ZuzanaA
23.03.06,07:35
Prosím Vás, aký je v Alfe rozdiel medzi ID - ako uzávierkový doklad alebo "neuzávierkový"? Kde sa mi to prejaví? Ja som všetky ID ukladala ako uzávierkový, len neviem či je to správne a ak nie, tak prečo.
Manual
23.03.06,06:41
Prosím Vás, aký je v Alfe rozdiel medzi ID - ako uzávierkový doklad alebo "neuzávierkový"? Kde sa mi to prejaví? Ja som všetky ID ukladala ako uzávierkový, len neviem či je to správne a ak nie, tak prečo.
ID uzávierkový sa účtuje k 31.12, tým sa účtujú napr. odpisy, a vysvieti sa na zeleno
ID normálny neuzávierkový sa účtuje v priebehu roka ak chceš nepeňažnou operáciou vysporiadať niečo medzi VOzD alebo VNzD a ten na zeleno nesvieti
Zita5
23.03.06,06:43
Prosím Vás, aký je v Alfe rozdiel medzi ID - ako uzávierkový doklad alebo "neuzávierkový"? Kde sa mi to prejaví? Ja som všetky ID ukladala ako uzávierkový, len neviem či je to správne a ak nie, tak prečo.


V priebehu roka ak vystavuješ ID k priebežnému preúčtovaniu , tak v ALFE odklineš
" ako neuzávierkový "
a na koci roka keď robíš uzávierku a napríklad prevádzaš odpisy " klikneš uzávierkový a vtedy Ti svieti na zeleno v štvorčeku poradové číslo v peňažnom denníku . Uzávierkové operácie v rámci ID sú osobitne pod súčtovýmu riadkami peňažného denníka .To zistíš pre jeho vytlačení.
Čiže jedným slovom uzávierkový ID je ten ktorým k 31.12.2005 upravuješ daňový základ .
ZuzanaA
23.03.06,06:58
Aha, ok ďakujem pekne. :D
A ešte jedna otázka, keď možem :o
Potrebujem prečíslovať denník, aby mi doklady šli pekne dátumo zaradom. Môžte mi polopate poradiť ako na to?
Manual
23.03.06,07:02
Aha, ok ďakujem pekne. :D
A ešte jedna otázka, keď možem :o
Potrebujem prečíslovať denník, aby mi doklady šli pekne dátumo zaradom. Môžte mi polopate poradiť ako na to?
Na spodnej lište máš uprav, a tam máš možnosti na výber. Ale ak už máš VPD a PPD očíslované fyzicky, tak Alfa ti ich prečísluje a nebudú ti pasovať
ZuzanaA
23.03.06,07:19
Fyzicky, ako že ich mám vytlačené napr.? To nemám. Ale keď sa mi to prečísluje, opraví sa to automaticky aj v úhradách pohľ./záväzkov?
Zita5
23.03.06,07:20
Fyzicky, ako že ich mám vytlačené napr.? To nemám. Ale keď sa mi to prečísluje, opraví sa to automaticky aj v úhradách pohľ./záväzkov?

áno ........................
Manual
23.03.06,07:22
Fyzicky, ako že ich mám vytlačené napr.? To nemám. Ale keď sa mi to prečísluje, opraví sa to automaticky aj v úhradách pohľ./záväzkov?
Ano tak som to myslel. Ak máš napr. r. 2005 naúčtovaný, nič si netlačila, teraz to ideš vytlačiť, tak to môžeš prečíslovať. Najprv daj Zotrieď podla datumu daj OK, potom zotrieď PPD, potom VPD a aj ID, nakoniec daj kontrolu účtovania a keď nebude hlásiť chyby, tak môžeš všetko vytlačiť.
Ano zmena čísla PPD a VPD sa automaticky zmení aj pri úhradách
ZuzanaA
23.03.06,07:40
Zitka, Janko, ďakujem vám veľmi pekne za cenné rady.