freelover
12.12.13,12:21
Dobrý deň.Potrebujem kúpiť nový TV a neviem sa rozhodnúť.Prečítal som toho veľa no rezencií a názorov ľudí je málo.Preto aj ste niekto so svojou TV spokojný poradte.
Mám len 5 podmienok:
1.uhlopriečka max min 99cm a max 120cm
2.aby prehrával DVIX cez USB
3.Wifi aspon ready
4.pekný obraz FuLL HD
5.cena do 400€ (mierne nad znesem)

Po dlhšom hľadaní som našiel tento: 39" Hyundai DLF 39285 SMART.
Prosím ak máte niečo lepšie poradte.
cervus
12.12.13,11:57
Zdravím, ja mám Samsung. Spokojný. Ethernet a WiFi som nikdy nevyužil. Odporúčam sa zamyslieť nad zmysluplnosťou tohto vybavenia. Dôraz, po skúsenostiach, by som kládol skôr na zvuk, spotrebu a obraz. Full HD dnes už nie je kritériom kvality. Najlepšie, ak je to možné, je zájsť si do predajne a pozrieť. Zvuk ma na mojom nemilo prekvapil. Hlavne v noci, kedy je nevýrazný, huhňavy, nezrozumiteľný, ak človek nechce budiť susedov. Úplne iný je, ak prepnem TV na audio sústavu. Nakoniec, osobne by som dnes kládol veľký dôraz na spotrebu pri zapnutej TV aj v tzv. stand-by režime (vypnutá TV len s diaľkovým ovládačom, ale nie zo zásuvky, resp. sieťovým vypínačom). Asi toľko moje skúsenosti s mojim TV a môj osobný názor. Určite viete, že poradiť niekomu neznámemu na základe pár riadkov textu je "príliš odvážne".
Prajem, nech je Váš výber akýkoľvek, len nech ste s ním Vy spokojní.
erik555
12.12.13,12:04
Zdravím, ja mám Samsung. Spokojný. Ethernet a WiFi som nikdy nevyužil. Odporúčam sa zamyslieť nad zmysluplnosťou tohto vybavenia. Dôraz, po skúsenostiach, by som kládol skôr na zvuk, spotrebu a obraz. Full HD dnes už nie je kritériom kvality. Najlepšie, ak je to možné, je zájsť si do predajne a pozrieť. Zvuk ma na mojom nemilo prekvapil. Hlavne v noci, kedy je nevýrazný, huhňavy, nezrozumiteľný, ak človek nechce budiť susedov. Úplne iný je, ak prepnem TV na audio sústavu. Nakoniec, osobne by som dnes kládol veľký dôraz na spotrebu pri zapnutej TV aj v tzv. stand-by režime (vypnutá TV len s diaľkovým ovládačom, ale nie zo zásuvky, resp. sieťovým vypínačom). Asi toľko moje skúsenosti s mojim TV a môj osobný názor. Určite viete, že poradiť niekomu neznámemu na základe pár riadkov textu je "príliš odvážne".
Prajem, nech je Váš výber akýkoľvek, len nech ste s ním Vy spokojní.
dnesne TV uz nemaju spotrebu v Stand-By 3W, ale je to hadam max. 0,5W...a co sa tyka spotreby v pracovnom rezime, tak s podsvietenim LED je to u vsetkych podobne. To je jedno, ake LCD LED si do 400 Eur kupi...vsetko je to podobne s kvalitou obrazu.
Mna trosku prekvapilo v podmienkach to jeho DivX a fullHD....
freelover
12.12.13,12:57
Zdravím, ja mám Samsung. Spokojný. Ethernet a WiFi som nikdy nevyužil. Odporúčam sa zamyslieť nad zmysluplnosťou tohto vybavenia. Dôraz, po skúsenostiach, by som kládol skôr na zvuk, spotrebu a obraz. Full HD dnes už nie je kritériom kvality. Najlepšie, ak je to možné, je zájsť si do predajne a pozrieť. Zvuk ma na mojom nemilo prekvapil. Hlavne v noci, kedy je nevýrazný, huhňavy, nezrozumiteľný, ak človek nechce budiť susedov. Úplne iný je, ak prepnem TV na audio sústavu. Nakoniec, osobne by som dnes kládol veľký dôraz na spotrebu pri zapnutej TV aj v tzv. stand-by režime (vypnutá TV len s diaľkovým ovládačom, ale nie zo zásuvky, resp. sieťovým vypínačom). Asi toľko moje skúsenosti s mojim TV a môj osobný názor. Určite viete, že poradiť niekomu neznámemu na základe pár riadkov textu je "príliš odvážne".
Prajem, nech je Váš výber akýkoľvek, len nech ste s ním Vy spokojní.


