Ykaž
08.12.13,23:17
Som po klinickej smrti, a veľmi ťažkých operáciach. Som na kontinuálnom meraní glykémii ako diabetik s fenoménom neuvedomovania si hypoglykémii. Najprv musím vedieť, či budem mať s kým komunikovať, pretože som nadobudol dojem, že po uradoch,bankách,a kadejakych spoločnostiach, ktoré pochopiteľne nemenujem, sedia UFONI. Mám obrovsku chuť žiť, ale asi to nechce nikto pochopiť, anieto ešte zamestnať človeka, ktorý prežil peklo na ZEMI. Ako invalid sa cítim strašne diskriminovaný. Nemám nárok na pôžičku,lebo pokiaľ som ležal na márach dostal som sa so sklzom jednej pôžičky do databázi SRBI, a na svoju liečbu potrebujem mesačne cca 200 eur, aby som žiť vôbec mohol. Zdravotná poisťovňa podľa zakona liečbu neuhrádza, respektive na žiadosť o vynimku mám odsuhlasenu vynimku na jeden mesiac. Je to na dlhu debatu, preto chcem vedieť, či mam s kym komunikovať...
kukučka
08.12.13,22:32
Dobrý večer, píšeš neskoro, už asi všetci spia. Ja ti veľmi neporadím, našťastie také skúsenosti nemám. Počkaj do rána. Mal si tému založiť ako debatu, v otázke sa dá odpovedať len raz.
pepsikova
08.12.13,22:56
...no, s diskrimináciou ti nepomožeme ani tu, to je nie len u invalidov...
...ale ako invalid máš nárok na nejaké príspevky,podľa diagnóz by bolo dobre zájsť na ÚPSVaR a dať si zistiť..nájdu sa tam síce ufonky, ale aj rozumné ,ktoré poradia...
..s pôžičkou je problém, musí ti zostať z dôchodku na žitie,životné minimum cca 190€,ibaže to by bola pre teba ďalľia podpásovka, kedže píšeš, že si v sklze,výška dôchodku asi nepostačuje ani na základný život, pôžičkou na pôžičku by si sa potopil celkom..nejaký spôsob, od rodiny, prípadne priateľa skús...
...a akáže je to diagnóza, ktorú ti ZP neuhrádza?...pretože, ak je to diagnoza vážna a ohrozujúca život a poisťovňa liečenie neprepláca, tak žiadaj vysvetlenie cez médiá-napr. v tv reláciách..tam sa najskôr domôžeš nejakého východiska..
buchač
09.12.13,05:20
Samozrejme , že
TV Roleta a TV GRC ....
Pomaly nebudú stíhať ...
Aj Vilkovi vzali Modrú hračku ....

...ale prečo mám nepríjemný pocit z úvodného príspevku ???????
lujza.j
09.12.13,05:39
Aj ja mam pocit ako keby "ja a moje druhe ja"....
alaya1
09.12.13,07:18
Co sa tyka sklzu pri plateni uveru si napisal, ze si bol v tom case v nemocnici. Ak si mal uver poisteny, mal si si uplatnovat narok na platenie uveru poistovnou. Ak si uver poisteny nemal, mohol si napisal list bankovemu ombudsmanovi, dokladovat lekarske spravy, uviest priciny omeskania, snad by ti pomohol.
Co sa tyka invalidity, neviem, ci mas preukaz TZP osoby, ci si si uplatnoval narok na kompenzacie tazko postihnutej osoby /TZP/ na Urade prace soc. veci a rodiny.- oddelenie posudkovych cinnosti. Mozno pri tvojich diagnozach mas narok na osobnu asistenciu, opatrovanie, ci prispevok na dopravu, ci dietne stravovanie, alebo inu kompenzaciu
Kvaka
09.12.13,08:57
O výnimku na úhradu liečby žiadaj opakovane. Niečo si prečítaj aj tu https://www.vszp.sk/poskytovatelia/zdravotna-starostlivost/zdravotna-starostlivost/poskytovanie-prispevkov/.
Možno máš na mysli inzulínovú pumpu. Dá sa podať žiadosť aj o opakovaný súhlas s úhradou inzulínovej pumpy, nájdeš vzor žiadosti tu https://www.vszp.sk/poskytovatelia/tlaciva/
buchač
09.12.13,09:28
Som po klinickej smrti, a veľmi ťažkých operáciach. Som na kontinuálnom meraní glykémii ako diabetik s fenoménom neuvedomovania si hypoglykémii. Najprv musím vedieť, či budem mať s kým komunikovať, pretože som nadobudol dojem, že po uradoch,bankách,a kadejakych spoločnostiach, ktoré pochopiteľne nemenujem, sedia UFONI. Mám obrovsku chuť žiť, ale asi to nechce nikto pochopiť, anieto ešte zamestnať človeka, ktorý prežil peklo na ZEMI. Ako invalid sa cítim strašne diskriminovaný. Nemám nárok na pôžičku,lebo pokiaľ som ležal na márach dostal som sa so sklzom jednej pôžičky do databázi SRBI, a na svoju liečbu potrebujem mesačne cca 200 eur, aby som žiť vôbec mohol. Zdravotná poisťovňa podľa zakona liečbu neuhrádza, respektive na žiadosť o vynimku mám odsuhlasenu vynimku na jeden mesiac. Je to na dlhu debatu, preto chcem vedieť, či mam s kym komunikovať...

