petkor
12.12.13,14:22
Prosím o radu. Nákladné auto, ktoré máme v majetku firmy a nie je ešte úplne odpísané, chcem dať dočasne vyradiť z evidencie, nakoľko cez zimu sa na ňom nebude jazdiť. Ako je to potom z odpismi za toto auto? Predpokladám, že sa za obdobie dočasného odhlásenia nebudú dať uplatniť. Potom sa vlastne akoby predĺži doba odpisovania alebo o tieto odpisy prídeme úplne? Ďakujem za odpoveď.
JAJA11
12.12.13,13:46
účtovníctvo povoľuje aj prerušenie daňových a účtovných odpisov, takže záleží na vás, ako sa rozhodnete
petkor
12.12.13,13:55
Ale ja si nemôžem to auto odpisovať aj počas doby vyradenia, či áno? Ja si vlastne len môžem posunúť odpisy na ďalšie obdobie?
Tweety
12.12.13,15:36
Prerušiť môžeš len daňový odpis, účtovný nie je možné prerušiť.
petkor
13.12.13,07:28
Ako som pozerala do zákona, tak daňové odpisy môžem prerušiť na celé zdaňovacie obdobie. Ale keď my to auto chceme odhlásiť napr. len na 4 mesiace, čo vychádzajú na zimu, tak si ho vlastne nemôžem odpísať celý rok? Ako by sa to dalo vyriešiť? Môžem to auto odpisovať (daňovo aj účtovne) tie 4 mesiace, keď ho evidentne nebudem používať na podnikanie, pretože bude dočasne odhlásené? Ďakujem veľmi pekne.