Peter 40
10.12.13,08:45
poslai mi sms ze mám dlzobu z roku 2009 to este ne je premlcaná?papiere uz neviem nájst.vopred dakujem
Indeed
10.12.13,08:03
šak prave o TO ide , vymáhať po rokoch aby narástli aj penále...
pepsikova
10.12.13,09:36
..no, premlčaná isto nie je!..pošlú ti aj papiere k dlžnej čiastke, a termín, do kedy to musíš zaplatiť..pokiaľ v tej sms-ke bolo číslo účtu, variabilný symbol a dlžná suma, zaplať to teraz,pretože to je len čistý dlh..na papieri už môžu byť aj úroky za 4 roky..
zosilka
25.01.14,12:31
Mna by to tiez zaujimalo nakolko ja som tento tyzden tiez obdrzal vyzvu na zaplatenie zaujimavej ciastky ale pohladavky mam z roku 2008. To jest 5 a viac rokov.
korela
25.01.14,15:26
Polož si otázku, keby si nezaplatil za ich služby, do koľkých mesiacov by ťa odpojili? Využívaš ich služby ešte aj dnes? Si si sám vedomý, že im dlžíš?
Ja som s inou firmou minulý rok zabojovala, nevedeli mi nič dokázať, bola to vymáhačská firma pre Telecom.
Prišiel list aj so splátkovou sumou, pričom išlo o sumu menšiu ako 100 eur.
Keby som im naletela, splátku zaplatila, tak by som im dlh uznala. V liste nebolo číslo faktúry, ani za aké obdobie, a hlavne číslo telefónu. Iba splátka do 15 dní.

Na ich call centre mi povedali, že mi oznámia mnou požadované údaje do mesiaca. Po dvoch mesiacoch , keď som im zavolala opäť ako tá vec stojí, že to znovu preveria. Každému je jasné, ak človek nezaplatí v dobe splatnosti mobilné služby, tak ho okamžite bez pardónu vypnú. Tak čo chceli vymáhať. Ešte som si spomenula na staré číslo synovho telefónu, mal ho na moje meno, ako neplnoletý, ....skrátim to, nič mi nedokázali.
Volala som aj na telecom, nikdy som nebola na blackliste. Tel. som mala od 1998.
Nakoniec cúvli po 3/4 roku. Netreba naletieť.
Viem, že som nebola dlžná. To je dôležité, byť si vedomý.
lml
05.03.14,19:16
Toto je teda naozaj veľmi zaujímavé, lebo vidím, že nie som jediná od koho frma digi tv niečo vymáha (v mojom prípade dokonca neodôvodnene).
Asi pred mesiacom mi volali z nejakej vymáhačskej spoločnosti, že Digi TV im postúpila na vymáhanie pohľadávku vo výške 86 eur, ktorú údajne voči mne evidujete. Bola som skutočne veľmi šokovaná, pretože vždy uhrádzam všetky faktúry pravidelne a na čas a nikdy mi z Digi neprišla žiadna upomienka. Keď som to povedala danej vymáhačskej firme, jednoducho ma odbili, že zrejme voči mne Digi TV má pohľadávku, keďže im to dali na vymáhanie.
Následne som volala do digi, kde mi potvrdili, že všetko mám uhradené a neevodujú voči mne žiadnu pohľadávku a môžu mi to aj písomne potvrdiť, ale že ak mi príde niečo z tej vymáhačskej firmy, tak oni s tým už nič nemajú, že musím to potom s tou vymáhačskou firmou riešiť sama. Akurát mi poradila, že mám potom predložiť to písomné potvrdenie, ktoré mi zašlú AK OŇ POŽIADAM. Tak to som bola druhý krát šokovaná. Žiadne nedoplatky nemám, dajú ma na exekúciu a ešte mám písomne žiadať o potvrdenia od digi aby som mohla sama komunikovať s vymáhačskou firmou. To bol vrchol, ale čo mi postávalo. Listom som požadala Dig TV o písomné potvrdenie, že nemám nedoplatky, ktoré mi aj zaslali. Čiže mám aj písomne potvrdené, že Digi TV voči mne neeviduje žadnu pohľadávku. Aj napriek tomu sa bojím, že za pár rokov mi tá vymáhačská firma pošle nejakú výzvu na zaplatenie slušnej sumy aj s úrokmi. Takže len tak ľahko sa nenechám a budem s dii bojovat. Budem od nich požadovať, aby vzniknutú situáciu s neodôvodnenou exekúciou, ktorú voči mne vedú vyriešili sami a sami dali podnet ta zastavenie vymáhania neexistujúceho dlhu.
Možno dám potom vedieť, ako som dopadla.