Pre mňa je toto dôležité !
Zvyšok je len o dohadách , respektíve o nekompletých informáciách .


Že skúsim moje dohady :
- mesačne 200 € - ale nie jednorázovo , lež každý mesiac . Takže Kvaka , určite sa nejedná o inzulínovú pumpu . Nevravím ani to , že pumpa je na predpis a bez doplatku , samozrejme po splnení určitých náležitostí
http://dia.hnonline.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=309:ivot-s-inzulinovou-pumpou&catid=4:oko-odbornika&Itemid=5
Iné doplatky sú , samozrejme , niečo iné ...


- ležanie na márach a pritom ísť do sklzu iba pri jednej splátke ???
Kua ( nechcem byť za hovado ) , ale toto je trochu pritiahnuté za vlasy ...už len z toho titulu , že tiež som sa z druhého brehu vrátil .

- výnimka na jeden mesiac ohľadom liečby ?
Fakt by ma to zaujímalo , že o čo sa jedná ...
P.S.:
...a zasa môže niekto zmazať môj príspevok - kľudne ...prežil som už iné realizovanie sa...
alaya1
09.12.13,10:10
Buchac, v uverovom registri mas zaznacene aj jednomesacne meskanie so splatkou, takze udaj poskytol relevantny, ze mu nechcu dat uver, lebo ma v registri zaznacene, ze meskal so splatkou.
buchač
09.12.13,10:15
Buchac, v uverovom registri mas zaznacene aj jednomesacne meskanie so splatkou, takze udaj poskytol relevantny, ze mu nechcu dat uver, lebo ma v registri zaznacene, ze meskal so splatkou.
Čítaj ma ešte raz ...
Sklz a máry po ťažkých operáciach ???
Po klinickej smrti ???
Dávali by ho dokopy po jednej ...a nie že po viacerých .
Chápeš ma ???
alaya1
09.12.13,10:20
Nevidim v tom problem, asi mal nejake uspory, z ktorych to platil,kym chodil na operacie, potom uz nemal. neriesim to, poradila som len, co som vedela.
Kvaka
09.12.13,10:45
Že skúsim moje dohady :
- mesačne 200 € - ale nie jednorázovo , lež každý mesiac . Takže Kvaka , určite sa nejedná o inzulínovú pumpu . Nevravím ani to , že pumpa je na predpis a bez doplatku , samozrejme po splnení určitých náležitostí
http://dia.hnonline.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=309:ivot-s-inzulinovou-pumpou&catid=4:oko-odbornika&Itemid=5
Iné doplatky sú , samozrejme , niečo iné ...

