peknekamaratstvo
08.12.13,00:18
ahoj.moj spolubyvajuci uz par mesiacov neplati najomne. najomne platil na ruku. po novom roku mu konci najomna zmluva. viete poradit, aj nezareaguje na poslednu vyzvu na zaplatenie, co mozem proti nemu pouzit? co moze sluzit ako dokaz v moj prospech? mozem pouzit uryvky z chatov alebo mailov, kde slubuje najom zaplatit a su len par dni stare? vdaka
misoft
07.12.13,23:21
To ako platí TEBE? A ty potom platíš ďalej? A s kým má zmluvu o nájme? S tebou, alebo s majiteľom?
Lebo to sú dosť podstatné fakty!

Chaty a maily - dosť nepreukázne - najmä chaty.

Ale ak chceš, aby sa rozhýbal - tresni mu jednu "výchovnú" po hube na pripomenutie, čo zabudol......
peknekamaratstvo
07.12.13,23:49
ja som majitelka bytu... zmluvu m so mnou, aj notarom overenu. platnu ju ma do konca decembra...vzdy mal v najme sklz, s tym ze som ratala, ze to do konca najmu vyrovna. stale sa tak nestalo a nechcem aby odisiel bez zaplatenia... tym , ze v danom byte byvam aj ja, peniaze mi daval na ruku.
peknekamaratstvo
07.12.13,23:59
este k tomu tolko - podla zmluvy som mu podpisovala prijmove doklady, ktore odovzdaval v praci aby mal prispevok na byvanie - doklady ma podpisane odo mna len po dobu ktoru platil...cize posledny doklad je na cast oktobroveho najmu, chyba zvysok, plus november, plus december....nema ako dokazat ze to zaplatil
misoft
08.12.13,08:51
Tak sa pozri do zmluvy, aké podmienky si mu dala. Dôvod výpovede nájmu, výpovedná doba, sankcie za oneskorené platenie nájmu, atď, atď.
Máš toto všetko v zmluve s nim?
A ak nezaplatí - vymáhať môžeš aj súdnou cestou (zdĺhavé, ale drahšie pre neho, ak prehrá), rozhodnutie súdu (právoplatné) je aj exekučným titulom - a exekútor sa postará (i v robote u neho budú mať jasno, čo je to za exot.....) a oveľa drahšie.....
peknekamaratstvo
08.12.13,09:51
jasne ze vsetko mam v zmluve...len presne po ten sud sa mi nechce dojst....respektive ak po neho uz mam dojst, chcem vediet odhadnut, ci mam sancu uspiet ked vyplacanie bolo na ruku...a jediny dokaz toho co skutocne odviedol su moje podpisy na jeho prijmovych dokladoch odovzdanych do prace...
misoft
08.12.13,09:57
Tu http://www.porada.sk/t229721-neopravnene-pozicane-auto.html#post2450712 som hodil "dobrý" nápad . Nájdi si (100€ a .........) - a šanca je, veď si potvrdzovala platby (síce iným spôsobom).

No tu narážame na druhú stránku: odvádzanie daní z prenajímania.......
peknekamaratstvo
08.12.13,10:01
mam vsetkych najomnikov priznanych a kazdy rok platim dan...
nic nemam utajene
stormcatcher
08.12.13,10:01
Tu http://www.porada.sk/t229721-neopravnene-pozicane-auto.html#post2450712 som hodil "dobrý" nápad . Nájdi si (100€ a .........) - a šanca je, veď si potvrdzovala platby (síce iným spôsobom).

No tu narážame na druhú stránku: odvádzanie daní z prenajímania.......
...už som sa obával, že nikto sa nato nespýta...
Mária27
08.12.13,11:36
Využi každý dôkaz o neplatení, čo môžeš prilož k platobnému rozkazu na súd - to je najrýchlejšia cesta. Ak nepodá odpor, nebude ani súd, ale budeš mať exekučný titul na vymáhanie dlžnej sumy. Nezabudni mu okrem istiny narátať aj úroky a trovy konania.
Na ruku sa platiť môže.