erow
12.12.13,12:47
Pisala aj volala som do Pohody a udajne ona nepodporuje uzavierky v JU k inemu datumu ako 31.12. .... Prerusili sme zivnost a potrebujem urobit uzaviekru k 30.9.2013.
marjankaj
12.12.13,12:04
Ak ste prerušili živnosť, tak po 30.9.2013 už nič neúčtuj a urob uzávierku normálne k 31.12. a Potom ten dátum iba prepíš.
A tá múdra pani, čo ti radí, nech ti ukáže zákon o dani z príjmov §17/8-9, aby si správne urobila daňové priznanie.
erow
12.12.13,19:41
Problem je v tom, ze ja uz zauctovane veci mam, lebo v oktobri nam poprichadzali este platby za faktury zo septembra a aj uhardit sme museli este dodavatel faktury so septembrovym datumom vystavenia a aj odvody do socialky za september som zaplatila v oktobri. Danove mi urobi uctovnicka, ja si potrebujem len vsetko zauctovat, ona to samozerejme skontroluje. A problem je v tom, ze ten datum by som prepisala jedine rukov perom, lebo este pred tlacou sa to neda nijako zmenit. Ako Pohoda je asi jediny softver co toto nepodporuje. Dnes to s nimi cely den riesim aj mi napisali co ako zauctovat, ale absolutne tomu nechapem.
marjankaj
12.12.13,20:19
Po 30.9.2013 už nemáš, čo účtovať. Už nie si účtovná jednotka. Uzatvoríš účtovníctvo k 30.9.2013. Pýtala si sa účtovníčky, ako to máš urobiť? Alebo ona je tá múdra pani?
tictac7
12.12.13,20:33
tak, tak, ona je tá "múdra pani" (si myslím)....a fakt by ma veľmi-preveľmi zaujímala jej cena ... Ty si zoženieš všetky info - ešte aj ju poučíš, všetko si zaúčtuješ, vytlačíš, podpíšeš....sorry, čo urobí ona? Neviem, ako je na tom Tvoj soft, ale ten môj by Ti z toho aj DP aj výkazy vytlačil - takže tú "múdru pani" by som teda nepotrebovala...
erow
13.12.13,13:53
Ona mi povedala, ze mam uzatvorit uctovnictvo k 30.9 (co sa mi neda, ale za to ona nemoze) a vsetko ostatne co este suvisi so zivnostou a stalo sa po 30.9. zauctovat ako uzavierkove operacie. Toto presne mi povedali aj na financnej sprave akurat problem je v tom, ze nemozem urobit uzavierku k 30.9, cize este mi poradili vsetko po 30.9 urobit ako pripocitatelna a odpocitatelnu polozku v danovom. Este to dnes riesime, lebo aj z pohody mi popisali ako to zauctovat.
marjankaj
13.12.13,14:24
A prečo teda nevymažeš všetky operácie po 30.9.2013? Potom keď tam nebudú žiadne pohyby od 1.10. do 31.12.2013 tak urobíš uzávierku k 31.12.2013 a tá bude presne taká ako keby bola k 30.9.2013.
Čo si vyrábaš problémy?
K 30.9. si urobíš zostavu pohľadávok a záväzkov a upravíš základ dane.

Veď si nájdi nejakého poradcu alebo účtovníka, ktorý už niečo také vie robiť.
tictac7
13.12.13,16:35
....a koho by si hľadala, ešte k tomu za peniaze? Za peniaze má múdru pani, ktorá jej povie polovičné A a všetko ostatné od druhej polky A až po Zet má od Teba ... a zadara - no neber :-)
erow
13.12.13,19:30
Prosim ta kto dava tebe pravo komentovat to koho si ja platim a koho nie. A uz vobec nemas pravo otierat si o nu hubu nakolko ju vobec nepoznas.
erow
13.12.13,19:47
Ona je normalna uctovnicka, ja jej normalne platim a ukoncenie zivnosti uz robila vela ludom, ale uctuje v alfe a tam sa da normalne urobit uzavierka k urcitemu datumu a nasladne sa ostatne veci uctuju ako uzavierkove operacie a tym padom, ze v Pohode (co inak dnes na financnej sprave ostali zaskoceny tym, ze ako softver nekopiruju zakon) sa to neda zostala zaskocena aj ked ona mi ponukla riesenia, ale ja si este vsetko overujem pre istotu. Aj na tu financnu spravu som volala sama od seba, zaujimal ma nazor aj inych ludi.