Numberos
11.12.13,10:33
Zdravim, potreboval by som poradit ohladom reklamacie telefonu, aby som to nevypisal zle a tym padom mi neuznaju vadu, t.j. zaruku.

25.11. som si objednaval telefon Xperia Z1 z eshopu:
http://www.digipartner.sk/page_3.html

Vada telefonu spociva v tom, ze lavy spodny roh, na zadnom kryte bol akoby nedoklapnuty - zadny kryt vlavo dole vycnieva, je tam naozaj NENAPADNA medzera 1-2mm, proste nedoklapnuty kryt. Vsimol som si to hned ked prisiel, no bol som v euforii z noveho telefonu a nedaval som tomu velku vahu. Riesit som to zacal az teraz, ked som si v obchode s mob. prislusenstvom kupoval folie, kde mi povedali po opisani problemu, ze bateria je vstavana a otvorenim tohto telefonu sa straca zaruka(lebo takto som to chcel vyriesit, ze to jednoducho otvorim a zaklapnem).. odporucali mi to poslat naspat do predajne ako reklamaciu..

Ja som si uz po case testovania rozmyslel, ze by som chcel financie za telefon vratit naspat.. takze potreboval by som do istoty poradit, ako vyplnit spravne reklamacny formular, ktory sa da stiahnut z reklamacnej sekcie na ich stranke - vyssie uvedeny link.


Ako to mam sformulovat, ze som tuto vadu neposielal okamzite po zisteni ale az po 2 tyzdnoch? Vadi to vobec?
Je to dostatocna vada na vratenie plnej sumy za telefon?


Mozu mi to vratit naspat s odovodnenim, ze mi spadol a kvoli tomu tato vada vznikla? Aj ked na nom nieje ani skrabancek a naozaj som nijako neposkodil ani sa ho nesnazil otvarat?

Myslite, ze je sanca ze mi vratia plnu sumu penazi? Ak do sekcie v reklamacnom formulary: Požiadavka zákazníka v zmysle ust. §622 a ust. §623 Občianského zákonnika:, napisem ze pozadujem vratenie plnej sumy za telefon? Ak sa odvolam na text z ich reklamacneho poriadku:


8.17.Predávajúci je povinný vybaviť reklamáciu a ukončiť reklamačné konanie jedným z nasledujúcich spôsobov:


odovzdaním opraveného tovaru,
výmenou tovaru,
vrátením kúpnej ceny tovaru,
vyplatením primeranej zľavy z ceny tovaru,
písomnou výzvou na prevzatie predávajúcim určeného plnenia,
odôvodneným zamietnutím reklamácie tovaru.




Alebo ako by som podla vas mal postupovat?
arizona
11.12.13,09:42
Tovar pri nakupe cez eshop sa da bez urcenia dovodu vratit v urcenom case /zvacsa 7 dni,ak predajca neuvadza dlhsie/.

Ak si tuto dobu premeskal, ine Ti nezostava,iba tovar poslat na reklamaciu.
Ako postupovat pri reklamacii a kde tovar poslat urcite najdes na stranke eshopu.

Ako zhodnoti situaciu servis a ako sa vyjadri k reklamacii ti nikto vopred nepovie.

- reklamacia a vratenie tovaru do urciteho casu pri kupe cez eshop su dve rozdielne veci, nemyl si to.
Numberos
11.12.13,10:02
5.2.Kupujúci - spotrebiteľ (nie však podnikateľ – osoba, ktorá pri uzatváraní a plnení zmluvy koná v rámci svojej obchodnej alebo inej podnikateľskej činnosti) je oprávnený odstúpiť od kúpnej zmluvy v lehote 7 pracovných dní od prevzatia tovaru podľa týchto všeobecných obchodných podmienok bez udania dôvodu v súlade s ust. § 12 ods. 1 zákona č. 108/2000 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji v znení neskorších predpisov (ďalej len "Zákon o ochrane spotrebiteľa pri zásielkovom predaji").

Podla tohto odstavca na ich webe, vratenie tovaru bez udania dovodu uz nestiham, takze to neriesim.

Musim to poslat na reklamaciu a kvoli tomu Vas ziadam o radu, ci si mozem kvoli tejto vade, pytat vratenie penazi za tovar.(ak to napisem do formulara do sekcie Poziadavka zakaznika v zmysle.... )
http://www.digipartner.sk/reklform.pdf

Viem, ze vyjadrenie k reklamacii mi nikto vopred nepovie, zaujima ma iba Vas nazor, skusenost, pripadne rada ako by som mohol sformulovat(ak sa to vobec da) texty vo formulari aby sa mi to mohlo podarit :-/

Alebo nemusim nic specialne formulovat, opisem iba jednoducho vadu, ze lavy dolny roh vycnieva - je nedoklapnuty a tym padom si pytam peniaze spat.
Mam pravo ziadat si taketo vratenie penazi kvoli tejto vade? Alebo to budu posudzovat oni, ci mi vratia peniaze alebo vymenia tovar?
buchač
11.12.13,11:29
Ja som si uz po case testovania rozmyslel, ze by som chcel financie za telefon vratit naspat..
Som sa pobavil terazky ... :D :D :D
Rozmýšľa sa pred kúpou a nie po nej ...;)
Nikdy - zdôrazňujem NIKDY by som si z eshopu nekúpil niečo v takejto hodnote ...
Ale k otázke ?
Ty môžeš požadovať , čo len chceš . Ale závadu musíš aj dokázať ...
arizona
11.12.13,11:40
Skusenost? Na SK sa tazko najde predajca, ktory vrati dobrovolne peniaze,ak nemusi. Predajca bude pravdepodobne postupovat podla zakona, takze ma 30 dni na vybavenie reklamacie. Ak by nestihol vybavit v termine,alebo ak by sa jednalo o neodstranitelnu vadu, vtedy mozes uvazovat o vrateni penazi. Ako postupovat pri reklamaciach si precitaj napr. tu http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9