Samsungy sa mi pacia ale v ziadnom popise od nich som nenasiel ci maju Dvix.Ak o nejakom urcite viete ze ma dajte cislo.Co sa tyka WiFi chcem ho pre obcasne pripojenie na net.Na kratke pripojenia nemusim zapinat pc.
Samozrejme s zlou kvalitou obrazu pri Divx ratam.
erik555
12.12.13,13:09
Zdravím, ja mám Samsung. Spokojný. Ethernet a WiFi som nikdy nevyužil. Odporúčam sa zamyslieť nad zmysluplnosťou tohto vybavenia. Dôraz, po skúsenostiach, by som kládol skôr na zvuk, spotrebu a obraz. Full HD dnes už nie je kritériom kvality. Najlepšie, ak je to možné, je zájsť si do predajne a pozrieť. Zvuk ma na mojom nemilo prekvapil. Hlavne v noci, kedy je nevýrazný, huhňavy, nezrozumiteľný, ak človek nechce budiť susedov. Úplne iný je, ak prepnem TV na audio sústavu. Nakoniec, osobne by som dnes kládol veľký dôraz na spotrebu pri zapnutej TV aj v tzv. stand-by režime (vypnutá TV len s diaľkovým ovládačom, ale nie zo zásuvky, resp. sieťovým vypínačom). Asi toľko moje skúsenosti s mojim TV a môj osobný názor. Určite viete, že poradiť niekomu neznámemu na základe pár riadkov textu je "príliš odvážne".
Prajem, nech je Váš výber akýkoľvek, len nech ste s ním Vy spokojní.


Samsungy sa mi pacia ale v ziadnom popise od nich som nenasiel ci maju Dvix.Ak o nejakom urcite viete ze ma dajte cislo.Co sa tyka WiFi chcem ho pre obcasne pripojenie na net.Na kratke pripojenia nemusim zapinat pc.
Samozrejme s zlou kvalitou obrazu pri Divx ratam.
tak si vyberaj podla toho, ci ma Wifi (Ready) atd. Ako som pisal, s obrazom to bude dost podobne. Bud ten Hyundai 39", alebo napr. 42" Philips 42PFL3208 za 399 mas v mall.sk a tak podobne... Co sa tyka DivX prehravania, tak tento format ma uz asi aj mikrovlnka :D
marjankaj
12.12.13,13:12
Vyber si farebný. Najlepšie ŽUTÝ. :--- :D :rolleyes:
srska
12.12.13,13:16
Vyber si farebný. Najlepšie ŽUTÝ. :--- :D :rolleyes:
načo taký príspevok?
srska
12.12.13,13:17
freelover
12.12.13,13:31
Samsungy sa mi pacia ale v ziadnom popise od nich som nenasiel ci maju Dvix.Ak o nejakom urcite viete ze ma dajte cislo.Co sa tyka WiFi chcem ho pre obcasne pripojenie na net.Na kratke pripojenia nemusim zapinat pc.
Samozrejme s zlou kvalitou obrazu pri Divx ratam.[/QUOTE]
tak si vyberaj podla toho, ci ma Wifi (Ready) atd. Ako som pisal, s obrazom to bude dost podobne. Bud ten Hyundai 39", alebo napr. 42" Philips 42PFL3208 za 399 mas v mall.sk a tak podobne... Co sa tyka DivX prehravania, tak tento format ma uz asi aj mikrovlnka :D[/QUOTE]



