Brusko6
10.12.13,21:30
Len tak v kratkosti..robim realitnu cinnost niekolko rokov, na dohodu..viedla som realitku sama,ale nakolko sme si zle stanovili s konatelom podmienky na zaciatku nase cesty sa rozchadzaju.. Chcela by som v tom pokracovat, ale nemam prislusne vzdelanie ani dostatocnu prac v danom obore..neverim, ze sa to neda inym sposobom riesit..neverim!!! Nemam cloveka, ktory by so mnou do toho vstupil a resp. Ani nechcem..
Poprosim Vas o akukolvek radu.. Nejaka cesticka musi existovat!!
KEJKA
10.12.13,20:44
Jjedine najst si inu realitku a pracovat pre ňu ako makler- ka
Brusko6
10.12.13,20:48
To nie..ponuku som dostala, ale nie.. Viedla som tuto viac ako 2 roky, nechcem byt "len" v pozicii realiteho maklera.. Aledakue;-)
MarcoM
10.12.13,20:50
Mno buď spĺňaš podmienky na vydanie viazanej živnosti alebo nie. Keď nie musíš pracovať na ich splnení. Obísť sa to dá napr. ustanovením zodpovedného zástupcu, ale ten musí byť v uvedenej realitke na pracovný pomer.
Brusko6
10.12.13,20:53
Dakujem Marco, to viem, len nemam cloveka s prislusnym vzdelanim.. :-(
korela
10.12.13,21:52
Nemusíš uviesť mesto, ale aspoň kraj, trochu priblíž lokalitu pôsobenia.
korela
10.12.13,21:54
Ak si dobrá ty sama, nájdeš.
BXLmiami
11.12.13,05:45
Musíš si dorobiť vzdelanie,inak nemá veľmi význam ísť do toho.
trevize
11.12.13,06:31
Pocas tych 2 rokov ste nespolupracovali s nejakou inou rk? Nemas nejakych znamych realitakov, ktori by ti dali potvrdenie o praxi?

Tie podmienky su uplne zcestne....nechapem preco ekonomovia alebo architekti maju narok na tuto cinnost.
jslancik
11.12.13,08:49
Pozri si živnostenský zákon, čo vlastne chceš robiť, a čo na to potrebuješ. Je to jasne definované. Pre určité vzdelanie potrebuješ napr. kurz a x rokov praxe. Zistíš, čo sa teba presne dotýka.

Mimochodom, tiež som riešil podobný problém, v inej oblasti podnikania. A viem, že UPSVaR detailne skúma hlavne potvrdenia o praxi. Takže pozor na "prehlásenie" o odpracovaní x rokov. Vedia si pozrieť, či si v tom čase bola nahlásená v SP u tej firmy, čo ti dala prehlásenie, a podobné veci. Nie je problém zohnať prehlásenie, problém je, aby bolo akceptované.

Ďalšia možnosť je myslím sa to volá "zodpovedný zástupca", ktorý ťa bude akože zastrešovať. Len ten musí byť u teba v TPP.

Pohľadaj, poskúmaj, nehľadaj skratky. Písanie výkričníkov a tvrdenie, že "nejaká cestička musí existovať" ti moc nepomôžu... Pracuj na nájdení tejto cestičky.
jslancik
11.12.13,08:51
korela, dokonale napísané.
Brusko6
11.12.13,09:37
dakujem za "facku", ale chapem, rychlosti sa vyjadrujem ako dillina..
prax si viem vybavit, le mam obavy z danej kontroly, ktoru si spominal, nechcem ani seba ani vystavovatela dostat do nejakych problemov..
dnes mam stretnutie s clovekom, ktoreho by som zamestnala do tpp, ako zodpoved. zast.
tie podmienky su podla mana cele postavene na hlavu, lebo je to obmedzujuce.. ale zase chapem, ze keby nie su tie podmienky nastavene tak ako su, tak by to robil hoc kto..
ok, kazdopadne dakujem .
Brusko6
11.12.13,09:41
zial, toto neovplyvnime, aj ked suhlasim .. tou praxou to nechem riskovat..
jslancik
11.12.13,09:48
oceňujem, že si pochopila napomenutie.

potvrdenie o praxi som rozmýšľal formulovať ako "brigádnická práca bez nároku na odmenu". U nejakého živnostníka by to bolo možno prijateľné. Ale riskovať som to nechcel. Lebo ako vravíš, on by mohol mať väčší problém ako ja.

podmienky sú hlúpe. Kto je vhodnejší na danú prácu - ten kto má vyštudovanú učňovku bez maturity, iba výučný list a ďalej nič v tom smere dlhé roky nerobil, alebo ten, kto praxou získal kvalitné schopnosti a skúsenosti a má vlohy na danú prácu a hlavne ju chce robiť...