Darma111
13.12.13,10:08
Do firmy sa kúpilo nové auto, šef ho však dal vybaviť vecami, ktoré sú ako dodatočná výbava auta - citujem: COMAND Online s meničom DVD, ozdobné prvky Designo, držiak pohárov temperovaný, zábavný systém vzadu a tak ďalej, spolu sú to dosť vysoké položky. Možno sú aj tieto položky odpočítať z DPH?
Antonia Jendrišáková
15.12.13,10:26
Môžeš DPH odpočítať. Budeš mať technické zhodnotenie tohoto vozidla.
Sarlotka
15.12.13,11:08
No ja neviem, aky je predmet podnikania? ak by islo o nejaku taxisluzbu, limuzinu tak este by som suhlasila, ale ak ide napr. o maloobchod nepovazujem tieto vydavky na dosahovanie prijmov akoze drziak poharu v aute ktory je vyhrievany ? mozno da niekto dalsie nazory...podla mna ide o nedanove vydavky...
Darma111
16.12.13,12:45
predmetom podnikania je aj prenájom automobilov, ale dlhodobý prenájom pre firmy, čiže žiadne jednorázové napr. na víkend. ale toto auto si viacmenej šéf kúpil pre seba na podnikanie do nákladov firmy. Ja si tiež myslím, že len základná klasická výbava by mala isť do DPH ale všetko čo je nadštandard by som nedala. Aj keď to nikde nie je v zákone písane, ale na druhej strane, ako firme zábavný systém vzadu zabezpečí vyššie príjmy to neviem.
Sarlotka
16.12.13,18:08
ale zakon hovori co jee danovym vydavkoch a zaroven charakteristika podnikania kaze podnikat hospodarne...ak by sa auto prenajimalo tak by som to dala do nakladov s obhajobou ze auto sa vdaka takymto vymozenostiam lepsie prenajima lebo je po nom vacsi dopyt, ak ide o auto do majetku firmy porozpravala by som sa s majitelom upozornila ho na mozne problemy a nech rozhodne on, a este by som to dala od neho podpisat...:)