Peter Papp
10.12.13,19:10
resp. otázka by znela či ak nakupujem na firmu veci súvisiace s podnikaním, či nie sú nejaké výhrady alebo dodatočné veci k nákupu s ktorými sa treba vysporiadať.

pozn. nakupoval by som z nemeckého amazonu.

Vďaka vopred za odpovede
tictac7
11.12.13,09:24
všetko, čo súvisí s podnikaním a výdavky sú preukázateľne vynaložené na dosiahnutie a udržanie príjmov, si môžeš dať do nákladov. Nepotrebuješ nič špeciálne, avšak aj tieto nákupy sa Ti započítavajú do limitu na povinnosť registrovať sa na DPH v zmysle §7. A pokiaľ nie si platiteľ DPH, budeš si musieť sledovať, či nepresiahneš za rok obrat DPH zaplatenú v DE a budeš mať povinnosť si ju žiadať....
Slavko Indect
14.01.14,12:13
Ak sa este mozem opytat...pri nakupe z amazonu dostanem nejaku fakturu alebo nieco co mozem prilozit do uctovnictva...lebo tak pokial viem neda sa tam registrovat ico a dic ktore by boli na fakture tak ako teda?? dik za odpoved
anto
14.01.14,12:48
Ak tam nie je uvedené VAT Nr, tak si nemôžeš odpočítať DPH, inak by ti museli faktúrovať bez dane DPH (Ak si platiteľom dane)
tictac7
14.01.14,13:17
na amozone sa dá normálne registrovať. Po registráícii riadne faktúry chodia (teda, vieš si ich stiahnuť). Ak pri registrácii uvedieš aj svoije IČ DPH, faktúra bude bez DPH.
srska
14.01.14,13:46
ak nemáš ič dph poriešené v prvotnej registrácii, dá sa to aj dodatočne doplniť.
srska
14.01.14,14:25
registrácia je na meno. ja som ič dph doplnil dodatočne - postup viď obrázok. ič dph si amazon.de overuje 1-4 dni.
Slavko Indect
14.01.14,16:53
nie niesom platitelom dane...mne nejde o to aby som kupoval bez dane len aby som si to vedel dat do nakladov ked kupujem nieco pre firmu a aby som mal o kupe ako takej doklad
Slavko Indect
14.01.14,17:09
toto som nasiel aj na anglickom ale ja niesom platca dph ja len potrebujem doklad o kupe a taky aby bol pouzitelny v uctovnictve...teda predpokladam ze by na nom malo byt moje ico a dic?? alebo sa mylim??
Petra Mrvová
11.10.14,20:55
Dobrý deň,
tiež plánujem nakúpiť na s.r.o z amaznou - nie som platcom dph, poriešili ste to? Návod poteší ;)