Smitkovic
10.12.13,21:40
Dobrý večer prajem,

chcel by som sa spýtať, či som správne pochopil dané pojmy. Sídlo podnikania je pojem pre právnické osoby. Synonymum slova ,,sídlo´´ pre fyzické osoby je ,,miesto podnikania´´. To znamená významovo totožné. Prevádzkareň je miestom vykonávania podnikateľskej činnosti, nie však jej miestom podnikania (pokiaľ si to tak neuvediem osobitne v živ. liste). Ide o to, že pracujem pre právnickú osobu ako fyzická osoba SZČO podnikateľ s miestom podnikania (sídlom) v mojom trvalom bydlisku (uvedené taktiež v živ. liste) a na predlohe faktúry od odberateľa mám do kolónky miesto podnikania napísať miesto, kde som reálne pracoval. To znamená konkrétna firma v ktorej som bol celý mesiac ako poskytovateľ služby na základe podnetu právnickej osoby s ktorou mám podpísanú mandántnu zmluvu. Ja to však odmietam, pretože tvrdím, že to bolo len miestom vykonávania podnikateľskej činnosti bez toho, aby som to mal evidované ako miesto podnikania resp. prevádzkáreň označenú miestom podnikania. Tým pádom by som danú konkrétnu firmu kde som reálne pracoval musel mať zapísanú + označenú. To nehovorím ešte o povolení o užívaní a ďalšie veci. Chápem to celé dobre, alebo vravím hlúposti? Poprosím sedliacky rozum hrsti a ,,po lopate´´ to vysvetliť pokiaľ sa mýlim, ďakujem vám veľmi pekne :)