Kirk
23.03.06,08:52
Caute!

Chcem sa spytat, ze ak sa v pripade drobneho majetku rozhodnem ze ho dam priamo do nakladov na 501, ale je to napr. tlaciaren ktoru budem pouzivat dlhsie ako jeden rok. Je potrebne viest nejaku evidenciu tohto drobneho majetku. Je to nutne?Lebo napr. do tlaciarne budem kupovat napr. napln, mozno ju bude treba opravovat a teda je potrebne aby som to vedel preukazat nejakou evidenciou?

Dakujem
Manual
23.03.06,08:19
Caute!

Chcem sa spytat, ze ak sa v pripade drobneho majetku rozhodnem ze ho dam priamo do nakladov na 501, ale je to napr. tlaciaren ktoru budem pouzivat dlhsie ako jeden rok. Je potrebne viest nejaku evidenciu tohto drobneho majetku. Je to nutne?Lebo napr. do tlaciarne budem kupovat napr. napln, mozno ju bude treba opravovat a teda je potrebne aby som to vedel preukazat nejakou evidenciou?

Dakujem
Interný predpis účt. jednotky by mal stanovavať ako nakladať s DM a s Krát. majetkom. Mala by si v smernici stanoviť že napr. KM do 3000,- pôjde priamo do spotreby, bez ďalšej evidencie. Tlačiareň až bola drahšia, tak ju viesť v pomocnej evidencii, pretože tak ako píšeš, budeš mať na ňu dalšie náklady
Pekný deň...:)
Kirk
23.03.06,08:38
Diki, ale ak tlaciaren stoji len 5000, dam ju priamo do spotreby, ale tiez na nu budem mat naklady.Vtedy nemusim viest evidenciu?Nechcu vidiet danovaci ziadnu evidenciu?Ved vo vacsej firme mozem mat mnozstvo nakladov na udrziavanie takeho drobneho majetku, ktory som si dal priamo do spotreby-napr.nabytok, pristroje, vsetko mozne.Ako preukazem udrzbu tohto majetku?
Manual
23.03.06,10:24
Diki, ale ak tlaciaren stoji len 5000, dam ju priamo do spotreby, ale tiez na nu budem mat naklady.Vtedy nemusim viest evidenciu?Nechcu vidiet danovaci ziadnu evidenciu?Ved vo vacsej firme mozem mat mnozstvo nakladov na udrziavanie takeho drobneho majetku, ktory som si dal priamo do spotreby-napr.nabytok, pristroje, vsetko mozne.Ako preukazem udrzbu tohto majetku?
Veď píšem v predošlom príspevku hore, aby si ju mal zaevidovanú v pomocnej evidencii ale zaúčtuj ju hneď do nákladov. A čo máš v smernici napísané ?
Kirk
23.03.06,10:35
DIKI!

No v smernici o tom nemame nic.
Kirk
Manual
23.03.06,10:54
DIKI!

No v smernici o tom nemame nic.
Kirk
Tak nejakú vymysli a podľa nej postupuj:)