fesanda Danka
13.12.13,07:59
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, čo robiť. V práci sme kolektív cca 23 ľudí (THP pracovníci). Zloženie kolektívu je také, že viacmenej sú tam mladí ľudia do 30 rokov. Jedna kolegyňa sa pred nejakým časom začala viac kamarátiť s našim šéfom (on je z inej krajiny a slovenčinu takmer neovláda). Ona si vymýšľa veci, ktoré nie sú pravda a zavádza ho a tým, že on si nevie zistiť pravdu niektorých z nás uráža. Nejde len o urážky typu vzťahov partnerských, ale aj výkon práce, dokonca si vymýšľa, že niekto kradne a podobne. Je to už neúnosné. Je to o to horšie, že náš šéf jej verí a zmenil aj svoje správanie, je ovplyvnený jej nenávisťou voči niektorým osobám a vďaka tomu tak aj koná. Robí chyby v manažovaní firmy, ktoré však navonok vidieť len v tom, že naša pobočka má horšie výsledky, takže navonok nie je viditeľné, prečo sa to deje.
Mňa osobne to uráža a preto by som sa chcela poradiť, či je nejaká legálna možnosť ako to vyriešiť. S ňou sa to nedá vysvetliť zoči-voči, pretože je menej inteligentná a extrémna povaha. Trvá to už dlho a už som skúšala ju aj ignorovať. Ja sa k nej ani nepribližujem a nedávam jej možnosť na to, aby som ju nejako vyprovokovala, ale aj ja som jedna z tých, ktorých má stále v "ústach". Uráža ma jej vyjadrovanie, ubližuje mi to.
alaya1
13.12.13,07:08
fesanda :), takze nechapem, ci ti ide o urazanie tvojej osoby, alebo o slabe vysledky pobocky.
Pises, ze ta osoba je "menej " inteligentna a pravdepodobne ovlada cudzi jazyk, ktorym hovori sef, tak vy, viac inteligentni predsa tiez viete cudziu rec, tak sa stretnite so sefom a povedzte mu svoj postoj, urcite mate aj porady, kde si to mozete vydiskutovat.
jslancik
13.12.13,07:15
jedine si to vykonzultovať face to face so šéfom. Hovoriť presne o veciach, o ktorých viete, že mu hovorila super kolegyňa. A pádne mu dokázať, že to nebola pravda, že je to všetko inak.

Nepochybujem o tom, že toto vás už napadlo ako jedno z mála riešení. Tak hor sa do toho. Nebojte sa, nebuďte pohodlní. Nečakajte, že sa to vyrieši samé.
korela
14.12.13,16:13
Najlepším riešenín je priama konfrontácia aj s ostatnými kolegami.