Danielka
23.03.06,09:06
Ahojte,
chcela by som vás poprosiť - firma poskytuje služby. Na to, aby ich mohla poskytovať, musí si zákazník zakúpiť zariadenie v cene 5 tis. Sk. V zmluve je uvedené, že uhradí "zriaďovací poplatok" 5 tis. Sk.
Doteraz som do faktúry písala: fakturujeme vám zriaďovací poplatok 5 tis. Sk. Zákazník však žiada, aby som mu rozpísala do faktúry všetko, čo je zahrnuté v tomto poplatku: anténa, kábel, montáž ..., aby si to on mohol zaúčtovať a viesť ako drobný majetok na 501. Podľa mňa by si to mal dávať na 518 - zriaďovací poplatok. Ja to účtujem na 602 a potom by som to musela asi dávať na 604. Prosím, pomôžete mi s tým?
mysimis
23.03.06,08:10
Tiež si myslím, že to nie je zriaďovací poplatok, však on si kupuje anténu, kábel - čiže tovar. Zákazník má pravdu, on si to chce účtovať na 501.
Danielka
23.03.06,08:25
Ďakujem, mysimis, ja som v Cenigovej našla, že zriaďovacie náklady na telef. prípojku sa účtujú na 518 a naša firma fakturuje zriaďovací popolatok (v ktorom je tá anténa) za pripojenie do internetu, tak som si myslela, že je to obdobné. Tak ste ma presvedčili, ďakujem.