Gabriela69
09.12.13,08:41
Mám problém, mám 19 rokov , robila som v lc v herni , no mala som nastarosti peniaze ako to býva zvykom v herni , jeden chlap ma vtedy vksue presvedčal nech mu požičiam peniaze , nedal mi pokoj , no tak nakoneic som mu požičala 1200 eur , sef sa to dozvedel a teraz ma vyhodil a dal ma na exekuciu zevraj za spreneveru penazi, ako mam postupovať ? momentálne niesom zamestnaná tak neviem ako čo mam urobi´t, viem mi niekto pomocť ?
arizona
09.12.13,07:59
Ine ti nezostava, iba komunikovat s exekutorom, najlepsie pisomne a dohodnut sa na nejakom splatkovom kalendari.Treba si ale uvedomit, ze cim dlhsie budes splacat, tam to bude drahsie...
taiko
09.12.13,08:23
a co "chlap", ktoremu si pozicala? To si mu dala len na dobre slovo?
buchač
09.12.13,08:27
..." mám 19 rokov " ....

VIDNO ...

Ak môžu pomôcť rodičia , alebo niekto známy , tak sa obráť na nich ...
Jednoznačne čím skôr zaplatiť a na všetko mať papier .
jslancik
09.12.13,09:02
v prvom rade oslov chlapa, ktorému si "požičala". Snáď to neberie ako dar???

v druhom rade oslov najbližších príbuzných. Snáď si to urobila prvýkrát a majú v teba dôveru. 1200 eur nie je tak strašne veľa. Nájdeš si brigádu v hypermarkete a za 3 mesiace to máš splatené. Samozrejme, že to zmení tvoje zvyky, ovplyvní voľný čas. Ale s tým musíš rátať, keď spravíš hrubú CHYBU a chceš to napraviť.

a hlavne si zapíš za uši, že trápne žiadnosti o "požičanie" cudzích peňazí treba okamžite odbiť. Môžeš ísť sedieť...
expeeert
09.12.13,09:09
Ak aj osloví chlapa, ktorému požičala, pokiaľ robila v herni tak ťažko môže očakávať vrátenie peňazí - tí čo chodia do herní nemajú zrovna vo zvyku vrátiť "požičané"
Dav
09.12.13,09:27
Čím skôr zaplať, lebo zamestnávateľ môže podať trestné oznámenie pre krádež a náhrady škody sa bude domáhať súdom, čím bude suma oveľa vyššia. Tak budeš mať na krku nielen exekúciu, ale aj trestné stíhanie. Poďakuj sa tomu chlapovi, ktorý Ťa ukecal na krádež...
kopretinka
09.12.13,10:13
a čo si si myslela? že okradneš zamestnávateľa a on ti za to dá odmenu?
duves
09.12.13,10:16
Nechapem, prečo si sa nepytala rodičov ešte predtym, že si urobila taku chochotinu. panenkoskákavá!
Dav
09.12.13,10:18
ak to lc má byť Lc -mesto, tak u nás kočky v herniach vraždia....aby ste ju neukameňovali, prečo požičala z firemných...
jslancik
09.12.13,10:19
mladá a hlúpa... naivná, nechala sa namotať chlapíkovi, aby mu "požičala"...
bodliak
09.12.13,11:37
"zevraj za spreneveru penazi"
zevraj ? a z akých si mu požičala, zo svojich ?

Ako postupovať ? Všetko vrátiť.
Gabriela69
10.12.13,09:20
Ten chlap sa mi vyhrážal , bol to nejkaý olašák , mal asi 100 kg čo som mala urobit ? " slubil " že ich vráti no nedošiel , to je jasné , rodičia mi pomoct nemožu , otec mi zomrel pred 4 mesiacmi , mamka je na invalidnom dochodku anema ho velky sama má problémy , rodinu mám velmi malu , tí maju dosť svojich staorstí, viem urobila som chybu , no naozaj neviem čo , bojim sa len toho aby som nešla sediet , aj tak mi momentálne nemaju čo zobrat no nemám za potreby chodit po exekuciach sudoch a neviem čo , hladám si brigádu a rýchlo prácu aby som to nejka zatiahla , vcera som napisala email byvalemu šefovi , povedal ze mam na to tento týžden ze to mozem dat po splátkach po 108 eur mesacne a ked to dám tento týžden ze to stihane , no aj tak ako rýchlo zozeniem 108 eur behom 4 dní ? ..