Jusufs
11.12.13,07:18
Materska nemecka GmbH ma na SK registrovanu dcersku sro.
Za rok 2013 sro vykonala pre nemecku GmbH programatorske parametrizacne cinnosti. Platby za vykonanu pracu (nie tovar) poukazala nemecka GmbH na slovenske konto sro. na zaklade zmluvy o dodani prac medzi GmbH a sro.
Sro idem registrovat podla par.7 k DPH pretoze poukazana suma bola vyssia nez 13.941,45 EUR. Je teda registracia nutna ?

Materska firma bude penazne prostriedky poukazovat na ucet sro podla tzv. Gutschriftverfahren. Viete mi niekdo vysvetlit co ten dobropisovy sposob ma znamenat ?
Myslel som si ze sro vystavi GmbH mesacne faktury za dodanu dusevnu pracu.

Dakujem.

Mzda mi Bola za odvedenu pracu ako jedinemu zamestnancovi sro pravidelne vyplacana od februara 2013 a pravidelne boli platene odvody.
Prostriedky na sro ucet zasielala GmbH na zaklade vypocitanej mzdy slovenskou uctovnou firmou.
Okrem zmluvy o vykonani dusevnej prace nema zatial sro ziadny doklad (faktury sro na GmbH, ci nejake 'dobropisy' od GmbH).
Dakujem za pomoc.
tictac7
11.12.13,06:26
Vyjadrujem sa k DPH, k tej zmluve nie:
Registrácia v tomto prípade je podľa §7a pozri si ods. 2 ...PRED DODANÍM SLUŽBY... teda ideš na to po funuse..... §7 a suma 13.941,45 sa týka nadobudnutia tovaru z iného ČS
Jusufs
11.12.13,06:47
Dakujem, tzn. ze ak mi bola pocas roku 2013 vyplatena mzda a zaplatene odvody z konta sro, mala byt sro k par.7 registrovana hned na zaciatku pred dodanim prvej sluzby ?
tictac7
11.12.13,07:30
??? čo má mzda a odvody spoločné s poskytovaním služby?
Jusufs
11.12.13,07:37
Mzda mi bola za odvedenu dusevnu pracu pravidelne z SK sro konta vyplacana a odvody boli riadne platene.
Prostriedky na SK firemne konto poukazovala GmbH. Sro zatial nema okrem zmluvy za pracu zo strany GmbH jediny doklad. Sro nevystavila faktury GmbH a ani neobdrzala 'dobropis' od GmbH.