Petra Bibzová
11.12.13,21:35
Dobrý deň,
chcem sa informovať, mám v SLSP spotrebný úver 6000 €, doba splácania 8 rokov, mesačná splátka cca 105 €, úroková sadzba 11,9 %, celková suma na zaplatenie cca 10000€. Chcem si dať mimoriadnu splátku úveru 500 € a mám sa rozhodnúť či chcem znížiť mesačnú splátku alebo dobu splácania. Odporučené mi bolo aj z banky že pre mňa bude výhodné znížiť radšej dobu splácania, ale oni mi nepovedia o kolko mi to znížia,žw oni to nevidia až po vložení tých 500 € mi príde z centrály z BB vyrozumenie, o kolko mesiacov mi znížia. Mňa zaujíma približne či neviete o kolko by mi to znížili, lebo logicky ked okolo 100 € mám splátku a idem si vložiť 500 € to ako keby som zaplatila 5 mesiacov, takže minimálne by mi tých 5 mesiacov mali skrátiť, že? No a na to aby bola pre m§a tá mimoriadna splátka výhodná tak by mi mali skrátiť o viac ako 5 mesiacov, nie?Bojím sa že dám tam 500 € a príde mi vyrozumenie, že mi to skrátila o menej ako 5 mesiacov, nemáte s tým niekto skúsenosť?ďakujem za odpovede
kopretinka
11.12.13,22:15
pochybujem,že tu bude niekto vedieť viac ako zamestnanec banky v centrále.Ja som vložila tiež mimoriadnu splátku a nevedela som,aká bude tá nová znížená splátka.Tam sa totiž prepočítavajú úroky a to asi také jednoduché nebude.
expeeert
12.12.13,06:07
No ono to závisí aj od toho koľko ste už splatili - na začiatku splácania splácate vo väčšej miere úroky, v menšej miere istinu a postupne sa ten pomer obracia.
Čím viac už máte zaplatené, tým menej sa oplatí dávať tam väčšie sumy.
Mali by ti to vedieť povedať aj vopred, keď nie na pobočke, tak skús emailom.
Ale z hlavy ti to nepovie nikto, to musia prepočítať v banke...
draik
12.12.13,10:33
Ak máte excel, dá sa to v ňom ľahko a presne spočítať. Potrebujete vedieť súčasný zostatok úveru a prípadné poplatky/poistenie, ktoré platíte v splátke. O čo menej času uplynulo od začiatku splácania, o to viac sa splácanie skráti. Ak by ste mimoriadnu splátku uhradili už v prvom roku splácania, tak pri konštantnej splátke sa doba splácania skráti o takmer rok.