Vendulka33
12.12.13,03:46
…pred 13 rokmi som sa odhlasila zo Vseobecnej zdravotnej poistovni, nakolko mi bolo povedana ze ak odchadzam na viac ako 3 mesiace treba sa odhlasit, vratit zdravotnu karticku poistenca a vyplnit papier….vsetko som tak urobila, no kopiu tlaciva som si nevypytala….. to znamena ze nemam doklad o zruseni poistenia. Moja otazka je: Mam dake povinnosti voci Zdravotnej poistovni??? Som predsa vyhlasena… Nikdy ma nikto nekontaktoval, az do minuleho tyzdna… nakolko nemam nikoho splnomocneneho na Slovenku, kto by mi prebral postu…a list bol poslani doporucene na moje meno…posta ho automaticky musela poslat naspat do poistovne…. co by ste mi poradili? Mam sa obavat ze som aj ja medzi neplaticmi, aj napriek tomu ze som sa vyhlasila??? Prosim poradte…
BXLmiami
12.12.13,05:48
Dokladovala si aj poistenie v inej krajine?Bez toho ťa neodhlásia.Začni sa im ozývať,bude zrejme treba zdokladovať poistenie na novom mieste a vysporiadať to celé.Inak budeš mať problém stále.
ivka70
12.12.13,05:59
To, ci si v zozname dlznikov zdravotnej poistovne, si vies velmi jednoducho zistit na stranke VsZP.

https://www.vszp.sk/platitelia/platenie-poistneho/zoznam-dlznikov.html

Pripadne si zavolaj na ich infolinku.
Otazka je, ako si zistila, ze ta VsZP kontaktovala minuly tyzden, ked ti nikto postu neprebera?
Odhlasila si sa zo ZP s pracovnou zmluvou v zahranici (teda dokladovala si ineho platitela ZP)? Si v zahranici v ramci EU alebo mimo EU?
amata75
12.12.13,07:13
toto by celkom zaujimalo aj mna, kamaratka odisla do usa a tam nie je poistena, lebo to nie je povinne, ale z poistovne na Sk sa tiez vyhlasila,napriek tomu ju kontaktuju, tiez nema splnomocnenu osobu. nemoze byt predsa neplatic, ked sa vyhlasila..
BXLmiami
12.12.13,09:58
Neodhlásia ju pokiaľ nepredloží potvrdenie o poistení,takže sa jej kopí dlh a penále.Je neplatič.
Vendulka33
12.12.13,13:27
Ano, cestovala som do Usa na rok...pamatam si ze si urobili kopiu mojho rocneho poistenia a ja som odovzdala kartu, no ja som nic od nich nedostala...tak vies ono to bolo 13 rokov dozadu...ani ma v duchu nenapadlo ze by som mohla mat s nimi dake nezrovnalosti.... a nakolko ma nikto nekontaktoval az do teraz ani si nemyslim ze s nimi mam dake nezrovnalosti? Ktovie mozno to bolo nieco informacne z poistovne, no zial mi to mohli poslat obycajnou postou a nie dorucene.... ;(
Vendulka33
12.12.13,13:33
Nie zijem mimo EU, ako som hore uviedla karta bola vratena s dokladom postneho na rok dopredu... Ohlade posty, pani postarka (moja znama) pracuje na poste tam mi vravela ze mi nieco prislo, no iba do vlastnych ruk....kedze nezijem na Svk a nemam nikoho splnomocneneho, musela to poslat naspat.... ja som ju poprosila ze by tam nemohla napisat ze menovana nezije na Svk...no na to mi bolo povedane ze to sa na Svk postach nerobi....hmmmm..... ??? :(
ivka70
12.12.13,13:52
Ak si predlozila ZP potrvdenie na 1 rok, tak po tom roku ta ZP opat vedie ako poistenca a 12 rokov ti narasta dlh.
