Marecko1112
11.12.13,12:40
Zdravim Vas, chcem sa spytat, ci mozem dat na seba dve vrstvy nivelaku. Pretoze mam chodbu, ktora je v strede prepadnuta 3 cm a ku koncu a zaciatku len nejako cez pol cm. Cize by som najprv vylial strednu cast, nech to zrovna priblizne o ten centimeter a po uscnuti vby som chcel dat nato druhu vrstvu nivelacky. Je to tak mozne? Bude to fungovat? Dakujem
vlado 33
11.12.13,13:16
Vždy po uschnutí môžeš dávať ďalšiu vrstvu, do nekonečna.
jslancik
11.12.13,13:20
no vidíš, tak nakoniec si sa rozhodol pre najjednoduchšie vyriešenie krivej podlahy na chodbe.
lapejko
11.12.13,20:17
nie je pravda, že môžeš donekonečna dávať vrstvy, niektorí výrobcovia to vyslovene zakazujú, ku konkrétnej značke treba preštudovať technický list.
Samonivelizačné hmoty vznikli na západe na vyhladenie drsných, hrubých podkladov s minjmálnymi odchýlkami z rovinnosti a tak sa aj zväčša správajú a tak je uspôsobené aj profesionálne náradie na rozotretie hmoty v požadovanej hrúbke, nie v rozmedzí 0-30 mm ale do 20 mm, plus mínus3 mm. Suplovanie poctivého poteru nivelačkou je čiastočne možné použitím kovových rýchloomietnikov v najhlbších miestach a osadením do vodováhy, stiahnutím nivelačky po omietnikoch latou, následné vybratie omietnikov a prevzdušnenie valčekom...následné opravy a úpravy najskôr po 24 hod brúsením, penetráciou a opakovanou vrstvou.
vlado 33
11.12.13,21:20
Používam Murexín, prešiel som technické listy aj iných značiek. Zatiaľ som sa nedočítal, že nemôžem opakovane naniesť hmotu. Donekonečna som myslel obrazne.
miros15
12.12.13,06:57
Take nerovnosti ake udavas by si mohol riesit pomocou VU betonu a po vytvrdnuti vyliat nivelacnu hmotu.
Marecko1112
12.12.13,08:27
hej hej, je to najjednoduchsie a najlepsie...V kuchyni som robil s nivelaciou teraz prvy krat sam a je to naparadu, len som nevedel ci sa da dat na seba 2x.
Marecko1112
12.12.13,08:28
Ja som na ziadnom nivelaku ziadnej znacky nevycital ani ci mozem, ani ze nemozem dat na seba nivelak 2x.
Marecko1112
12.12.13,08:30
lenze ja som neni murar ani ziadny majster z fachu, tak netusim ako by to dopadlo s betonom a mojim vyrovnavanim do roviny, stavim to na istotu...
lapejko
12.12.13,19:15
vyskúšaj to s bežnou nivelačkou od Weber, Baumit ale aj Uzin a dopadne to biedne...