fangface
09.12.13,10:32
DObrý deň,

chcel by som vás požiadať o radu ohľadom styku s maloletým synom. Syn má 11 mesiacov a kedykoľvek za ním prídem a chcem ho ísť kočíkovať tak matka mojej expriatelky ide vždy so mnou a nechce mi dovoliť byť s ním osamote. A keď jej poviem že chcem byť s ním sám tak ma odhovára a väčšinou to vyústi v to že mi zoberie kočiar a snaží sa s malým vrátiť naspäť do bytu pokiaľ nepristúpim na jej podmienky. Rozmýšlal som že zavolám aj policajtov, že ma obťažuje ale neviem či porušuje vlastne zákon a čo by polícia spravila.

ďakujem za odpoveď :)
lujza.j
09.12.13,09:35
Styk s dietatom mas upraveny sudom? Ak nie poziadaj on...
fangface
09.12.13,09:38
Už som to podal na súd, ale ten mám až 6.2.2014
buchač
09.12.13,10:01
Pošli starú do teplej .......
kopretinka
09.12.13,10:04
prepáč,ale 11-mesačné dieťa by som ani ja nenechala samé s tebou. A obzvlášť,keď prídeš hocikedy,kedy sa tebe zachce.Matka predsa nie je opica,aby skákala podľa teba,že kedy sa tebe zachce.
arizona
09.12.13,10:09
A preco nie? Ved je chvalihodne, ze ma o dieta zaujem,ze chce byt s nim v styku. Vela otcov dokaze byt rovnako zodpovednych rovnako ako matka. Ved je tiez polovicny rodic,nema len povinnosti,ale aj prava...
buchač
09.12.13,10:12
Kedykoľvek ja chápem vo význame - VŽDY , keď to má stanovené .

