Emily1841
13.12.13,10:31
Prosím Vás, ak som platiteľ DPH a mám faktúru za opravu tovaru z Maďarska (cena na faktúre je napr. 100,-EUR, DPH 0%) a potrebujem túto faktúru refakturovať neplatcovi DPH, ako mám postupovať? Faktúru vystavujem s DPH? Ďakujem
Tweety
13.12.13,10:32
ÁNo s dph.
Emily1841
13.12.13,11:11
Ďakujem, takže ak to dobre chápem, tak pri tej zahraničnej faktúre DPH len priznám, ale neodpočítam? Keďže mi ju zaplatia?
Tweety
13.12.13,11:19
Urobíš klasické samozdanenie na došlej.
Emily1841
13.12.13,15:35
ďakujem pekne
Antonia Jendrišáková
15.12.13,10:13
Ak si platiteľ podľa § 4 DPH priznáš a máš nárok aj na odpočítanie, odberateľovi vystavíš fa s DPH. Ak si platiľ DPH podľa § 7 nemáš nárok na odpočítanie, vtedy DPH len priznáš, odberateľovi vystavíš fa bez DPH.
Emily1841
23.12.13,08:07
Veľmi pekne ďakujem