Adrián Pócs
08.12.13,00:32
Dobŕrý deň, máme v rodine veľký proble´m so starým otcom. Je to chronický alkoholik krotý kombinuje silné psychiatrické lieky na depresiu s alkoholom. Tohto výsleskom je neskutočná agresia a psychické a fyzické týranie rodiny. Už si s ním nevieme rady ako na to na psychiatrické liečenie odmieta natúpiť. Často krát nás bezdôvodne fyzicky napadne keď mu "preskočí". Naposledi sme boli nútení zavolať políci kedže sa vlúpal do domu vlastnej dcéry a ohrozoval rodinu a deti. Policajti ho pri primom čine neprichitili lebo hneď ako uvidel prichádzať policajnú siréniu utiekol domov. Policati nám povedali len toľko že keďže sa jedná o rodinného príslušníka nemôžu konať, iba v tom prídade ak by mama išla k lekárovi a lekár by urobil správu o jej poraneniach ktoré jej starý otec spôsobil , že v takomto prípade by mu vedeli udeliť pokutu 20€, čo nám však s momentalnej situácii vôbec neppomôže. Tak som sa teda vybral poradiť sa s jeho psychiatrom, pani doktorka mi tvdí že ke´dže má oficiálne ukončenú liečbu v robu 2008 , nemôže konať, poradila mi však aby sme na súd podali žiadosť na obmedzenie spôsobilosti na úrávne úkony na zdravotnícke úkony (nejako takto podobne sa vyjadrila) že v takomto prípede sa bude môcť dať hospitalizovať na psychiatrii i proti jeho vôli a vtakomto prípade by mohlo dôjsť k liečeniu. Tak ako laik som si už niečo o obmedzení a zbavení svojprávnosti prečital a viem že tomuto návrhu treba pripojiť ak lekárske správy o zdravotnom resp. spychickom stave. zádrheľ je však v tom že keď som pani doktorku poprosil o nejakú správu o jeho stave z jej strany, keďže je jeho psychiatrička, odmietla ma z odvôvodnením že t je protizákonné a že mi nič podobné nemôže dať. Tak sa teda pýtam odkiaľ maém vziať dôkazové materiály resp. lekárske správy ktoré by dosvedčili jeho stav? Keďže lekárka odmiet aakékoľvek spŕavy vydať. A v takomto prípade je úplne nezmyselné myslieť si že sám pacient (môj starý otec) pôjde sám k lekárovi a požiada ho o vytvorenie lekárskej správy, preto aby mu rodina mohla obmesziť jeho práva.
Vopred ďakujem za odpoveď.
lujza.j
07.12.13,23:49
arizona
08.12.13,08:10
Pises, ze stary otec uziva silne lieky na psych.chorobu.Takze mu tie lieky musel niekto predpisat na zaklade nejakych vysetreni.
V tom pripade ma ten lekar zaznam...

Pri spisovani navrhu na sud mozete napisat tuto skutocnost, ze dedko sa liecil na psych. problemy a navrhnut,aby si sud tieto zaznamy vyziadal.
Ak by zacalo jednanie o zbavenie svojpravnosti, sud navrhuje aj sudneho znalca, ktory taktiez musi stanovit diagnozu, nestaci len vyjadrenie jedneho vseobecneho, ci obv.lekara.

Zakazdym, ak deda chyti amok a zacne terorizovat a ohrozovat rodinu, treba volat Policiu.Podajte trestne oznamenie a ziadajte vysetrit , informujte sa ako prebieha vysetrenie,alebo aj psych.vysetrenie. Tieto podklady tiez mozete prilozit k navrhu na sud.
Nedajte sa odbit, ze sa jedna o clena rodiny, ze nemozu nic robit! Clen rodiny nemoze terorizovat a ohrozovat ostatnych clenov rodiny. Policia musi konat.Ak konat nebude a bude sa vyhovarat, ze sa jedna o clena rodiny, mozete sa stazovat aj na Policiu.
Adrián Pócs
08.12.13,10:03
Ešte jedna otázka k formulácii návrhu. Ako to mám sformulovať a napísať do návrhu to aby si súd sám vyziadal lekárske záznamy deda. A mám tam napísať aj lekárov ktorých navštevuje?
arizona
08.12.13,11:53
Vzory navrhov najdes aj tu na Porade,alebo na googli. Treba tam napisat vsetky skutocnosti,ktore su ti zname,tzn. ze aj mena lekarov ak vies.