pizzanoel
13.12.13,12:44
Dobrý deň,
som živnostník a mám malu predajňu do predajne chcem zamestnať človeka potrebovala by som vedieť ako začať. Teda viem že sa podávajú vykazy na socialnu a zdravotnu poistovnu ako aj danovy urad. Ak chcem zamestnant niekoho musim mat pridelene IČ DPH? Čo by to pre mna znamenalo, stala by som sa mesačným platcom DPH alebo len platcom dane zo mzdy zamestnanca?
Tweety
13.12.13,11:49
Ak chceš zamestnávať, nemusíš byť platiteľom dph. Zamestnancom budeš vyplácať mzdu a tá podlieha dani zo závislej činnosti, nie dph. AK im teda budeš vyplácať mzdu, zaregistruješ sa na túto daň.
pizzanoel
13.12.13,11:54
Dakujem za odpoved. Ake kroky by som mala podniknut mam ist najprv na danovy urad? Musim mat kvoli tomu pridelene vobec to IC DPH? potom by som asi mala navstivit aj scialnu a zdravotnu poistovnu ab ymi pridelili elektronicky pristup na podavanie odhlasok a prihlasok...Mozem si potom mzdu toho zamestnanca dat do nakladov?
srska
13.12.13,11:54
srska
13.12.13,11:57
Dakujem za odpoved. Ake kroky by som mala podniknut mam ist najprv na danovy urad? Musim mat kvoli tomu pridelene vobec to IC DPH? potom by som asi mala navstivit aj scialnu a zdravotnu poistovnu ab ymi pridelili elektronicky pristup na podavanie odhlasok a prihlasok...Mozem si potom mzdu toho zamestnanca dat do nakladov?
no, do sp + zp choď. tie prístupy treba vybaviť osobne
pizzanoel
13.12.13,12:28
Dakujem za odpoved. Ake kroky by som mala podniknut mam ist najprv na danovy urad? Musim mat kvoli tomu pridelene vobec to IC DPH? potom by som asi mala navstivit aj scialnu a zdravotnu poistovnu ab ymi pridelili elektronicky pristup na podavanie odhlasok a prihlasok...Mozem si potom mzdu toho zamestnanca dat do nakladov?
no, do sp + zp choď. tie prístupy treba vybaviť osobne

plati sa za tie pristupy alebo nie? kolko to vychadza ak ano...?
Dav
13.12.13,12:34
Dakujem za odpoved. Ake kroky by som mala podniknut mam ist najprv na danovy urad? Musim mat kvoli tomu pridelene vobec to IC DPH? potom by som asi mala navstivit aj scialnu a zdravotnu poistovnu ab ymi pridelili elektronicky pristup na podavanie odhlasok a prihlasok...Mozem si potom mzdu toho zamestnanca dat do nakladov?
DPH = daň z pridanej hodnoty a daň zo mzdy sú dve absolútne nesúvisiace dane. IČ DPH má pridelené platiteľ DPH. Druhé číslo, pridelené daňovým úradom, je daňové identifikačné číslo, DIČ. Toto číslo sa pridelí každému podnikateľovi pri jeho registrácii na daňovom úrade a toto číslo, DIČ, sa uvádza vo všetkých daňových priznaniach, výkazoch a hláseniach.
kn-alka
13.12.13,12:59