OCHJOJ
10.12.13,17:20
Ahojte poradaci,
som zamestnana na dobu urcitu a zmluva mi konci v maji 2014. Dostala som vsak pracovnu ponuku a chcu aby som nastupila uz k 1.1.2014.
Staci mi napisat dohodu o skonceni PP k 31.12.2013 podla par. 60? A co ak terajsi zamestnavatel nebude suhlasit? Co mi hrozi ak jednoducho len 1.1.2014 nenastupim a pojdem uz do novej prace? dakujem za radu
skovco
11.12.13,11:30
Toto som riesil davnejsie ale asi neboli nejake zmeny. V podstate ti nehrozi nic, treba vsak co najskor oznamit tvoj zamer zamestnavatelovi aby sa vedel zariadit. Ziadna dohoda, nic len mu oznam ze neprides- najlepsie pisomne, keby chcel robit ramena aby si mal dokaz.
Teoreticky od teba moze vymahat skodu ale jedine v pripade ze preukaze ze skoda vznikla v dolsedku toho ze si neprisiel do prace -> ak das aspon par tyzdnov dopredu vediet ze neprides tak takato skoda nehrozi, to by si musel byt totalne specialny nenahraditelny zamestnanec.
v zakone sa tusim spomina nejaka vypovedna lehota ale ne su tam ziadne sankcie pokial da vypoved zamestnanec.
bubkoch
11.12.13,15:23
§62 ZP:
(8) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu najviac v sume, ktorá je súčinom priemerného mesačného zárobku tohto zamestnanca a dĺžky výpovednej doby, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.