majkatorka
09.12.13,22:30
Prac. zmluvu mám na dobu určitú počas zastupovania PN, najdlhšie do 31.12.2013. Ak zamestnankyňa, ktorú zastupujem, skončí PN skôr (nastupuje na MD), je povinný zamestnávateľ oznámiť mi to písomne, že mi zmluva skončila? Do 31.12.2013 by som mohla ešte zastupovať druhú kolegyňu počas dovolenky (už o ňu požiadala), ak mi neukončia prac. pomer skôr, aby mi nemuseli preplatiť sviatky...
veronikasad
09.12.13,21:33
Tvoj pracovný pomer skončí nástupom zastupovanej pracovníčky z PN-ky. Ak by si mala zastupovať ďalšiu pracovníčku počas dovolenky, zamestnávatel musí s tebou uzatvoriť dodatok k pracovnej zmluve.
majkatorka
09.12.13,21:38
Ona ale nenastúpi do práce, pretože z PN nastupuje na MD. Ako sa ja dozviem, že ukončila PN? Stačí, keď prídem do práce a povedia mi, že PN pracovníčky, ktorú zastupujem, skončila? Alebo to musí byť písomne? Musím sa predsa prihlásiť do ZP a SP - budem pokračovať v RD. Ďakujem
veronikasad
09.12.13,21:43
Nevadí, že nenastúpila do práce. Ak máš ukončenie prac.pomeru definované ako zastupovanie počas PN-ky, prac.pomer končí posledným dňom PN. Seriozny zamestnávatel by ti to mal oznámiť písomne, keď sa o ukončení PN-ky dozvie (v prípade nástupu na MD to určite nebude vedieť posledný deň). Ak sa vrátiš na MD, treba sa znovu prihlásiť v ZP a SP ako poistenec štátu z titulu starostlivosti o dieťa.
majkatorka
09.12.13,21:47
Aha, už mi je to jasné :) O prihlásení viem, tak som zvedavá, či je zamestnávateľ seriózny :p Ešte raz vďaka