sattelitka
13.12.13,07:59
Ahojte, teraz keď nahrávam bankové výpisy som prišla na úhradu takej došlej faktúry ktorá nebola doteraz zaevidovaná v knihe faktúr a tým pádom nebola z nej DPH uplatnená v auguste kedy má aj dátum dodania tovaru. Musím dať dodatočné DPH, alebo by som to mohla uviesť do DPH za mesiac december (s tým že ak dobre viem, mala by sa DPH uplatniť najneskôr do konca účtov. obdobia v tom danom účt.roku, je to tak? môžem to tak urobiť aby som nemusela dávať dodatočné priznanie?
Tweety
13.12.13,08:09
Nie, nemusíš robiť DDP, nárok na odpočet si môžeš uplatniť najneskôr v 12. 2013. Viď § 51 Zákona o dph.
sattelitka
13.12.13,10:09
Ďakujem, to som chcela počuť :-)
Tweety
13.12.13,10:25
Ok, a dík.