Praveze nie.Hlavne znackovy vyrobcovia to maju malokedy.
marjankaj
12.12.13,13:54
Vyber si farebný. Najlepšie ŽUTÝ. :--- :D :rolleyes:
načo taký príspevok?
No keď sám nevie čo chce, tak nech si nekúpi žiadny. A ušetrí.
KoxXxo
12.12.13,16:04
misoft
12.12.13,16:06
.................................. Full HD dnes už nie je kritériom kvality. ............................
...a full HD vysiela máloktorá TV stanica....
pavol36
12.12.13,18:56
pre freelover

za 1) vyhnite sa oblúkom značkám ako Hyundai, Technica, Sencor a podobne... To je proste hrôza, čo sa týka kvality obrazu i súčiastok

za 2) televízor slúži najmä na sledovanie pohyblivých obrázkov... ako chcete na ňom surfovať na nete? tlačítkami diaľkového ovládania je to úplné utrpenie, to si radšej kúpte tablet. Ak však už silou mocou je jedným z kritérií net, takžiadne wifi ready ale wifi. Wifi ready znamená, že si môžete dokúpiť wifi adaptér = ďalšie výdavky navyše a zvlášť preto, že adaptéry musia byť od toho istého výrobcu TV na konkrétny model TV:

za 3) DivX verzie 4 a 5 a aj Xvid Vám prehrá každý televízor - avšak - USB kľúč alebo externý disk by bolo vhodné mať s USB 2.0, nakoľko USB 3.0 má väčší odber prúdu a nerozchodíte ho na TV.

za 4) vyberajte zo značiek Panasonic, Philips, Samsung, LG, Sharp, Sony a Toshiba - a v tej vašej cenovej relácii je to viacmenej jedno ktorý, pretože u všetkých bude kvalita obrazu horšia až priemerná, takže žiadne zázraky v tejto cenovej relácii a uhlopriečkach nečakajte.
Všeobecne má najlepšiu podporu multimédií a netu Samsung, ale nie je to pravidlo.

za 5) nepísal ste, z akej vzdialenosti budete TV pozerať a akým signálom bude TV kŕmený (satelit, digitálna káblovka, analógová káblovka atď) - to je pri výbere TV tiež dosť dôležité.

resumé - vyberte si z mnou odporučených značiek taký, ktorý sa Vám páči a ktorý má plnú wifi, nie wifi ready. Divx a Xvid prehrá všetko (ne)kvalita obrazu bude zhruba rovnaká.
pavol36
12.12.13,19:08
pre freelover

