Jata
23.03.06,07:54
zasa tie nešťastné odpisy...
pri kúpe osobného auta vraj nemožno odpočítať dph... dph je vraj súčasťou obstarávacej ceny, z ktorej počítam odpisy... Je to teda tak, že keď kúpim osobné auto za 119.000,- (100.000,- + 19.000,- dph), tak odpis bude 1/4 zo sumy 119.000,-???? :eek: ???
ako je to, keď takéto auto kúpim na leasing? (myslím konkrétne dph)
ďakujem ;)
Tweety
23.03.06,07:58
zasa tie nešťastné odpisy...
pri kúpe osobného auta vraj nemožno odpočítať dph... dph je vraj súčasťou obstarávacej ceny, z ktorej počítam odpisy... Je to teda tak, že keď kúpim osobné auto za 119.000,- (100.000,- + 19.000,- dph), tak odpis bude 1/4 zo sumy 119.000,-???? :eek: ???
ako je to, keď takéto auto kúpim na leasing? (myslím konkrétne dph)
ďakujem ;) Pri kúpe osobného vozidla kategórie M1, podľa § 49 zákona o DPH, odst.7 nie je možné odpočítať daň. Týka sa to aj kúpy na lízing.:cool: Súčasťou OC teda bude aj dph.:cool:
Denda
23.03.06,08:00
Pri kúpe osobného vozidla kategórie M, podľa § 49 zákona o DPH, odst.7 nie je možné odpočítať daň. Týka sa to aj kúpy na lízing.:cool:Iba doplním. Pri kúpe osobného vozidla kategórie M1 nie je možné odpočítať daň podľa § 49 ods. 7. Pri ostatných vozidlách kategórie M to možné je.
Tweety
23.03.06,08:02
Iba doplním. Pri kúpe osobného vozidla kategórie M1 nie je možné odpočítať daň podľa § 49 ods. 7. Pri ostatných vozidlách kategórie M to možné je. Dík za upozornenie, samozrejme je to tak,moja nepozornosť, chýba tam malá 1, Idem to opraviť. ;););)
KEJKA
23.03.06,18:04
Pri kúpe osobného vozidla kategórie M1, podľa § 49 zákona o DPH, odst.7 nie je možné odpočítať daň. Týka sa to aj kúpy na lízing.:cool: Súčasťou OC teda bude aj dph.:cool:
čiastočne chyba !! Pozor !!
je pravda že nie je nárok na odpočítanie DPH.
Súčasťou OC je to však pri kúpe (na faktúru, na splátky...)
Pri fin. leasingu nie je DPH súčasťou OC -
Účtuje sa do nákladov.
Zita5
23.03.06,18:10
čiastočne chyba !! Pozor !!
je pravda že nie je nárok na odpočítanie DPH.
Súčasťou OC je to však pri kúpe (na faktúru, na splátky...)
Pri fin. leasingu nie je DPH súčasťou OC -
Účtuje sa do nákladov.

Súhlasím s Lidou a len doplním :

-nadobudnutie MV kúpou postupuješ podľa § 25 odst.5 písm,a/ ZDP, daň je súčastou OC
- finančný prenájom MV postupuješ podľa § 25 odst.6 ZDP - nie je súčasťou OC
JDM
23.03.06,20:01
len na ujasnenie, ak mám osobný automobil na lízing, účtujem zle, ak odpisujem ročne mesačné anuity podľa splátkového kalendára, a prirátavam k mesačnej anuite sumu DPH?
napr. mesačná anuita 10000,-- + dph 1900,-- = 474/221