peter66666
12.12.13,08:29
dobry den,
ma pravo ma zamestnavatel nutit podpisat HZ ak do skladu kde pracujem maju pristup aj ine osoby ktre tam vykonavaju svoje prac povinosti ?
Mam pravo nepodpisat HZ ak som nebol priamo ucastny INVENTURY ktora predchadza podpisu HZ?
Mam pravo nepodpisat HZ ak je vyska tovaru v skalde v niekolichy mil. eur ? Alebo mam pravo ziadat adekvatny palat?

Dakujem
tictac7
12.12.13,07:42
Pred tým, ako podpíšeš dohodu o hmotnej zodpovednosti má byť vykonaná za Tvojej účasti fyzická inventúra. Že táto bola vykonaná predsa prehlasuješ aj v HZ. Ak majú prístup do priestorov viacerí zamestnanci, treba trvať na tom, aby bol iným zamestnancom zamedzený prístup, resp. aby bola podpísaná tzv. kolektívna HZ.
Hodnota tovaru, za ktorý nesieš HZ nemá vplyv na Tvoj plat, a určite nie je dôvodom na nepodpísanie HZ.
Indeed
12.12.13,07:49
to su "slovenské" špecifiká, to potom možem niesť hmotnu zodpovednosť aj ja Indeed osobne, hoci nepoznam ani nazov tejto firmy...
veronikasad
12.12.13,08:20
Nastupuješ na pracovisko ako nový zamestnanec ? Aleo tam robíš už dlhšie a zamestnávatel sa z nejakých dôvodov rozhodol dať vám teraz podpísať hmotnú zodpovednosť ?
veronikasad
12.12.13,08:22
Pozri § 181 - 184 Zákonníka práce a podľa toho sa zariaď.

http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-01-2013-a.html#182