ateista
11.12.13,23:18
Zdravím,

Mám problém, keď mám prepojený PC s TV cez HDMI tak mi pri rolovaní stránok alebo hraní hier behá po monitore priesvitný pás.
Akonáhle ale HDMI kábel od PC alebo TV odpojím tak ten pás zmizne.
Poprípade keď pripojím a odpojím HDMI kábel tak monitor na sekundu zhasne.
PC a TV mám napojený na jednej predžovačké a anténný a koaxilný kábel mám napojený v jednom push-on modem splittery.
A neviem či to má dáku spojitosť ale mám pocit, že aj PC po pripojený cez HDMI do TV je o čosi pomalší pri určitých činnostiach.

Ďakujem
mr.dred
12.12.13,11:43
Zrejme tam máš "zemnú slučku". Skus odpojiť koaxial od zariadenia ,PC a TV nechaj prepojený.Pokiaľ pás zmizne - je rozdiel zemných potenciálov medzi elektrickým vedením a zemnením koaxu - stupačky.To sa dá vyriešiť galvanickým oddelením cez VF trafáčik, alebo kondenzátory.
Cez ten push-on splitter máš ťahaný internet aj káblovku z jedného prívodu?
ateista
12.12.13,21:14
skúšal som to aj tak, že som odpojil anténny kábel a nechal zapojený TV len cez sieťový kábel ale problém stále pretrval čiže v tom to nebude, rozmýšľam či to nebude ešte grafikou ale tú som aktualizoval na najnovší ovládač.
V tom splittery mám napojený aj antény aj koaxiálny kábel a a spitter je potom zastrčený v zásuvke.
mr.dred
15.12.13,08:54
Pochopil som to asi takto: Jedným káblom máš pripojenú káblovku - anténu a druhým koaxiálom pripojenie na internet.
Oba tieto káble idú z nejakých zosilovačov,ktoré sú napájané v inom mieste ako tvoje zariadenia (možno aj v inom dome).
Dôležité je vedieť,že prístroje (napr.anténový zosilovač-Tv, internetový rozbočovač - PC) sú od seba vzdialené niekedy aj stovky metrov a vzniká medzi nimi dvojité prepojenie.Jedno je nulákom z elektrickej siete a druhé signálovým káblom - jeho tienením.V koncových bodoch sa potom objaví rôzne rušivé napätie medzi tienením a nulákom.Keď sa potom nulák s tienením opäť spoja - v TV alebo PC ,vznikne "zemná slučka" a rušivé napätie sa dostáva do signálovej cesty a na oraze potom vidieť napr.ten pás.
Odpoj oba káble - káblovku aj internet. Zapoj TV a PC tak ako potrebuješ a zapni ich. Pokiaľ je obraz čistý - bez pásu - je to v poriadku. Potom postupne pripoj káblovku - internet a keď sa objaví pás je tam zemná slučka a treba káble galvanicky oddeliť! Možnosti - http://www.dipol.sk/galvanicky_signalovy_izolator_5_-_2400mhz__R48605.htm
http://designers.wz.cz/antena.jpg
ateista
22.12.13,09:28
Spravil som to tak ako si mi poradil ale po odpojený splitteru spolu s káblami problém stále pretrval.