jjustka
12.12.13,18:54
Ahojte, potrebovala by som pomoct ohladom kontroly zo Socialnej poistovne, ktora sa nam teraz ohlasila. Idu kontrolovat obdobie od 1.3.2012 do 30.11.2013. Ake vsetky dokumenty su opravneni zamestnanci SP od nas ako od zamestnavatela pozadovat? Nakolko v zakone o socialnom poisteni je napisane, ze maju pravo na dokumenty a pisomnosti, ktore su potrebne na vykon kontroly §243 ods. 1 pism. b), ale tieto spominane dokumenty som nenasla nikde specifikovane a celkom ma zarazilo, co vsetko mi poslali, ze im mame predlozit, napr.:
1. mesacne vykazy aj s prilohami za cele kontrolovane obdobie.... Ved tieto vykazy sme im mesacne posielali elektronicky, tak tomu celkom nerozumiem.
2. doklady osvedcujuce zalozenie spolocnosti a vsetky zapisnice z valneho zhromazdenia - to vobec nechapem ako suvisi s kontrolou
3. vykaz ziskov a strat za rok 2011 a 2012 - vobec nechapem ako to suvisi s kontrolou odvodu poistneho, najma ak sa to tyka roku 2011 a kontrola je od 1.3.2013...
4. prehlady za rok 2013 - toto ma kontrolovat DU, nie?
5. hlasenie o vyuctovani dane o uhrne prijmov zo zavislej cinnosti za rok 2012 - toto by mal tiez kontrolovat DU, nie?


Dakujem velmi pekne, velmi mi pomoze, ak sa k tomuto niekto vyjadri.
misoft
12.12.13,18:04
mimotemy

Je to trochu zaujímavé - SP zo svoje pozície "buzeruje" - pritom mnohé údaje si môže zistiť priamo cez Finančné riaditeľstvo a Ministerstvo vnútra (živnostenský register).....



Ale aby som do vetra netliachal (a to ani účtovník nie som :D) - dačo bude aj tu:

https://docs.google.com/viewer?url=http://www.socpoist.sk/ext_dok-12112013---13-z352/56329c
tictac7
12.12.13,18:52
....a ešte všetky prihlášky zamestnancov, ktorí boli v tom období v PP alebo obdobnom pomere, prípadne aj odhlášky + pracovné zmluvy + sumarizáciu miezd za kontrolované obdobie + výpovede alebo dohody o ukončení PP z toho obdobia....
toto nechcú?
Inak, ja to tiež nechápem, to čo píšeš + čo som pridala - kontrola začala v septembri (za kontrolované obdobie tam bolo 27 zamestnancov, 2 ukončili PP, 1 nový nastúpil, ešte stále kontrola nie je skončená a doklady sú tam všetky, ani si nič nepýtajú doložiť.....
misoft
12.12.13,19:00
A ešte doplním - jjustka - na tvojom mieste by som zdvihol telefón, zavolal do SP a spýtal sa, či kontrola, ktorá je "avízovaná", je skutočná, pretože sa vyžaduje doloženie dokladov, ktoré nemajú NIČ spoločné s odvodmi do SP a socialným poistením, že sa vyžadujú doklady, ktoré spadajú pod Daňové riaditeľstvo a správu daní.
jjustka
12.12.13,19:10
co si pisala, si pytaju tiez, ale to povazujem, ze to ma aspon nieco spolocne so mzdami, ale to, co som ja napisala, mi pride trochu pritiahnute za vlasy. A prave neviem nikde najst tu specifikaciu dokumentov a pisomnosti na ktore maju naozaj narok.