farulova
23.03.06,08:25
ahojte,
chcela by som sa spytat, ci firemne auto kupene na lizing sa moze odpisovat aj 5 rokov a aky je postup : cena/5 ?
majitel mi povedal, ze on ma auto na 5 rokov a tak ho chce aj odpisat, ja som myslela, ze sa odpisuje 4 roky.
Poradte mi, prosim!
dakujem
gabika
Tweety
23.03.06,07:27
ahojte,
chcela by som sa spytat, ci firemne auto kupene na lizing sa moze odpisovat aj 5 rokov a aky je postup : cena/5 ?
majitel mi povedal, ze on ma auto na 5 rokov a tak ho chce aj odpisat, ja som myslela, ze sa odpisuje 4 roky.
Poradte mi, prosim!
dakujem
gabika
Firemné auto kúpené na lízing podlieha rovnomernému odpisu počas celej doby lízingu.
Manual
23.03.06,07:27
ahojte,
chcela by som sa spytat, ci firemne auto kupene na lizing sa moze odpisovat aj 5 rokov a aky je postup : cena/5 ?
majitel mi povedal, ze on ma auto na 5 rokov a tak ho chce aj odpisat, ja som myslela, ze sa odpisuje 4 roky.
Poradte mi, prosim!
dakujem
gabika
Auto kupované na lízing sa odpisuje počas trvania lízinku. Ak je LZ na 5 rokov, tak počas 5 rokov, Odpis 4 roky platí aj je kúpa spravená za hotové apodobne.
pyton
23.03.06,13:20
ahojte,
chcela by som sa spytat, ci firemne auto kupene na lizing sa moze odpisovat aj 5 rokov a aky je postup : cena/5 ?
majitel mi povedal, ze on ma auto na 5 rokov a tak ho chce aj odpisat, ja som myslela, ze sa odpisuje 4 roky.
Poradte mi, prosim!
dakujem
gabika
A dobre si pozri, čo vchádza do ceny pre odpisovanie. Nie je to také jednoduché, že celú sumu podelíš 5.
Zita5
23.03.06,19:43
ahojte,
chcela by som sa spytat, ci firemne auto kupene na lizing sa moze odpisovat aj 5 rokov a aky je postup : cena/5 ?
majitel mi povedal, ze on ma auto na 5 rokov a tak ho chce aj odpisat, ja som myslela, ze sa odpisuje 4 roky.
Poradte mi, prosim!
dakujem
gabika

Šéf Ti povedal , že má lízing na 5 rokov, ale ak chceš správne zaúčtovať finančný prenájom , tak musíš osobne spolupracovať so zmluvou o finančnom prenájme a vtedy sa prepracuješ k správnemu výsledku , respektíve otázkam čo Ti nie je jasné .