Sona Majakova
10.12.13,19:05
pepsikova
10.12.13,18:09
...exekútor siahne na účet-ak peniaze chodia na účet, nepýta sa, zadá príkaz banke a banka zablokuje..ak nie sú účty v banke, pošle ex do SP..a zablokuje..pokiaľ sa dlh nesplatí..musí ale zostať časť na žitie, cca95e
Sona Majakova
10.12.13,18:18
dakujem za odpoved,len som stoho zufala pretoze jeto nas jediny prijem som sama s dvoma detmi a dnes som sla na postu pre dochodok a nenechal mi ani cent.tak som volala do soc.poist.a tam mi pani povedalaze na sirotsky dochodok nemoze siahat.dovolat sa mu neda tak neviem kde saobratit.dakujem mooc za odpoved
pepsikova
10.12.13,18:21
...exekútori sú kasta sama pre seba a ich cieľom je za vysoké poplatky zobrať dlžníkovi všetko, čo sa dá..ak bol dlh oznámený SP, tak tá musí sumu upraviť tak, aby zostalo to minimum..nesmie zobrať všetko naraz..a že sa mu nedá dovolať-nič nové pod slnkom..ale-ak sú peniaze na meno dieťaťa, tak na ne nesmie siahnuť, len na peniaze dlžníka..Exekúcii nepodliehajú peňažné dávky sociálnej starostlivosti, pohľadávky rodičovského príspevku, pohľadávky prídavkov na deti a príplatku k prídavkom na deti.
buchač
10.12.13,18:23
Blbosť ...kukni vyššie ...
buchač
10.12.13,18:24
Exekúcii nepodliehajú peňažné dávky sociálnej starostlivosti, pohľadávky rodičovského príspevku, pohľadávky prídavkov na deti a príplatku k prídavkom na deti.
http://poradna.hnonline.sk/otazka/kedy-je-exekucia-nepripustna
Sona Majakova
10.12.13,18:32
noo lebo pani ktora je jeho podriadena alebo neviem co je mi arogantne odpovedala ze to je uplne jedno co to je ci sirotsky elebo materska alebo pridavky
pepsikova
10.12.13,18:56
..noo, ak tieto dávky idú cez účet dlžníka, banka nerozlišuje, čo tam príde, vidia sa len peniaze a tie sa zablokujú-na účte..
pepsikova
10.12.13,18:58
sirotský dôchodok by bolo dobre dávať na účet dieťaťa-vtedy je nepostihnuteľný..tak isto aj tie dávky..ak je matka dlžníkom, exekutor nehľadí..
Sona Majakova
10.12.13,18:58
dakujem moc trocha ste ma povzbudili.pekny zbytok vecera.
pepsikova
10.12.13,19:00
..opýtam sa- prečo je to váš jediný príjem?..dáky vdovský, prípadne iné sociálne dávky nemáte?..tie by bolo dobre preposielať na účet dieťaťa..ale vybaviť rýchlo na ÚPSVaR
Katy a R
10.12.13,19:21
priložím ešte tento link - https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CDQQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.lawblog.sk%2Fpravna-pomoc%2Fpravna-pomoc%2Fmoze-exekutor-siahnut-na-rodinne-pridavky%3Fpage%3D6&ei=EXanUsm7GImm4AT24oC4AQ&usg=AFQjCNGU3k8E5GRnMTGHpfAb5usCRoPPnA&bvm=bv.57799294,d.bGE

Treba zmeniť čo najskôr vyplácanie dôchodku - nie na účet, ale na poštu - keš (len to trvá min dva mesiace.)
Podľa mňa - sirotský dôchodok je dávkou sociálneho poistenia !! (nie je to štátna sociálna dávka, ani peňažná dávka na kompenzáciu ..)
bubkoch
10.12.13,19:25
ja si myslim ze treba co najskor splatit dlh ! a ziaden uz nerobit
Katy a R
10.12.13,19:31
- to je síce pravda - len na to sa zadávateľka nepýta ;) ... predpokladám, že vie, že dlhy treba platiť (však exekútor sa už ohlásil!)