babicka1
08.12.13,14:25
Ahoj mám notebook asuss EeePC najprv mi začalo vypínat svetlo ,len mi stmavla obrazovka potom sa zase po kliknutí rozsvietila,teraz mi začína vypínat notebok z ničoho nič sa vypne hoci je v elektrike čo stým môže byt už mi odchádza ,dakujem za radu
usapp
08.12.13,13:45
Pricin moze byt niekolko.
- hardverova porucha.
- kolisanie napajacieho napatia
- castou pricinou je aj to, ze ludia si daju notebook na postel a pod. cim zamedzia pocitacu v chladeni. Ochranna tepelne poistka procesora alebo grafickej karty v dosledku prehriatia vypne bud graficku kartu alebo procesor.

Mne sa stalo to, ze som mal na stole pod notebookom list papiera. Ked som nan polozil notebook, tak mi ten papier ventilator, ktory bol umiestneny na spodku notebooku doslova pricucol (co som ja vobec nepostrehol) a po case sa mi notebook automaticky vypol v dosledku prehriatia. Uz som si myslel, ze bude na vyhodenie, ked mi to doslo. ;-)

Niekedy postacuje zobrat vysavac a cez vetracie otvory povysavat usadeny prach z notebooku.
misoft
08.12.13,14:57
Odstavenie grafiky je často prvotným javom prehrievania - PC sa snaží odstaviť to zariadenie, ktoré hreje najviac - v tomto prípade grafika. Ak všat to nepostačuje - vypne sa celý.
usapp poradil - skúsiť v prvom rade dostať bordel preč. A tieto netbooky by sa mali dať otvoriť - odobrať spodný kryt a fest to vyčistiť.
babicka1
08.12.13,17:41
ahoj dakujem za radu skúsim ho otvorit ,ale používam aj chladiacu podložku aj tak vypne teraz mi vypol a zapal až na štvrtý krát