Buchač, nemala som v úmysle reagovať, ale keď už si sa venoval môjmu príspevku, tak nedalo mi. Z tvojho linku vyberám, teda citujem pacientku Evu:

Pri hypoglykémii viac-menej necítim žiadne príznaky, pretože môj organizmus je dlhodobo nastavený na nižšie glykémie a práve preto si „zvykol“ na tieto hladiny. Príznaky nevnímam aj pri hladine 2 mmol/l, glukomer mi dokonca dávnejšie zmeral 0,8 mmol/l, ale zle mi prišlo až potom, keď som to zistila.“
Včas reaguje
Eva sa priznala, že hypoglykémiu dostala aj za volantom, bol to však stav, keď ešte vedela zareagovať. Pumpa ju totiž upozornila, že je zle. „Mám nastavenú spodnú hranicu na 4 mmol/l, keď dosiahnem túto hodnotu, pumpa reaguje.“ Táto funkcia sa, žiaľ, nedá nastaviť na každej pumpe. Je to nadštandard a diabetik, ktorý ju chce mať, si ho musí v plnej výške zaplatiť.
Koniec citátu.
No a zadávateľ píše: Som na kontinuálnom meraní glykémii ako diabetik s fenoménom neuvedomovania si hypoglykémii.

Len tieto dve veci som dala do súvisu.

Mesačný výdavok môže byť aj splátka za úver na nejaký nadštandard.

Nech sa vyjadrí zadávateľ.
buchač
09.12.13,13:06
Nech sa vyjadrí zadávateľ.
Aj ja vravím ...

