michala_s
12.12.13,09:06
Ahojte,
chcem Vás poprosiť o radu, nakoľko sa možno nájde niekto, koho niečo napadne.

Najskôr, aby to aby to vyzeralo "menej špekulantsky", by som vysvetlil môj dôvod, kedysi v roku 2000 som začal podnikať ako živnostník, no po pár rokoch kedy sa darilo mi nezaplatili faktury za velku sumu a nakolko som zostal bez uplne bez penazi, musel som zivnost zrusit, zostali mi len dlhy a momentalne exekúcie, ale aspon auto a dom sa mi podarilo zachranit.
Od 2009 mam sro (vlastni aj "moj" majetok) a bojim sa, ze po novinkach, co nas cakaju mi to financne nevyde.

A konečne k otázke:
Máte niekto prehľad, kde sa oplatí založiť firmu v EU, alebo mimo, aby boli jasne pravidla, premyslam nad LTD v UK, kvôli tomu, ze je v EU, maly poplatok za zalozenie a je to rychle, alebo aj take Seychely, zaplatim sice asi 750€, ale nemusim platit uctovnicku, ani dalsie dane, takze viem, na com som.

Druha vec je, ale co s majetkom, u Seychel ho myslim, asi tazko prepisem na "novu firmu kdesi", u UK som sa docital, ze len nehnutelnost a nemoze vlastnit ornu podu a zarastene plochy, naviac ako prevadzkovat auto?

Mate niekto prosim prehlad, o tejto problematike, ako "kludne" podnikat, poskytujem povacsine internetove sluzby a danove doklady pre zakaznikov potrebujem, ale zaroven potrebujem poriesit "majetok, co mi zostal", na seba ho napisat nemozem, pretoze mi ho "hned zoberu", mam "uz len domcek so záhradkou a auto" a svoje male podnikanie.

Dakujem za rady aj ked tym niekoho asi pohorsim, ako mi napisali neraz zo sudu, ze som podnikal na svoje riziko, po tych rokoch beriem, ze som sa k tomu mohol postavit inak a "bojovat", ale neurobil som tak a teraz zijem so svojimy problémami, ale moje skusenosti mi vytvorili obrovsku nedoveru a averziu voci vsetkemu uradnemu u nas.

Na druhu stanu myslim, ze sa to bude co raz castejsie u nas hodit aj inym.

Michal
tictac7
12.12.13,08:10
nie, nemám prehľad
Dáša_
12.12.13,08:17
údajne podnikanie v bulharsku je zaujímavé