89katka89
11.12.13,12:41
V prípade, že daňovník nemá v obci trvalý pobyt, vlastní nehnuteľnosť,kde ubytováva, má platiť poplatok za komunálny odpad z dôvodu vlastníctva nehnuteľnosti aj z dôvodu, že v danej nehnuteľnosti ubytováva? ďakujem za odpoveď
arizona
11.12.13,11:43
Precitaj si VZN obce,tam najdes presne info. Obce maju pravo si rozhodnut same,take sa to moze lisit .
tictac7
11.12.13,11:43
a ja viem aké máte VZN?

----


mimotemy podľa Tvojich otázok pracuješ na príslušnej obci....takže by si fakt mohla vedieť, kde hľadať odpoveď
89katka89
11.12.13,12:26
ďakujem za názory, avšak myslím si, že opýtať sa nie je hanba, hlavne ak ste začiatočník a nemá vám kto pomôcť, nato je porada nie? chcela som len vedieť, či sa už niekto stretol s takýmto prípadom.. veľa takýchto vecí sa už do VZN nedáva, preštudovala som aj zákon avšak v tomto prípade si nie som istá, aby som neurobila zbytočne chybu..
lubko6394
11.12.13,12:42
VZN obce !!! Každá má iné, zákon dáva len mantinely. To že sa s tým nikto nestretol ešte neznamená, že vo vašej obci je to tak a je to správne podľa ich VZN.
Terezia13
11.12.13,12:43
každá obec každé mesto má VZN - Všeobecne záväzné nariadenie o daniach z nehnuteľností a iných daniach a poplatkoch
mestá a obce podľa toho postupujú pri výbere daní a poplatkov
ak sa v danej nehnuteľnosti ubytováva a vyvážajú sa v rámci mesta alebo obce je potrebné platiť za odvoz KO poplatok
v prípade, že si to fyzická alebo právnická osoba zabezpečuje odvoz odpadu zmluvne s inými spracovateľmi odpadu a toto preukáže, poplatok by nemala platiť, pretože sa nesmie zdaňovať subjekt 2x