Hypoglykémia je kua zážitok , mne nemusíš vravieť , už som mal možnosť ...
Ale u mňa je to iné . Príznaky sa prejavia , síce niekedy až príliš rýchlo , ale ja mám po ruke vždy nejakú sladkú vodu ...a aj rodina je poučená ...
duves
09.12.13,13:20
Diskriminácia na slovensku je náš stav, ku ktorému sme sa historicky dopracovali. A predpokladam po augustovom vývoji 1968, ked každy bol nasratí na každeho. Novemrovy puč to iba umocnil.
Ykaž
11.12.13,15:21
Som veľmi rád, že ste sa ozvali, a až toľkí. Aj diabetici. Prečítal nsom všetko. Neviem na čo mám skôr odpovedať. Keďže som po hypo kome, môžu byť moje slová trocha rozhárané. Ale pokusim sa. Jedná sa ozaj o Inzulínovu pumpu. VEO Paradigm. Ak by ste sa dostali na diabetik info, moje diagnozy a postup chorôb je tam pod menom Ľubomír. Môžete sa pozrieť cez Geogle na diagnozu... Fenomen neuvedomovania si hypoglykémii... neviem napisať link. Nerozumiem tomu. Mám tam toho popísaného dosť. Dôležité su hlavne v decembri 2012. Skrátka a stručned. Kontinuálne meranie glykémie s touto pumpou je fantastická vec, a aj keď mi to nikto neuhradí , a aj keď sa neviem ako zadlžim, budem to používať. Chcem ŽIŤ Vysielač ma stál cca 30000 sk. Na toto som si vzal pôžičku, lebo ani UPSVAR to nehradi, ani VZP. Mám na to písomné stanoviska. A liečba - jeden senzor namontovany na vysielač stojí 47 eur a vydrží 6 dní, max. 7. Tak si to spočitajte. Minuly rok som sa v juli pri domácich prácach dostal do hypy bez akýchkoľvek varovnych príznakov... a výsledok bol mesačný pobyt na oddelení popálenín v Šaci. Okolo mňa boli dvojmetrove plamene. Oheň som uhasil, ale následky boli popáleniny 2. stupňa na 20 % tela. Keby som bol mal vtedy namontovaný senzor, tak sa to nestane. Ten mi avizuje nízku hladinu, lebo mam nastaveny alarm na 4,3 mmol.. No nemohol som si to dovoliť, lebo banka mi neodsuhlasila odklad splátok, kedy som bol hospitalizovany v Ľubochni ešte na nasledky Hypo komy. Manželka ma z toho prebrala, a 15 po prebudeni a podani glukozy som mal 1, 6. glykémiu.15 minut po prevzati sa. Čiže som musel mať pod 1. Ale koľko? Neviem.Kvôli tým popáleninám už nechcem byť bez senzoru. Takýto panicky strach nechcem už nikdy zažiť... Detaily v ŠACI nebudem rozvádzať... Tie bolesti a prevezy neprajem ani uhlavnemu nepriateľovi.. Do celej veci je už zapojeny aj Urad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. A čakám na vyjadrenie generalneho riaditeľstva zdravotnej poisťovne.Nemohol som sa ozvať skôr, staram sa o otca, ktory je na voziku, s parkinsonovou demenciou. Mám preukaz ZŤP S aj otec. No staram sa, lebo nechce len mňa, a pritom si neuvedomuje, že aj ja som ťažko chorý. Do domova ho nemôžem dať, lebo by som ho psychicky zabil. A podľa zakona sa oňho starať nesmiem. Divne to zakony. Aj ja chcem byť užitočny, pre vlastného otca.Starám sa už 3 roky, a to su riadne stresy, ktoré maju veľmi veľky vplyv na glykémiu. Na senzore som už piaty rok,. Pankreas mi nefunguje od roku 1997,kedy som prekonal hemoragicku pankreatitidu s multiorganovym zlyhaním. Diabetici zapojte sa do debaty aj na DIABETIK INFO. A tu liečbu mi pomahala platiť manželka a aj otec. Zdravotná poisťovňa mi v roku 2009 opetovne zachranila život pri strangulačnom ileu, keď mi uhradila 20 ks senzorov. Trojdňovych. Potom už len nesuhlas. Ale aj tak im ďakujem. Firma Medtronic by tiež mohla zvažiť cenu senzorov.V roku 2009 stal 1 ks 27 eur vydržal 3 dni , s predlženim na 6 dni. Dnes stoji 47 eur, avraj iny typ. Vydrži presne 6 dni. Potomukazuje bludy. Takže je to ten isty senzor..... Nateraz končim, a prepačte mi ak su moje riadky nesurode. Je to tou cukrovkou. A ďakujem všetkym..
Ykaž
11.12.13,16:26
A ešte chcem dodať. Na tie príspevky mám len teoreticky nárok. Z posudku. Prakticky na nič, lebo manželka ma väčší príjem, takže nebyť jej je po mne. Spočita sa môj prijem s jej, a je po príspevku. Nechcel som sa citiť ako parazit, preto som si ten uver vzal. A za 2 mesiace sklzu, mi to narástlo na dvojnásobok. Volal som už na SRBI- správa registra, kďe to musím písomne požiadať o vymazanie negativneho záznamu, ako ozaj po tom navštivim bankoveho ombutzmana. Su to pre mňa samé stresy, a písomnosti, aj právneho chápania a skusenosti. Jedine čo mi pomohlo z UPSVAR je prispevok 2 hodiny na deň aj to len osobnemu asistentovi. Ktorý pomáha aj otcovi, lebo kvôli veľkej hernii, a nasledne vtransplantovanej propylenovej sieťke, nemôžem vykonavať žiadne ťažke činnosti, napr. otca dvihať z vane a do vane. Mám 120 stehov. Nehovorim čo bude teraz v zime so snehom. A o otcovej intenkontinecii 3 stupňa, keďže som aj astmatik...alergik, po dlhoročnej desenzibilizacii prachovou vakcinou. Otec prave predvčerom dostal rozhodnutie na 24 hod. opatrovateľsku službu. No... nechce nikoho, len mňa a toho mojho asistenta. a ja opatrovateľa oficialne robiť nesmiem. A z 320 eur sa prežiť neda. Zamestnať sa? Kto by ma s tymi diagnozami chcel. Vytvoriť chranene pracovisko, aby som si privyrobil??? Nehorázna byrokracia. Takže mi neostáva len privyrobiť si na čierno...To budeme mať oficialne ďalšieho čierneho pracovnika. Nech mi to niekto zakáže!!!
Ykaž
11.12.13,16:51
A predsa ešte niečo, do Diabetika info som napisal, prečo práve takíto ľudia, ktorí chcu byť užitočny, nemaju aspoň sčasti hradenu liečbu. Alkoholici a narkomani, gembleri a iní maju plne hradenu liečbu na Prednej Hore, v Plešivci, a čo ja viem kde kade. Zdravotná poisťov§a to zo zákona musí uhradiť. Poniektorí si tam idu len prezimovať , vyjdu vonku a prve čo je, pojdu do krčmi!!! A ešte sa rehocu, lebo mame take zakony. Takže peniaze idu zrejme tam. Na nás s touto zvláštnou diagnozou už peňazi NET. Pre mňa to žiaľ nie je nadštandart. V prepušťacej správe z Lubochne mam liečbu CSII ako bezpodmienečne nevyhnutnu. Ohrozujucu život. Malem som uhorel. a na to všetko mi nechybal a fraktura calanea- pätnej kosti. Ale aj to sa da zvládnuť. Nezabudol som na niečo zas? Ahojte priatelia, a zožeňte aj odbornikov z oblasti diabetologie, práva,psychologie. Kvôli tej klinickej smrti. O tom by sa dalo rozprávať... Videli ste sa ako Vás operuju? Všetkych lekárov, ako okolo Vás pobehuju? A vy sa pokušate sa vtesnať do nehybného tela a pohnuť s prstami???Yžak
buchač
12.12.13,10:37
aký máte druh inzulínu? možno v tom bude chyba....manžel má ten najkvalitnejší, aký je teraz na trhu....

