usapp
09.12.13,10:59
Aký používate sofvér?
Aké sú pravidlá a postihy?
arizona
09.12.13,10:13
Spamom je však akákoľvek reklama doručená elektronickou poštou bez predchádzajúceho súhlasu príjemcu reklamy.
Legislatíva o nevyžiadanej pošte (spame)

Problematiku reklamných e-mailov a nevyžiadanej pošty (spamu) upravujú nasledovné zákony:

zákon č. 147/2001 Z. z. o reklame v znení neskorších predpisov;
zákon č. 22/2004 Z. z. o elektronickom obchode v znení neskorších predpisov;
zákon č. 351/2011 Z. z. o elektronických komunikáciách v znení neskorších predpisov (ktorý nahradil zákon č. 610/2003 Z. z.).
Poskytovateľ služieb (podnikateľ) podľa §4 ods.6 zákona č. 22/2004 Z. z. o elektronickom obchode nesmie doručovať informácie komerčnej komunikácie elektronickou poštou, ak si ich príjemca služby vopred nevyžiadal. Podľa §3 ods. 7 zákona č. 147/2001 Z. z. o reklame sa reklama nesmie šíriť automatickým telefonickým volacím systémom, telefaxom a elektronickou poštou bez predchádzajúceho súhlasu ich užívateľa, teda bez súhlasu príjemcu reklamy. Podľa §3 ods.8 sa reklama nesmie šíriť adresne, ak adresát doručenie reklamy vopred odmieta. Vhadzovanie letákov do schránky na ktorej majiteľ oznamom uviedol, že si nepraje dostávať reklamné materiály, je teda tiež porušením zákona č. 147/2001 Z. z. o reklame. Dozor na dodržiavaním ustanovení zákona o reklame vykonáva Slovenská obchodná inšpekcia.
http://www.podnikajte.sk/manazment-marketing/c/745/category/marketing/article/kedy-je-reklamy-email-nevyziadana-posta-spam.xhtml
usapp
09.12.13,11:05
Ok, viem o tom, ale ked napr. rozposlem hromadny email so ziadostou o suhlas na zaslanie reklamnej ponuky, je to v zmysle zakona ok?
Richard
09.12.13,11:11
Hromadné rozosielanie emailov nie je spam a ani to nie je trestné... "nevyžiadaný email, čiže spam" a "hromadné rozposielanie" sú dva rozdielne pojmy
Richard
09.12.13,11:14
Študuj a dávaj konkrétne otázky samostatne. Tak široko zadaná otázka je skôr námet na článok ak nie na niekoľko naraz.
usapp
09.12.13,11:30
Nerozumiem celkom, ako inak sa mam opytat.
Moja otazka znela: "Aké máte skúsenosti s hromadným rozposielaním emailov?"

System ma vyzval na zadanie podotazok, tak som uviedol podotazky. Ako inak sa to mam opytat?

Okrem toho som otvoril debatu na tuto temu. Nepolozil som otazku v zmysle systemu porady. Aha, teraz pozeram, ze som len chcel a neviem, ci sa to da dodatocne este zmenit?
Richard
09.12.13,13:24
pýtaj sa na pravidlá a postihy, alebo na softvér, cize konkrétne, dolu sa uz pýtas dalsiu otázku ci je vyziadanie zasielania... cize samostatne, lebo je to velmi siroka tema a nikto ti nespracuje odpovede vycerpavajuco a potom to bude gulas roznych odpovedi, alebo ziadnych lebo zo siroka nema nikto cas pisat...