ešte jedna otázka - musí to byť LCD LED? Ak Vám nevadí blikanie plazmy, táto varianta by bola pre Vás lepšia. Plazma začína od 42 palcov (107 cm). Na divx a xvid sa k Vám zachová oveľa milosrdnejšie a s oveľa krajším obrazom plazma HD ready, nie full HD. A full HD budete mať na takejto plazme takisto pekné, ako na LCD.
Napr. Panasonic TX-P42X60E kúpite okolo 330 eur a za zvyšnú stovku, ktorú ste do toho chcel investovať si kúpte lacnejší 7 palcový tablet. A budete určite spokojnejší.
duves
12.12.13,20:59
V lete mi odišla TV po 21 rokoch. Stara CRT obrazovka, mali sme to v kuchyni a uvažoval som nad niečim lacnym. V nay mi predavač vysvetlil, že pod uhlom neuvidim nič a predviedol to. Potom mi ukazal Samsung a nedychal som. Ešte to malo aj USB pre premietanie filmov. Zatial to všetko spustilo. Teraz nedavno som zohnal film gravitaciu s koncovkou mkv (CodecID: V_MPEG4/ISO/AVC ). Už tu niekto spomina značku Samsung, netreba vahať,
pavol36
13.12.13,06:01
mkv je iba kontajner, do ktoreho je film zabaleny, ako napr .avi - veci zabalene v mkv vseobecne prehravaju vsetky novsie TV - zjednodusene napisane. a co sa tyka pozorovacich uhlov - ak pozerate tv priamo, pripadne z uhlu do nejakych 20 stupnov do oboch stran, je jedno aky, ak chcete vidiet aj z velkeho uhlu = plazma tv alebo LCD LED tv s IPS panelom. O vybere tv odporucam nacitat si fora na strankach avmania.cz alebo tvfreak.cz - najdete tam az vycerpavajuce podrobnosti, nazory a skusenosti. Rozhodne nevyberat tv podla recenzii na heureka.sk, ktore su zvacsa ovplyvnene euforiou z noveho vyrobku.
duves
13.12.13,13:02
mkv je iba kontajner, do ktoreho je film zabaleny, ako napr .avi - veci zabalene v mkv vseobecne prehravaju vsetky novsie TV - zjednodusene napisane. a co sa tyka pozorovacich uhlov - ak pozerate tv priamo, pripadne z uhlu do nejakych 20 stupnov do oboch stran, je jedno aky, ak chcete vidiet aj z velkeho uhlu = plazma tv alebo LCD LED tv s IPS panelom. O vybere tv odporucam nacitat si fora na strankach avmania.cz alebo tvfreak.cz - najdete tam az vycerpavajuce podrobnosti, nazory a skusenosti. Rozhodne nevyberat tv podla recenzii na heureka.sk, ktore su zvacsa ovplyvnene euforiou z noveho vyrobku.
OK, jasne, zatial mi to prehrava všetky filmy
erik555
13.12.13,14:10
pre freelover

ešte jedna otázka - musí to byť LCD LED? Ak Vám nevadí blikanie plazmy, táto varianta by bola pre Vás lepšia. Plazma začína od 42 palcov (107 cm). Na divx a xvid sa k Vám zachová oveľa milosrdnejšie a s oveľa krajším obrazom plazma HD ready, nie full HD. A full HD budete mať na takejto plazme takisto pekné, ako na LCD.
Napr. Panasonic TX-P42X60E kúpite okolo 330 eur a za zvyšnú stovku, ktorú ste do toho chcel investovať si kúpte lacnejší 7 palcový tablet. A budete určite spokojnejší.
Ale hadam nebude na 42" TV pozerat iba DivX!!! V dnesnej dobe? Neviem, ale panely s rozlisenim 1024x768 by som uz absolutne nevyhladaval, pretoze to je rozlisko pre 4:3! Cize body nie su stvorcoveho tvaru, ale mierne obdlznikoveho.
erik555
13.12.13,14:10
bubkoch
13.12.13,14:30
erik555
13.12.13,15:13
kvoli kvalite obrazu jedine plazma ...
napr.
http://www.electroworld.sk/product/televizory-dvd-video/televizory/TXL42E6E/panasonic-tx-l42e6e-televizor
Nooo, suprova plazma :D

hehe, chybicka se vloudila ...
http://www.nay.sk/panasonic-tx-p42st60e/d-313493-c-1881/
ak bude suhlasit aj s cenou.... (ked ma v podmienkach do 400 Eur, ci mierne nad...cize mierne nad 160 Eurikov :D )
pavol36
13.12.13,15:16
pre erik555

preto bude dôležité aj to, z akej vzdialenosti a čo na tom chce pozerať. ak bude pozerať na 42 palcoch zo vzdialenosti dajme tomu 4 metre - tak mu môže byť úplne jedno, či do toho dá niečo fullHD, HD ready alebo divx s rozlíšením 640x350 - rozdiel na tom z takej diaľky nezbadá. a on to chce fakt na divx... takže pre neho ako vyšité...

keby boli v predaji ešte minuloročné plazmy od panasonicu - ut50 - to by bolo pre neho ideál... aj full hd, aj rozumný obraz a výbava.