Kriste Pane na nebesiach ...
Pomôž nevzdelaným na duchu ....
Všetkým si chleba nadelil ...ale prečo nie aj rozum ???

P.S.:
Vravíš Ty ??? Ty si diabetologička ...či ?
Zbehni do chladničky a daj názov toho " najkvalitnejšieho " ...
Potom sa " porozprávame " .....
Ykaž
13.12.13,04:00
Nastavovali ma v Národnom endokrinologickom a diabetologickom ustave v Ľubochni, a to sám prezident SDS doc Martinka. A spadovu diabetologičku mám v Košiciach vo FN. Týmto inštituciam a nielen im vďačím za svoj život. V inzulinovej pumpe VEO Paradigm mám humalog. Pre mňa je TENTO ten najlepší.
Chobot
13.12.13,10:15
Nakoľko Pohar mala príspevky mimo témy a s nulovou výpovednou hodnotou, považoval som ich za vhodné vymazania. Zároveň som musel vymazať aj príspevky iných, ktorí ju citovali (dúfam, že tam neboli žiadne dôležité a relevantné informácie k téme). Dúfam, že to pochopíte.
Ykaž
14.12.13,08:31
Asi takuto diagnozu nemá nikto, z učastnikov porady. Nevedia o čom píšem. Nikto na to z oslovených nechce reagovať. Preoáčte mi to už sa neozvem.
veronikasad
14.12.13,08:47
Ykaž, v jednom zo svojich príspevkov si písal o byrokracii okolo vybavovania príspevku na chránenú dielňu. Súhlasím, je okolo toho dosť papierovania, ale zvládli to iní, prečo by si to nezvládol ty. Ak máš podnikateľský nápad realizovatelný vo svojom okolí, ktorý zdravotne zvládneš a nemáš nedoplatky na daniach a odvodoch - skús to ... Dotácia na chránenú dielňu je dosť vysoká a UP prepláca aj prevádzkové náklady počas fungovania prevádzky.

Nájdi si vo svojom okolí účtovníčku, ktorá sa špecializuje na vedenie účtovníctva CHD - určite ti budú vedieť nejakú poradiť aj priamo na UPSVaR - na oddelení, ktoré dotácie poskytuje.
alaya1
14.12.13,08:52
Asi takuto diagnozu nemá nikto, z učastnikov porady. Nevedia o čom píšem. Nikto na to z oslovených nechce reagovať. Preoáčte mi to už sa neozvem.

To co napisal Chobot patrilo na nemiestne prispevky nicku POHAR, nie na teba.
buchač
14.12.13,09:17
Asi takuto diagnozu nemá nikto, z učastnikov porady. Nevedia o čom píšem. Nikto na to z oslovených nechce reagovať. Preoáčte mi to už sa neozvem.

