grammatika
08.12.13,17:31
mimotemyKeďže na tejto novej porade neviem, ako sa zadávajú nie otázky ale skôr pomocky, zadala som to sem mimotemy



Z priložených dokumentov vyberám (nedávno som tu videla otázku na el.komunikáciu s Colnicou-ale žiaľ sa mi ju nepodarilo nájsť):

V súčasnosti nie je technicky možné, aby colné úrady na portáli finančnej správy vytvorili väzbu medzi konkrétnym používateľom portálu a daňovým subjektom. Z uvedeného dôvodu budú colné úrady do 31. decembra 2013:

- overovať používateľa (na základe predloženého vytlačeného registračného formulára zamestnanec colného úradu overí oprávnenie registrovaného používateľa konať v mene daňového subjektu alebo za daňový subjekt pred správcom dane pri elektronickom doručovaní podaní správcovi dane);

- uzatvárať s daňovými subjektmi dohody o elektronickom doručovaní.

Až po 1. januári 2014 bude možné, aby zamestnanec colného úradu priradil prístupové práva používateľovi na portáli finančnej správy.
Na základe dohody uzatvorenej s daňovým úradom nie je možné doručovať písomnosti colnému úradu, a preto pri elektronickom doručovaní colnému úradu bude potrebné uzatvoriť osobitnú dohodu s colným úradom. Rovnako to platí aj opačne.
korduľa
15.01.14,15:26
z DU



V prípade ak máte povinnosť doručovať správcodi dane podnia elektronicky od 1.1.2014 oznámenie môžete podať elektronicky:
Neštrukturované tlačivá sa podavajú cez portal www.financnasprava.sk ako priloha Všeobecneho podania.
Prihlasite na stránku Vašimi údajmi a tam po zvoleni DIČ zvolíte: Katalog formulárov- vyhľadáte cez Nešpecifokovanú oblasť- Nešpecifikovanú Agendu- Všeobecné podanie (treba rozlikať šípky)-kliknúť na ikonu "vyplnenie formulára"-vyplniť potrebné údaje, kde vyberiete aj typ prilohy napr. Oznamenie a na ľavom paneli v ponuke Prilohy-Sprava priloh (zasa rozlikavat cez šípy) pridáte prilohu z disku.
Na konci to podate cez tlačidla na ľavom paneli (Podať EZ alebo Podpísať ZEpom a Podať) Video k podaniu dokumentu mame na stránke - v casti Eslužby - El.komunikácia dane-priručky a návody https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/elektronicka-komunikacia/elektronicka-komunikacia-dane/prirucky-a-navody

---