tv za 400 euro má väčšinou naprd upscaling - koniec koncov, ani drahé tv na tom nie sú najlepšie. najideálnejšie by bolo do lacného tv dostať obraz divx-ového filmu cez usb v playstatione, ktorý by to upscaloval a hodil do tv už celkom slušne pozerateľné...

ad bubkoch

ale on nechce tv za vyše 550 euro, alebo mi niečo ušlo? inak, veľmi dobrá tv :)
freelover
15.12.13,23:24
Dakuje vsetkym za rady.Takze nie som este uplne rozhodnuty. Najviac sa priklanam k tejto telke http://www.alza.sk/40-hyundai-dlf-40285-smart-d487277.htm?kampan=heureka.sk . Ked si k nej dokupim wifi a smart ovladac vynde to na tych 400 a bude to citat vsetko.Este si pojdem overit obraz do kamenneho obchodu.

No napadla ma aj druha moznost.Vrazit tych 400-450 ecok radsej do "prazdnej" tv ale s vacsou uhloprieckou.Moze byt aj plazma ale full HD a dokupim k tomu neskor tuto vecicku http://www.mall.sk/multimedialne-centra/energysistem-android-tv-dongle a prehra mi to aj moju velku zbierku starych oblubenych dvix a pocas reklam si mozem pozret net.
Mozno toto bude ono LG 50PN6500.Mate ju niekto?
erik555
16.12.13,08:46
Dakuje vsetkym za rady.Takze nie som este uplne rozhodnuty. Najviac sa priklanam k tejto telke http://www.alza.sk/40-hyundai-dlf-40285-smart-d487277.htm?kampan=heureka.sk . Ked si k nej dokupim wifi a smart ovladac vynde to na tych 400 a bude to citat vsetko.Este si pojdem overit obraz do kamenneho obchodu.

No napadla ma aj druha moznost.Vrazit tych 400-450 ecok radsej do "prazdnej" tv ale s vacsou uhloprieckou.Moze byt aj plazma ale full HD a dokupim k tomu neskor tuto vecicku http://www.mall.sk/multimedialne-centra/energysistem-android-tv-dongle a prehra mi to aj moju velku zbierku starych oblubenych dvix a pocas reklam si mozem pozret net.
Mozno toto bude ono LG 50PN6500.Mate ju niekto?
Raz 40", potom 50"...tak vlastne z akej vzdialenosti pozeras na TV?
freelover
16.12.13,10:24
Obyvacka ma 4 metre.Takze vzdialenost je zhruba 3,5 metra.Teraz ma napadlo ze ja idem kupovat aj PS3 detom takze ziadne smart nebudem potrebovat.Bohuzial lg 50PN6500 sa mi podarilo zohnat len v jednom intern. obchode za cenu pod 430e a tam ju uz nemaju.Potrebujem nahradu. Od 42-50 bez smart lcd alebo plazma s krasnym obrazom.
erik555
16.12.13,11:34
Obyvacka ma 4 metre.Takze vzdialenost je zhruba 3,5 metra.Teraz ma napadlo ze ja idem kupovat aj PS3 detom takze ziadne smart nebudem potrebovat.Bohuzial lg 50PN6500 sa mi podarilo zohnat len v jednom intern. obchode za cenu pod 430e a tam ju uz nemaju.Potrebujem nahradu. Od 42-50 bez smart lcd alebo plazma s krasnym obrazom.
tu? http://www.bonusko.sk/lg-50pn6500/ skus sa o dostupnosti informovat...
freelover
16.12.13,11:57
tu? http://www.bonusko.sk/lg-50pn6500/ skus sa o dostupnosti informovat...[/QUOTE]

Presne tam.Cena bezkonkurenca.Niekde ju maju aj za 540€ nenazranci.Ale volal som tam a nemaju ju uz a ani nebudu.:mee:

Mozno toto by nebola zla volba: Samsung PS51F4500 s tej istej stranky.Po dnesnej navsteve kamenneho obchodu a porovnania obrazu plazma a led sa priklanam k plazme.Cierna farba je uzasna.Okrem toho zatial nemam dobry zdroj hd signalu takze plazma by mi pomohla eliminivat zly signal lepsie ako lcd,
erik555
16.12.13,12:29
tu? http://www.bonusko.sk/lg-50pn6500/ skus sa o dostupnosti informovat...