Asi aj nie ...nemá
Ja teda nie , nemám .

Hentá diagnóza je sama o sebe dosť ( nazvem ) ojedinelá .
Určite je ale dosť pacientov , ktorí ju majú , na tomto fore sa nevyskytujú ....
Nejde o reakcie ako také . No nemá význam baviť sa o niečom v tých dohadách , ktoré v konečnom dôsledku môžu viac poškodiť ako pomôcť .

Možno by bolo zahodno podiskutovať s diabetologičkou o takomto prístroji .
http://www.medtronic-diabetes.sk/informacie-o-produktoch/guardian-real-time/index.html.html
Nakoľko :

Systém Guardian REAL-Time Vám dá tri úrovne ochrany prostredníctvom troch rôznych druhov výstrah, ktoré môžete nastaviť tak, aby zodpovedali Vašim potrebám.

Môžete použiť všetky, alebo len jednu z výstrah takým spôsobom, aby ste dostali ďalšie varovanie o blížiacich sa hypo alebo hyperglykémiách [1]:
Predvídajúce výstrahy môžu by nastavené tak, aby Vás v intervaloch 5, 10, 15, 20, 25, alebo 30 minút upozornili predtým, ako dosiahnete svoje glykemické limity.
Výstrahy zmien rýchlosti Vás upozornia na zmeny hodnôt Vašej glykémie.
Výstrahy hypo a hyperglykémií Vás upozornia, kedy ste dosiahli nastavené terapeutické hladiny (napr. 5-9 mmol/l)
Prehľady, ktoré Vám nezabezpečia len merania glykémií z prsta.
Merania glykémií z prsta Vám automaticky podajú informáciu len o tom, aká je aktuálna glykémia v danom okamihu. Nie to, čo bolo pred 5,10,20 min...alebo čo sa bude diať za 5,10,20 minút. Hyperglykémie alebo hypoglykémie, ktoré sa medzi meraniami glykémií z prsta vyskytnú, nemusia byť vôbec zachytené – až 60% hyperglykémií nemusí byť meraniami z prsta odhalené vôbec.

