Ree1
11.12.13,12:52
Prosim Vas,

Potreboval by som poradit.
Pred casom mi vzali VP na Slovensku. Bolo to za alkohol a dostal som 4 roky trest. Mam spravit to psychyjatricke vysetrenie a psychologicke sedenia. Ja som ich z dovodu odcestovania do CR neabsolvoval. Vodicak mam uz vydany v CR.
Potreboval by som vediet ci po uplynuti 4 rokov na ktore mam zakaz viest motorove vozidlo na SR, je mozne jazdit na uzemi SR ak mam ten cesky vodicak. Alebo zkaz plati na 4 roky, ale len v pripade ze si spravim testy a sedenia, v opacnom pripade ci zakaz je platny aj po uplynuti 4 rokov ?...
-
Za rady Dakujem...
buchač
11.12.13,12:01
Akože radu chceš ???

Tak zo dve dobre mierené by sa skôr zišlo ...

Vieš čo ???
Normálne Ti prajem , aby si bol niekde zastavený , hliadka prelustrovala všetky infošky ( napojenie chlapci majú ) a fertig .
Potom by začalo tóčo ...lebo platí :

Žiadateľ o vydanie vodičského preukazu je povinný:
...
...
spĺňať podmienky podľa § 77 ods. 1 písm. c) a h) až p) zákona o cestnej premávke, t.j.:
nemá zadržaný vodičský preukaz,
- nemá odobraté vodičské oprávnenie,
- nemá súdom alebo iným príslušným orgánom cudzieho štátu uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlo,
- nemá vodičské oprávnenie udelené v cudzine odobraté, obmedzené, pozastavené alebo zrušené,
- nemá vodičský preukaz vydaný iným štátom Európskeho hospodárskeho priestoru odobratý, obmedzený, pozastavený alebo zrušený,
- nie je držiteľom iného vodičského preukazu vydaného cudzím štátom s udeleným vodičským oprávnením tej skupiny motorových vozidiel, akej je vodičský preukaz, o ktorého vydanie žiada, alebo rovnocennej skupiny.


Človeče , veď Ty si porušil určite aj zákony Českej republiky ...
Ree1
11.12.13,12:36
Ja na SR nejazdim ...mam platny VP vydany v CR a jazdim len po CR. Ja sa pytam ci je mozne jazdit po uplynuti doby 4 rokov po uzemi Slovenska + ja som pozadoval radu na danu otazku nie moralizovanie. Dik
taiko
11.12.13,12:50
nemas nahodou v ceskom vodicskom napisane, ze plati len spolu so Slovenskym? Lebo v mojom NL to je.
marjankaj
11.12.13,12:54
Kľudne naň jazdi.
A ak by ti náhodou zobrali aj ten, tak si vybav nový, trebárs aj v Mongolsku.


http://www.minv.sk/?vodicske-preukazy
Braňo
11.12.13,12:54
podľa môjho názoru po odobratí vodičského preukazu nie si oprávnený viesť vozidlo.
draik
11.12.13,14:07
§ 4 z. 8/2009:
Povinnosti vodiča
(2) Vodič nesmie
a) viesť motorové vozidlo bez príslušného vodičského oprávnenia, v čase jeho odobratia alebo počas zadržania vodičského preukazu

§ 70
Zadržanie vodičského preukazu
(1) Policajt je oprávnený zadržať vodičský preukaz vydaný orgánom Slovenskej republiky alebo orgánom iného štátu, ak
b) má vodič súdom uložené ochranné liečenie alebo súdom alebo iným príslušným orgánom uložený zákaz viesť motorové vozidlo

§ 106
(2) Vodičský preukaz vydaný v štáte Európskeho hospodárskeho priestoru alebo v štáte dohovoru je ďalej neplatný, ak
b) jeho držiteľ je držiteľom aj iného vodičského preukazu,

§22 z. 372/1990
(1) Priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky sa dopustí ten, kto
c) vedie motorové vozidlo bez príslušného vodičského oprávnenia

(2) Za priestupok podľa odseku 1
a) písm. a) až c) sa uloží pokuta od 300 eur do 1 300 eur a zákaz činnosti od jedného roku do piatich rokov

Ak bol na Slovensku právoplatne uložený trest zákazu vedenia motorových vozidiel, tak ešte pripadá do úvahy obvinenie z trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia
(1) Kto marí alebo podstatne sťažuje výkon rozhodnutia súdu alebo iného orgánu verejnej moci tým, že
d) vykonáva činnosť, na ktorú sa vzťahuje rozhodnutie súdu alebo iného štátneho orgánu o zákaze činnosti,
potrestá sa odňatím slobody až na dva roky
buchač
11.12.13,15:41
Myslíš , že keď si vymazal ten text , že si frajer ???
Frajer je úplne niečo iné ...

Ty si obyčajný jucho ...a ani starý ešte nie si ...

Lebo odobratý VP na 4 roky za alkohol ???
Si musel byť zožratý jak divá sviňa ...
Chobot
12.12.13,08:35
Jedna vec je vodičské oprávnenie a druhá je zákaz viesť motorové vozidlo. Keď ti u nás zobrali vodičák, tak ti asi určili, na akú dobu máš zákaz viest MV. Pokiaľ si počas tejto doby urobíš VP v zahraničí, tam môžeš jazdiť, ale u nás tento VP nebude platný, lebo máš zákaz viesť MV. Po uplynutí doby zákazu môžeš s tým českým VP jazdiť aj u nás - VP vydaný v ktoromkoľvek členskom štáte EU platí v celej EU.

Tvoju situáciu ešte môže skomplikovať aj fakt, kde máš trvalé bydlisko. Ak by si ho mal na Slovensku, tak zákaz viesť MV platí v celej EU, takže aj keď máš VP vydaný v ČR a jazdíš s ním, tak sa dopúšťaš priestupku. Ak žiješ v ČR (viac ako polovicu roka, alebo tam máš trvalý pobyt), tak zákaz viesť MV vydaný na Slovensku platí len pre územie Slovenska.

Pozri pár príkladov na tejto stránke, sú tam veľmi dobre popísané situácie, pozri najmä posledné 2 otázky:

http://europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/driving/validity/faq-resident/index_sk.htm