.
Melnick
23.03.06,15:22
Dadika, ďakujem. Má z vás niekto osobnú skúsenosť?

Marína zaregistrovala som sa 25.1.2006
V priebehu 2 dní mi prišiel mail :

Registračný formulár používateľa - osvedčenie,
kde mi bol pridelený ID pre prístup do autorizovanej
časti portálu.

Musím,ale priznať,že tieto služby,okrem dvoch
dotazov využívam minimálne.
Marína
23.03.06,15:40
Majulka, ďakujem. Dostaneš odo mňa (ako hovorí ondrejvla) jeden pekný maľovaný.
kukučka
23.03.06,23:40
Neviete niekto naisto, či mi to na DÚ zoberú, ak to nebude obojstranne?
Ďakujem.

zoberú neboj, mne zobrali minulý rok bez mihnutia oka
ondrejvla
24.03.06,09:13
Majulka, ďakujem. Dostaneš odo mňa (ako hovorí ondrejvla) jeden pekný maľovaný.

Evička aj bez maľovaného ti dám odpoveď, ako som ju zistila:
musíš sa zaregistrovať na DÚ, podpíšeš s ním dohodu, pridáš elektronický podpis, ktorý bude už u nich zaregistrovaný, potom pošleš DP elektronickou formou aj s elektronickým podpisom(priznám sa, neviem ako, asi naskenovaný?!) a odošleš. Potom ešte pošleš poštou 1 x DP a výkazy.
No, mám pocit, že je to riadna "pomoc", keď to mám posielať ešte raz poštou. Vraj zo zahraničia je najistejšie to poslať podpísané nejakému známemu v mieste bydliska, ten to zanesie na DÚ, dostane potvrdenie, ktoré ti doručí. Vraj zatiaľ ešte nikto tu nepodával (ŽA) takouto formou DP. Toľko z informácie, ktorú som zistila. Pekný deň.
Johanka
24.03.06,10:25
Aké "jednoduché":D .
Melnick
24.03.06,13:49
[quote=ondrejvla]Evička aj bez maľovaného ti dám odpoveď, ako som ju zistila:

Vlasti, veď mi praj to maľované od Maríny.:)
kendy
24.03.06,13:53
s elektronickým podpisom(priznám sa, neviem ako, asi naskenovaný?!)

Elektronický podpis je nejaký kód alebo heslo, ktoré si zadá...
Marína
24.03.06,14:41
Evička aj bez maľovaného ti dám odpoveď, ako som ju zistila:
musíš sa zaregistrovať na DÚ, podpíšeš s ním dohodu, pridáš elektronický podpis, ktorý bude už u nich zaregistrovaný, potom pošleš DP elektronickou formou aj s elektronickým podpisom(priznám sa, neviem ako, asi naskenovaný?!) a odošleš. Potom ešte pošleš poštou 1 x DP a výkazy.
No, mám pocit, že je to riadna "pomoc", keď to mám posielať ešte raz poštou. Vraj zo zahraničia je najistejšie to poslať podpísané nejakému známemu v mieste bydliska, ten to zanesie na DÚ, dostane potvrdenie, ktoré ti doručí. Vraj zatiaľ ešte nikto tu nepodával (ŽA) takouto formou DP. Toľko z informácie, ktorú som zistila. Pekný deň.
Vlasti, Ty si poklad:) . Potrebovala som to zistiť pre niekoho do zahraničia. A ten pekný maľovaný dostaneš aj Ty.;)
mysimis
24.03.06,14:47
Ja sa pýtam, že načo sa zaregistrujeme na DÚ, aby sme mohli zasielať DP elektronickou poštou, keď vyžadujú doručenie aj poštou alebo osobne. Obdobne to platí aj pre SP, lebo aj tam zasielame výkazy elektronickou poštou a musíme ich potom doručiť do 3 dní osobne. To je nejaká pomoc? Veď u nás prekvitá byrokracia, nemáte ten pocit?
Tweety
24.03.06,14:48
Ja sa pýtam, že načo sa zaregistrujeme na DÚ, aby sme mohli zasielať DP elektronickou poštou, keď vyžadujú doručenie aj poštou alebo osobne. Obdobne to platí aj pre SP, lebo aj tam zasielame výkazy elektronickou poštou a musíme ich potom doručiť do 3 dní osobne. To je nejaká pomoc? Veď u nás prekvitá byrokracia, nemáte ten pocit? Ale do SP posielame potom už iba prvú stranu, prílohy nie. Tam je to uľahčené EP.
mysimis
24.03.06,14:50
Bohužial, u nás pýtajú aj ostatné strany. Práve v týchto dňoch som to tam doručovala dodatočne.
Tweety
24.03.06,14:51
Bohužial, u nás pýtajú aj ostatné strany. Práve v týchto dňoch som to tam doručovala dodatočne. Aj EP aj papierikmi? To snáď nie?
mysimis
24.03.06,15:00
Aj EP aj papierikmi? To snáď nie?
:mee: :confused: áno presne tak. A keď som sa opýtala, prečo tak som dostala odpoveď od takej "nepríjemnej pani", že ona to tam musí mať! A viac so mnou nediskutovala. :confused:
Tweety
24.03.06,15:02
:mee: :confused: áno presne tak. A keď som sa opýtala, prečo tak som dostala odpoveď od takej "nepríjemnej pani", že ona to tam musí mať! A viac so mnou nediskutovala. :confused: Nediskutovala by som s ňou ani ja a prílohu by som jej nedala.
Melnick
24.03.06,15:07
Nediskutovala by som s ňou ani ja a prílohu by som jej nedala.

