martina123456789
13.12.13,00:02
Dobry den,

Ma niekto podobnu skusenost?

S manzelom sme sa brali pred 4 rokmi v zahranici, ja som Slovenka, on nie je slovensky obcan.
U mna to bolo prve manzelstvo, u neho druhe, z ktoreho uz ma syna.
Spolu sme ziadne deti nemali, ani spolocny majetok.

Na rozvode sme sa povodne dohodli, 4 mesiace spolu nebyvame, a ja som nadviazala novu znamost. Odkedy som spisala navrh na rozvod, prestal so mnou komunikovat, a uz asi mesiac mi vobec neodpoveda.

Je mozne, ze nas sud rozvedie aj bez jeho vypovede, na zaklade toho, ze nase manzelstvo uz nemoze splnat svoj spolocensky ucel, a trvam na tom, ze sa k nemu nevratim? Mam obavy, ze bude akukolvek korespondenciu alebo komunikaciu od sudu ignorovat.

Vopred dakujem za kazdu radu.

Martina
pepsikova
13.12.13,04:37
..no, to je len krátko, keď mesiac..možno nestrávil, že si si našla priateľa..ak je návrh už na súde, tak počkaj do pojednávania a uvidíš..(nejdeš sa predsa hneď rozvádzať)...súd vás môže rozviesť aj bez neho, pokiaľ budú tvoje výpovede pádne a dokážeš , že nie je možné žiť s ním v manželstve...záleží aj na tom, kde, v ktorom štáte ste sa brali a aké sú tam podmienky pre rozvod..a akého vierovyznania je manžel..
alaya1
13.12.13,06:00
Mala by si oslovit pravnika - advokata, ktory by ta pred sudom pri rozvode zastupoval. Sud pozve aj protistranu na sudne pojednavanie, ak sa nedostavi, sud ma na to opravnene prostriedky, ako ho na sud predviest. Ak sa vsak nenachadza niekde v juznej Amerike.
arizona
13.12.13,07:09
Mozne to je,ale vysledok ti vopred nikto z nas nezaruci, zalezi do sudcu a ostatnych okolnosti...

skus pozriet starsie temy, daj si do vyhladavaca "rozvod s cudzincom" , alebo rozvod v nepritomnosti napr. tu http://www.porada.sk/t132879-rozvod-v-nepritomnosti.html