numlk
12.12.13,12:05
Da sa vyzit ako uctovnik-zivnostnik? Zohnala by som si cca 5-6 firiem, kt. by som robila kompletne ucto+ danove priznanie. Je to realne?
Alebo ak by mi to nevyslo....bude o poziciu uctovnika zaujem aj o par rokov? Budem mat niekolkorocnu prax vo firme, znalosti z ucta, ovladat plynule AJ. Jasne, ze vo vacsich mestach ano, ale co v mensich mestach napr. na severe alebo vychode SR? Stojiím pred rozhodnutim ci prijat ponukanu pracu vo firme ako pomocny uctovnik, ale na druhej strane by islo bokom nieco,co uz mam (zle platene).
JankaO
12.12.13,11:09
Treba si vyhodnotiť naplánované výdaje a k tomu prirovnať možný príjem a potom sa dá zhodnotiť, či sa to oplatí. Zo zadania to nie je jasné.
veronikasad
12.12.13,11:13
Dá sa vyžiť, ak si zopár klientov na živnosť zoženieš ešte v súbehu so zamestnaním.
Začať s účtovníctvom na živnosť od nuly - to väčšina účtovníkov vzdala. Ale záleží aj od lokality.

Robím JU + mzdy na živnosť 10 rokov a nezomrela som od hladu. Ale mala som dostatok klientov už keď som sa na tento prechod odhodlala.
numlk
12.12.13,11:22
klientov mat urcite budem, pretoze firma,kde teraz robim sa postupne rozpusti z osobnych dovodov majitelov, takze tie firmy budu musiet mat ineho uctovnika a mojou vyhodou je,ze uz teraz poniektorym robim papiere. robila by som JU aj PU. Preto zvazujem ci to risknut sama alebo si hladat novu pracu
veronikasad
12.12.13,11:42
Pokial máš klientov, si schopná samostatne pracovať a niesť za svoju prácu zodpovednosť a máš rada slobodu - nie je čo váhať. Svoj krok prejsť na živnosť som aj kvoli tej slobode nikdy neoľutovala.