Keď my s "nimi" ,len peknúčko, aby sme si ich nepohnevali.:p
Tweety
24.03.06,15:11
Keď my s "nimi" ,len peknúčko, aby sme si ich nepohnevali.:p Veď o to ide, že oni to potom veľmi radi zneužívajú. Akokeby mali VŚ drzosti.( česť výnimkám)
mysimis
24.03.06,15:12
Vyhrážala sa mi pokutou.....
Tweety
24.03.06,15:14
Vyhrážala sa mi pokutou..... Ak máš na prvej strane výkazu vypísané akceptované, nemá na to aby sa vyhrážala. Toto je doklad, že výkaz bol zaslaný.
Stefan2
02.08.06,09:14
musíš sa zaregistrovať na DÚ, podpíšeš s ním dohodu, pridáš elektronický podpis, ktorý bude už u nich zaregistrovaný, potom pošleš DP elektronickou formou aj s elektronickým podpisom(priznám sa, neviem ako, asi naskenovaný?!) a odošleš. Potom ešte pošleš poštou 1 x DP a výkazy.
No, mám pocit, že je to riadna "pomoc", keď to mám posielať ešte raz poštou. ...


Náhodou som sem zabrúsil a ... ehm, som mierne prekvapený, že dnes, keď je všetko na webe, tu prebiehali - jú? podobné diskusie.
Ak to nie je ešte neaktuálne, tak aspoň stručne:


http://www.drsr.sk/ (http://www.drsr.sk/) v časti „Elektronická komunikácia“ zvoľte „Používateľská príručka“ a dozviete sa napr.


Odporúčanou možnosťou z hľadiska zvýšenia komfortu pri využívaní elektronických služieb (tu rozumej podať daňové priznania elektronickou formou) a zachovania bezpečnosti komunikácie je obstaranie kvalifikovaného certifikátu pre zaručený elektronický podpis od akreditovanej certifikačnej autority. V súčasnosti poskytujú túto službu na území Slovenskej republiky tri akreditované certifikačné autority: D.Trust Certifikačná Autorita a.s., Bratislava – www.dtca.sk, EVPÚ a.s., Nová Dubnica – www.caevpu.sk (http://www.caevpu.sk/) a Prvá slovenská certifikačná autorita prevádzkovaná firmou Viasec, s.r.o. – www.psca.sk (http://www.psca.sk/). Zaručený elektronický podpis je rovnoprávny vlastnoručnému podpisu a daňový subjekt nie je povinný správcovi dane doručovať daňové písomnosti papierovou formou.
A funguje to !!!
Tu sa tiež dozviete, že, ako a kde sa musíte registrovať, autorizovať, ako si musíte svoj získaný kvalifikovaný certifikát priradiť do zoznamu používateľa, a aj ako sa podpisuje el.daň.podanie.



A, mimochodom, elektronický podpis nie je žiadny kód, ani naskenovaný podpis, ale (veľmi zjednodušene)
je to súborček dát, ktoré sú vytvorené prostriedkami na vyhotovenie elektronického podpisu z podpisovaného dokumentu a zo súkromného kľúča podpisovateľa, … podrobnejšie http://www.nbusr.sk/sep/default.html (http://www.nbusr.sk/sep/default.html), Teoretický základ elektronického podpisu (ale slabším povahám to neodporúčam).
Obstaranie kvalifikovaného certifikátu je dobre popísané na stránkach vyššie uvedených akreditovaných certifikačných autorít.
marianmaj
12.02.07,10:07
ako a kde na internete si najdem tlacivo na dp, aby som si ho mohol vytlacit?
svojar
12.02.07,12:13
www.drsr.sk
ALBO
27.03.07,08:07
Keď dám tlačiť DP z DRSR tak sa mi čísla pri tlači premenia na písmemá, vie niekto prečo_
draha24
28.03.07,12:31
Pre istotu sa opýtam, môžem si z Alfy vytlačiť daňové priznanie aj čiernobiele? Uznajú mi ho?Ďakujem za odpoveď