Presne tam.Cena bezkonkurenca.Niekde ju maju aj za 540€ nenazranci.Ale volal som tam a nemaju ju uz a ani nebudu.:mee:

Mozno toto by nebola zla volba: Samsung PS51F4500 s tej istej stranky.Po dnesnej navsteve kamenneho obchodu a porovnania obrazu plazma a led sa priklanam k plazme.Cierna farba je uzasna.Okrem toho zatial nemam dobry zdroj hd signalu takze plazma by mi pomohla eliminivat zly signal lepsie ako lcd,[/QUOTE]
Ano, ale rozlisko panela je 1024x768 :D
A je ti uz vela dat o 20 eur viac, za ten LG? Preco?
http://plazmove-televizory.heureka.sk/lg-50pn6500/
freelover
16.12.13,12:35
A je ti uz vela dat o 20 eur viac, za ten LG? Preco?
http://plazmove-televizory.heureka.sk/lg-50pn6500/[/QUOTE]

Nemaju uz ani jeden ani druhy.Mozno buduci rok.Zevraj samsungy maju lespie podanie farieb ako LG.Neviem co je na tom pravdy.
erik555
16.12.13,13:24
Nemaju uz ani jeden ani druhy.Mozno buduci rok.Zevraj samsungy maju lespie podanie farieb ako LG.Neviem co je na tom pravdy.

Tu mi to preco ukazuje, ze je na sklade? http://www.mall.sk/plazmove-televizory-uhlopriecka-108-131-cm/lg-50pn6500?v=549395
a tu tiez! http://www.datart.sk/Plazmovy-televizor-LG-50PN6500.html?utm_source=heureka.sk&utm_medium=priceindexer&utm_campaign=feed
Alebo potom neviem o com pises!

A co sa tyka lepsieho obrazu, tak nie je nic lahsie ako si kupit lepsi...ale to uz asi tazsie v tej velkosti a cene :D Vyhliadni si model a cez google mozes citat testy a recenzie ;)
freelover
20.12.13,08:51
Takze po dlhom chodeni ,vyberani a skusani som dospel k nazor ze full hd nevyuzijem ani na 20%.Tak som sa rozhodol pre LG 50PN450B .Obraz to ma krasny aj pri slabom signaly..Cena bol 430e.Panasonic sa mi ya dobru cenu do vianoc nepodarilo zohnat.Cena v obchod je rozdielna.V rozpati aj 100e.Celkom zaujimavo vyzerala novinka v Tescu Blaupunkt 50'' LED TV za 430e tusim.No pracovnici to nevedeli nastavit takze som ho nevyskusal.
erik555
20.12.13,11:34
Takze po dlhom chodeni ,vyberani a skusani som dospel k nazor ze full hd nevyuzijem ani na 20%.Tak som sa rozhodol pre LG 50PN450B .Obraz to ma krasny aj pri slabom signaly..Cena bol 430e.Panasonic sa mi ya dobru cenu do vianoc nepodarilo zohnat.Cena v obchod je rozdielna.V rozpati aj 100e.Celkom zaujimavo vyzerala novinka v Tescu Blaupunkt 50'' LED TV za 430e tusim.No pracovnici to nevedeli nastavit takze som ho nevyskusal.
:D Ja vyuzivam fullHD dost casto a nie je to iba polrok :D , aj PC mam napojeny na 42" LCD LED. Dalej filmy vo vysokom rozliseni...
Trochu ti nerozumiem, ked riesis rozdiel 20 eur ...ci ides kupovat TV na 2 roky a pocitas, ze za tie roky nebudes vyuzivat FullHD? :D Dnes kupovat 50" panel s rozlisenim pre format 4:3 1024x768 oproti 1920x1080 je poriadny nezmysel ;)