Lila
11.12.13,11:35
prosím musí mať FO reg. pokladnicu, ked predáva psov? Doplnujem k otázke info- je to obycajný obcan
tictac7
11.12.13,11:42
hmm....dobrá otázka..... :rolleyes:

Ak sa jedná o chovateľa, tak pre neho je pes "tovar", teda v takom prípade je odpoveď - áno

----

upravujem po doplnení - nie, viď §1 ods. 2 zákona 289/2008
"Tento zákon sa vzťahuje na fyzickú osobu alebo právnickú osobu, ktorá na základe
oprávnenia na podnikanie1) predáva tovar alebo poskytuje službu (ďalej len „podnikateľ“); tento
zákon sa vzťahuje aj na podnikateľa s trvalým pobytom alebo so sídlom mimo územia Slovenskej
republiky, ak predáva tovar alebo poskytuje službu na území Slovenskej republiky."

odvolávka 1 §2 ods. 2 obch. zák. Podnikateľom podľa tohto zákona je:
a) osoba zapísaná v obchodnom registri,
b) osoba, ktorá podniká na základe živnostenského oprávnenia,
c) osoba, ktorá podniká na základe iného než živnostenského oprávnenia podľa osobitných predpisov,
d) fyzická osoba, ktorá vykonáva poľnohospodársku výrobu a je zapísaná do evidencie podľa osobitného predpisu.
Dav
11.12.13,11:47
Občania nemajú registračné pokladne.
buchač
11.12.13,11:49
...hehehe...každý deň aspoň troch .....
alaya1
11.12.13,11:54
absolutne, ziadny clovek predavajuci psy, neodvadza za to dane.
tictac7
11.12.13,12:04
otázka o tom, že sa jedná o FO nepodnikateľa bola doplnená až po mojej odpovedi, po doplnení som aj ja doplnila odpoveď. Z pôvodného zadania sa nedalo určiť, či je FO podnikateľ alebo nie.... a nemáš pravdu. Osobne poznám človeka, čo predáva psy a riadne dane z predaja platí :-)
alaya1
11.12.13,12:14
Tak to by ma fakt zaujimalo, ako to dokladuje, Vydava ludom pokladnicne blocky? Lebo ak to predava, musi mat legitimnu chovatelsku stanicu.Tak to je pre mna novinka.
Dav
11.12.13,12:23
§ 8 zákona o dani z príjmu. A dokladovať to môže kúpnou zmluvou, čestným prehlásením....
alaya1
11.12.13,12:24
ze maju odvadzat, to mi je jasne uz dlho, no nerobia to. Novinkou je pre mna to, ze Tictac pozna niekoho, kto to robi.