Treba pisomne s podkladmi ZP nahlasit, ze nie si ich poistenec ani po tom roku, lebo nezijes na Slovensku.
Napis im mail na informacie, nech ti napisu, co presne potrebuju.
Vendulka33
12.12.13,14:07
Dakujem velmi za ten link, tak som si to prave skontrolovala aj podla mena a aj podla priezviska(trosku je v tom chaos!!) a HURAAA nenasla som sa tam :-) Ale aj tak mi pride cudne ze mi posielali nieco doporucene.....pokial by to prislo normalnou postou ok....:) Co myslis, mam im zavolat?? Alebo nechat to tak....na Svk sa chystam az na rok....zubarke (tu su tie ceny desive...z poistenim ci bez) ...tam pojdem k sukromnej, vyplatim z vrecka a mam to :)
Vendulka33
12.12.13,14:50
...takze si myslis ze ma poistovna vedie ako zdravotne poistenu aj napriek tomu ze ma nikto nekontaktoval a ani nespytal ze chcem byt poistena v Zdravotnej poistovni???? To mi pride postavene na hlavu, tu ta kontaktuju kadzy mesiac...ci mas dake zmeny v poisteni... na Svk ta jednoducho zaeviduju, neinformuju no a po par rokoch ti poslu ze im dlzit majland penazi...ach jaj!!! :(
BXLmiami
12.12.13,15:11
Oni vždy posielajú do vlastných rúk,takže pošli rodičom splnomocnenie alebo sa ich spýtaj kde je problém ak ti to povedia do telefonu.Treba to dať do poriadku.Len -teraz ma napadlo-ty si im dala kopiu ročného poistenia?A potom?
Vendulka33
12.12.13,15:37
....no mne do teraz od nich nic nikdy neprislo, ze by ich zaujimalo co je so mnou, ci som v zahranici, alebo som poistena v inej Svk poistovni. Ja som im dala moje rocne predplatene poistnen pred cestou do Usa.....a od vtedy zijem v zahranici.
amata75
12.12.13,17:23
zo sk sa riadne odhlasila, ale v usa nie je poistena,nema co predlozit,ved tam nie zdravotna poistka povinna,,tak si vyraba na sk niekolkorocnu sekeru? tak zrusit trvaly pobyt.
BXLmiami
13.12.13,08:21
Ano,vyrába,treba to dať rýchlo do poriadku.Ak je v USA nepoistená a tu zruší pobyt,je založené na poriadnu životnú tragediu.Ak sa nechce poistiť v štátoch,nech si dá do poriadku Slovensko,aby sa mala kde vrátiť,ked prípadne ochorie.
BXLmiami
16.12.13,06:45
Začni s nimi komunikovať a daj to do poriadku.Ako si povedala,v USA sú ceny desivé a môže sa ti stať že budeš potrebovať Slovensko.Nikdy nevieš čo ťa v živote počká.Nie nadarmo väčšina Slovákov v USA majú aj slovenské poistenie nejako zazichrované a chodia na bežné vyšetrenia k nám.Tie zuby ich tu vyjdu lacnejšie aj ked do toho zarátajú letenku a 14 dní dovolenky.
amata75
26.03.14,21:03
chcela by som obnovit diskusiu ,kedze pribeh pokracuje..Takze kamaratka odhlasena niekolko rokov,nie je neplatic! ale aj napriek tomu, ze sa pred niekolkymi rokmi odhlasila,musi zaplatit kapitacny poplatok a za poskytnutu zdr.starostlivost 80 eur.ked na SK vobec nebola... Je to vobec mozne? Ved bola odhlasena,ako jej mohla byt poskytnuta zdravotna starostlivost. A obvodak asi dalej za jej osobu kasiroval kapitaciu. Kde sa moze v takomto pripade clovek obratit. Ved nie je povinnost sa odhlasit od kazdeho doktora zvlast,ci ano?Dakujem za rady prip.skusenosti.