...a nie , že kedykoľvek sa otcovi uráči - čiže nepravidelne ...
alaya1
09.12.13,10:12
Poziadaj sud o urcenie podmienok styku s dietatom, staci, ak zajdes na UPSVaR, oddelenie pravnej ochrany a kurately, tak ti pracovnicky vsetko vysvetlia.
alaya1
09.12.13,10:13
obidvaja rodicia maju uplne rovnake prava od prveho prveho dna narodenia dietata. Moze sa o dieta aj otec zaujimat kedykolvek, ak to nema sudom urcene inak.
kopretinka
09.12.13,10:14
ano,má práva,ale po dohode,a osobne ja by som svoje 11mesačné decko nedala nikomu samému,ani otcovi dieťaťa nie.......
kopretinka
09.12.13,10:15
a nie kedy sa jemu zachce,kedy si on zmyslí......matka predsa nesedí doma na riti a nečaká,kedy sa jemu zachce.
fangface
09.12.13,10:17
ďakuujem :D
fangface
09.12.13,10:19
Ďakujem. Niečo takéto som potreboval vedieť
fangface
09.12.13,10:19
Ale ja jej vždy vopred oznámim kedy za ním prídem
fangface
09.12.13,10:21
Vďaka, som rád že tu niekto pozná aj práva
kopretinka
09.12.13,10:23
je celkom normálne,že s tebou ide niekto,uvedom si,že 11 mesačné dieťa nie je hračka.Správaj sa rozumne,babku si nevšímaj,neprieč sa.
Prečo ti vôbec vadí,že je s tebou aj babka? ˇčo chceš s tým dieťaťom robiť,keď s ním chceš byť sám?
arizona
09.12.13,10:30
Ale ved dieta ma dvoch rodicov, predpokladam, ze rozumnych, ktori sa vedia dohodnut. Preco by mal tolerovat doprovod nejakej babky,ked chce ist na prechadzku so svojim dietatom? Babka sa nema do toho co montovat a basta!
kopretinka
09.12.13,10:32
ako myslíš,arizona.......
Andy Kralik
09.12.13,10:43
Ťažko vidieť do vzťahov iných.. ale principiálne súhlas s arizonou...
bubkoch
09.12.13,11:31
Kopretinka ty tu co za nezmysly vypisujes ? ake SVOJE dieta by si TY nedala ani OTCOVI samé ? co je to dieta len tvoje alebo co ? otec ma rovnake pravo ako ty, co keby to bolo naopak ? a otec by si povedal ze ho TEBE same neda ? sa spamataj ...
A ked su rodicia spolu, tak otec nechodi vonku SAM s dietatom, kym matka si oddychne, navari a pod. ? akym pravom ty chces otca obmedzovat ?
A to s tou babkou srandujes ? to je co za podmienka ze „len s babkou“ ? je to stanovene sudom ze len s babkou ? matku je mimo podmienok v rozsudku prd do toho, co otec v ramci svojho vymedzeneho casu robi s dietatom, vsak naopak to povazuju za samozrejme, tak co sa cuduju ?
mareko
09.12.13,11:49
Otec je otec, je to rodič a má právo na svojho syna rovnako, ako matka. Keď má záujem starať sa o dieťa, tak mu to musí byť dovolené. A navyše, chodí ho iba kočíkovať. Keby chcel dieťa domov na celý víkend, tak tam by sa dalo polemizovať o tom, či je schopný sa oň postarať.
fangface
09.12.13,17:11
Bubkoch velka vdaka za zastatie. Nie je to urcene sudom, sice to podali ale este su d neprebehol. A ked sa snazis to vysvetlit jej tak nemas sancu, proste iba svoje stale keca...
willma
09.12.13,17:54
a len tak mimochodom, čo na vzniknutú situáciu Tvoja ex? Ona súhlasí s konaním svojej matky, ale bo sa babka chová ako generál a mladá musí držať hubu a krok? Lebo vo všetkých príspevkoch sa omieľa len babka, ktorá skutočne má veľmi maličké právo starať sa do dohody medzi Tebou a Tvojou bývalou.
ariadna22
09.12.13,19:52
to je normálne, to je slepačí syndróm
fangface
09.12.13,21:05
Presne to aj ja si myslim. Rodicia maju rovnake pravo, lenze ja sa s byvalou ani nemam moznost osobne porozpravat,pretoze do vsetkeho sa stara a vsetko riesi jej matka
arizona
10.12.13,06:18
Ked sa s nou neda osobne dohodnut, tak jej vysvetli, ze to budes riesit cez sud,alebo socialku, kde predvolaju iba vas, rodicov. Ste dospeli, dieta je vase, vy musite spolu komunikovat, ci sa to druhej strane paci,alebo nie. S jej matkou nie si povinny sa dohadovat o svojom dietati.
srska
10.12.13,06:22
buchy, lenže stará je asi vtieravá jak ekzém. vyhodíš ju dvermi a oknom sa vráti :-))
fangface
10.12.13,06:47
Ona vie ze ja som podal na sud aj ohladom vyzivneho aj stretavania. Ale vies to je typ cloveka ktoremu to nevysvetlis,proste bude kecat ze maly plakal ked som tam bol a ze ju bolelo brucho zo mna... Ta zena ma 50 ale teda nesprava sa tak, zije kdesi mimo realny svet
alaya1
10.12.13,07:11
Na sude dieta zastupuje kolizna opatrovatelka a ta pred poijednavanim navstivi dieta za pritomnosti kazdeho rodica. Takze sud nebude vychadzat len z argumentacie rodicov, ale prihliada aj na stanovisko tejto pracovnicky .
mareko
10.12.13,07:21
Čo keby si skúsil prísť aj ty s maminou /aj to je babka/, možno by druhá babka zostala s otvorenými ústami, aké by mala argumenty? Keď je stvoja ex taká nesvojprávna a všetko rieši babka. Súd je ďaleko a dovtedy to musíš riešiť dáko "dočasne". Priprav sa však na to, že aj keď ti súd určí čas na stretávanie sa so synom, tak ti budú robiť problémy. Bude sa vyhovárať, že je malý chorý a pod. :-(
fangface
14.12.13,19:25
Aj otec prišiel aj mama so mnou, ale nepomohlo to. SAma mi povedala že prived si aj mamu kludne aj tak ti ho samého nedám a ked som ju priviel tak povedala že si si privideol mamu čo?....
kukučka
14.12.13,21:53
Budeš to mať veľmi ťažké a tvoje dieťa tiež, dúfam, že to nevzdáš.
Neplatí žiadne také, že veď to dieťa pochopí, keď bude dospelé. Skutočne nechápem matky, ktoré robia otcom napriek.
Ja na tvojom mieste by som žiadala striedavú starostlivosť, ak je to čo i len trochu možné.
Buď voči "svokre" dôrazný, ale nedaj sa vyprovokovať.