Silvia49
09.12.13,09:23
Dobrý deň,

bola by som veľmi rada ak by mi niekto poradil. Od júna chodím do jednej autoškoly. Počas navštevovania kurzu som prišla na to, že v autoškole majú hrozný prístup sú neochotní a nepríjemní. Mala som prvé skúšky. Na jazde ma pán policajt vyrazil. Nieje podstatné prečo. Vlastne prečo to nespomenúť. Zo skúšky ma vyrazili, pretože napriek 15tim absolvovaným jazdám mi veľmi "ochotní" inštruktori nedali potrebné informácie o jazde v bežnej aj hustej premávke. Aj napriek tomu, že som sa veľa pýtala, niektoré veci človeka, ktorý jazdí prvý krát v živote nenapadnú. To čo viem o križovatkách, viem z internetu a pod., mnoho vecí mi inštruktori nepovažovali za potrebné povedať. Dnes som mala 1. opravnú skúšku, na ktorej sa mi opäť "pošťastilo".

Keďže som si konečne ako absovent našla prácu, v ktorej súrne potrebujem vodičák, potrebujem takto narýchlo pred sviatkami termín na 2. opravnú skúšku.

V autoškole, ktorú som bohužial navštevovala už pre mna termín nemajú, všetko je do sviatkov plné. Mám možnosť ísť na skúšky do inej autoškoly, pretože majú voľný termín skôr.

Potrebovala by som vedieť čo k tomu potrebujem či sa to vôbec dá zariadiť. Bojím sa, že autoškola, do ktorej chodím ešte teraz ma nepusti.

Je zamestnanie adekvátny dôvod na oslobodenie ma z tej zlej autoškoly???

Za rady veľmi pekne ďakujem
buchač
09.12.13,08:37
Nie je podstatné prečo. Dnes som mala 1. opravnú skúšku, na ktorej sa mi opäť "pošťastilo".
ALE JE ... a ešte ako !!!
Aj pri tom opravnom termíne bol ten istý policajt ???
Máš možnosť ísť do inej ???
Rátaš aj s vynaloženými prostriedkami za vykonanie skúšky u tej druhej autoškoly ???
Minimálne správne poplatky - kolky 33 € ku záverečnej skúške..
Silvia49
09.12.13,08:52
@buchač policajt iný, ale inštruktor sa do žiaka vždy dosť obúval čo som si všimla. Mám možnosť len neviem či je možné aby ma pustili, že či je zamestnanie dosť dobrý dôvod na to.

Rátam s tým, že dám ďalšie peniaze do druhej AŠ, ale tej dám peniaze s radosťou ak budem môcť lebo majú super prístup, dokonca majiteľ mi chcel dať kondičné jazdy už dnes.
alaya1
09.12.13,10:17
Ucastnik kurzu ma za jeden poplatok 33 eur narok a zaverecnu skusku a 2.opravne terminy. takze nemusi zase platit za 2.opravny termin, ale ci moze v inej autoskole, to netusim. Opytala by som sa na dopravnom inspektorate.
buchač
09.12.13,12:17
eeee....

Skúška bola vykonaná v danej ( autoškola No.I ) a preto si tento poplatok môže ponechať .
Silvia49
09.12.13,12:39
ja som za kurz platila 360€, za prvú skúšku 35€, za 1. opravnú ďalších 35€ a za 2. opravnú už dufam nebudem platiť tej autoškole, do ktorej som chodila...
Silvia49
09.12.13,12:47
Ešte sa chcem spýtať. Musí to riešiť dopravný inšpektorát?
lujza.j
09.12.13,12:50
Neskusala si kontaktovat inu moznu autoskolu kde by tu opravnu skusku vykonala...a telefonicku napr.aj teraz...:)
Silvia49
09.12.13,13:32
Ahoj neviem či si čítala celý príspevok, ale spomínam v ňom, že mám možnosť ísť do inej autoškoly, le potrebujem vedieť čo k tomu treba a cez koho to riešiť ten prestup.
alaya1
09.12.13,16:17
Mozno nemam korektne info, ale napr. moja dcera robila pred pol rokom vodicak a na prihlaske, ktoru sme vypisovali mala termin skusky, 1. a 2.oprv. skusku. platili sme len kolok 33 eur, ale moze to byt tak, ze to plati len pri danej autoskole, preto som odporucila opytat na na policii, myslim, ze podaju relevantne info.