nadejko
09.12.13,04:50
chce nám dať podpísať zmluvu ak dám vypoveď do dvoch týždňov tak pokuta 3000 eur ak do mesiaca 1000 eur, celá zmluva je proti mne a má výhody z nej len on, je to v poriadku.
Ide tu o to, aby som neodišiel do konkurenčnej firmy, asi, v môj prospech v tej zmluve neni ani zmienka, ak spravim čo by len nejmenšiu chybu , stači ak budem jesť v ich aute pri prevoze do zamestnania nesprávnej chvíli, mám pokutu, ako sa môžem chrániť, ak nepodpíšem , prepusti ma a nerád by som o to prišiel . Ak dám výpoveď tak pokuta , ak do mesiaca nedám aj tak pokuta, to preto aby som neodišiel asi, začarovaný kruh.
Chcel by som vedieť či mám šancu sa nejak chrániť , alebo možnosť dopísať do zmluvy aj moje požiadavky.
willma
09.12.13,04:59
Zmluva je dohoda oboch zmluvných strán. Ak je pre teba nevýhodná, tak ju nepodpisuj, ale o jednotlivých bodoch vyjednávaj. Nedaj sa odbiť tým, že je to ich štandardná zmluva a všetci ju podpisujú.
marjankaj
09.12.13,05:10
Tvoja agentúra? Máš to teda peknú agentúru.:eek:
Braňo
09.12.13,06:21
Nevidíme, aké podmienky v zmluve máš, ale pokiaľ si si dohodol vysokú pokutu, tak ju rozhodne môže uplatniť.
Indeed
09.12.13,06:30
Ak si naozaj schopný a šikovný rýchlo si najdeš inú robotu,

vy***** sa na darmožráčov z nejakej agentury !
jslancik
09.12.13,06:31
ak to podpíšeš, tak bude mať na to plné právo. A pravdepodobne podľa iných bodov zmluvy to bude ešte horšie.

Zváž si, či ti stojí za to podpísať takú zmluvu. A či je to tvoj prípad - plánuješ urýchlene zbaliť "švestky"? A vieš, do čoho ideš? Nevieme, o akú prácu sa jedná. Agentúry sa poisťujú pred vysokou fluktuáciou, ktorá im spôsobí väčšie či menšie problémy. Ak máš spraviť dielo za 10000 eur, a ty to v polovici zabalíš, tak je to problém pre všetkých.

Opakujem - zvážiť plusy a mínusy.
jslancik
09.12.13,06:46
chlape, to je zmluva ako keby si robil ochranku prezidentovi :) hlavná otázka - STOJÍ TO ZA TO? Ak sa boja, aby si neodišiel do konkurenčnej firmy, tak asi by si mal šancu tam.

O každej zmluve sa dá rokovať. Otázka je, či bude ochotná rokovať aj druhá strana. A je to aj o tvojich vyjednávacích schopnostiach.