So systémom Guardian REAL-Time viete vždy, aká je hodnota Vašej glukózy, jej smer a rýchlosť jej vývoja. V prípade, že sa priblíži ku glykemickým limitom, budete upozornení, aby ste mohli prijať adekvátne opatrenia.
Ykaž
14.12.13,11:52
Pozrite sa nato teda takto. JA už pracovať nebudem. Ľuto mi je tých ľudi, ktorí ma potrebujú. Pracoval som ako živnostník, 17 rokov, a všetko mám splatené. Inak by som sa do invaaalidity nedostal.!!!! Robil som služby pre obyvateľstvo. Vtejto sfere sa zarobiť ťažko DÁ! Na tu liečbu si zarobím aj tak. Mám podaný patent. Zatiaľ jeden. A s uradom už nechcem mať nič spoločné. Mal som od nich jeden navratny a ten som musel splatiť aj s tými diagnozami. Maju tam 2 metre. S UPSVAR NECHCEM mať už nič. Mohol som aj ako invalid zamestnavať ľudí. Je mi to ľuto. Patent asi predám, a na liečbu budem mať. Musim sa starať aj o otca, ktory je na voziku Nezamestnaných je mi ľuto. Pracoval som ako majster 20 rokov. K takymto diagnozam ma dohnalo práve toto. Chcem mať už kľud. A byť užitočny. Takže ešte aj tie patenty , ktoré hodlám podať musím podať pod blízkym príbuznym, aby mi niekto zas nesiahol na prispevok na osobneho asistenta, alebo nedajbože na invalidny dôchodok.... Je mi ozaj ľuto ľudí, ktorí ma tu ešte potrebuju. Na chranenu dielňu sa vraj treba zaevidovať na UPSVAR a byť 3 mesiace nezamestnany. To už su mi zakony. Nikto už nebude vedieť o mne nič. Do debaty sa len ťažko zapoji niekto z tejto inštitúcie. Preto som na začiatku rozprával o diskriminácii. Pochopili ste to?
Ykaž
14.12.13,12:05
Buchač, konečne jeden normálny, ktory si zistil, o čom rozprávam. Príspevok sa objavil až teraz.keď som dopísal ja. Celý ten systém ale veľa stál, a kategorizačná komisia ho neschválila, pre práve vysoku cenu. Zachránilo by to neskutočne veľa peňazí pre poisťovňu, no práve predstavitelia poisťovní to nechcu odklepnuť ami pre tak ťažkych pacientov. Nikto tam takuto diagnozu nemá.
veronikasad
14.12.13,12:07
Pozrite sa nato teda takto. JA už pracovať nebudem. Ľuto mi je tých ľudi, ktorí ma potrebujú. Pracoval som ako živnostník, 17 rokov, a všetko mám splatené. Inak by som sa do invaaalidity nedostal.!!!! Robil som služby pre obyvateľstvo. Vtejto sfere sa zarobiť ťažko DÁ! Na tu liečbu si zarobím aj tak. Mám podaný patent. Zatiaľ jeden. A s uradom už nechcem mať nič spoločné. Mal som od nich jeden navratny a ten som musel splatiť aj s tými diagnozami. Maju tam 2 metre. S UPSVAR NECHCEM mať už nič. Mohol som aj ako invalid zamestnavať ľudí. Je mi to ľuto. Patent asi predám, a na liečbu budem mať. Musim sa starať aj o otca, ktory je na voziku Nezamestnaných je mi ľuto. Pracoval som ako majster 20 rokov. K takymto diagnozam ma dohnalo práve toto. Chcem mať už kľud. A byť užitočny. Takže ešte aj tie patenty , ktoré hodlám podať musím podať pod blízkym príbuznym, aby mi niekto zas nesiahol na prispevok na osobneho asistenta, alebo nedajbože na invalidny dôchodok.... Je mi ozaj ľuto ľudí, ktorí ma tu ešte potrebuju. Na chranenu dielňu sa vraj treba zaevidovať na UPSVAR a byť 3 mesiace nezamestnany. To už su mi zakony. Nikto už nebude vedieť o mne nič. Do debaty sa len ťažko zapoji niekto z tejto inštitúcie. Preto som na začiatku rozprával o diskriminácii. Pochopili ste to?
Chceš meniť zákona, no najlepšie by asi bolo najsť si tú správnu stranu a kandidovať za poslanca parlamentu, keď už nič iné robiť nechceš a rady od poraďákov prijať tiež nechceš. Pomýlil si si Poradu s bezplatnou právnickou kanceláriou ...
Ykaž
14.12.13,12:16
Nie , nemôžem sa starať o otca, a zaroveň podnikať, ako cely invalid. Nejde to dokopy. Dám si Vami poradiť, ale ozaj tym ľuďom aj tak pomáham, ale načierno. Preto si ešte stále viem zarobiť na celu liečbu. Som veľmi rád , že mam s kym komunikovať.
Ykaž
14.12.13,12:23
Skôr mi poraďte, ako postupovať, pri presadzovaní patentu, a tu chranenu dielňu si tiež lepšie pozriem. Vraj by som dostal aj pracovného asistenta. NO nie teraz, kym otec žije.
Ykaž
14.12.13,12:51
A veľakrát pracujem zadarmo, a viem o tom , že tie babky na zaplatenie nemaju, robim to z radosti. No ale je načase pohnuť s rozumom. Keď mi ale mne bolo najhoršie, musel som sa obrátiť na banku. Lebo ma už odpisali. Aj s takymito penálami. Aj tie samozrejme zaplatim. Čuduješ sa niekedy na averziu na takýchto ľudí??? Preto aj robim, aj nerobim. Skôr urobim niečo niekomu zadarmo, ako sa mám hadať s o zbohatlikom, ktory je schopny ma ešte aj udať, že si zarabam vlaszne len na liečbu. NA ČIERNO.,
Ykaž
05.01.14,19:10
Poraďáci, prajem Vám všetkým šťastlivý Nový rok. HLAVNE ...ZDRAVOTNE NEZÁVADNÝ.!!!