lukask
13.12.13,14:10
Dobry den zelam,
touto cestou chcem zistit, ci tu ma niekto skusenost s personalnou agenturou, kt. sprostredkuje pracu v zahranici.
Kedze som sa na nete uz hocico docital, mam z toho pocit akokeby na nasom milovanom Slovensku nebola agentura, kt. je seriozna.
Hladam si od janura 2014 pracu v zahranici - akukolvek, pretoze situacia ma donutila. Venujem sa tejto veci uz peknych par dni a stale som skepticky.
Vedel by mi prosim niekto v tomto smere poradit ???
Dakujem
arizona
13.12.13,13:33
Praca v "zahranici" je siroky pojem.A tiez je dolezite, aku pracu hladas, ci najdes uplatnenie.
Vacsina agentur ma skor uzsi rozsah posobnosti. Takze zalezi, ci hladas pracu v USA, GB,Cechach, ci podobne.

Najlepsie co mozes urobit je pohladat cez Google domace /zahranicne/stranky a ich ponuky. Alebo strany "domacich" uradov prace.
Zahranicne AG , napr. v GB sprostredkuvavaju pracu zdarma, plati iba ten, kto hlada zamestnancov.
Slov.AG beru dost vysoke poplatky,vela z nich dohoduju pracu, ktoru tiez iba nasli cez net a zahranicne sprostredkovatelske agentury.
Ak sa rozhodnes ist cez slov. AG, citaj a hladaj na nete recenzie a skusenosti inych.
lukask
13.12.13,13:39
co sa tyka zarobku, orientujem sa hlavne na severske krajiny, v mojom pripade Norsko. Samozrejme hladam nieco vramci EU ako napr. Rakusko, Nemecko, Holandsko. Len problem je hlavne v tom, ze slovenske AG maju krasne ponuky, ale na vsetko co som doteraz natrafil a pozrel recenzie a skusenosti ludi - uprimne je to hnus. Pravidelne den co den pozeram zahranicne stranky, aj som sa zaregistroval v pers.AG v zahranici, ale to bude pravdepodobne na dlho. Preto by som bol rad, keby mi niekto vedel napisat - tato je OK bol som cez nu,alebo niekto z rodiny.
Pravdupovediac, som uz z toho znechuteny, pretoze na 90% co najdem to je podfuk - je tam hacik s velky H a to bud zle meno, sice pracu vybavia ale uplne inu za inych podmienok a podobne.
lukask
14.12.13,10:58
ludia, fakt nikto nikoho nepozna, kto by mi vedel v tomto smere pomoct ???
misoft
14.12.13,11:03
Človek :D - nájdi si agentúru podľa kľúčového slova na nete, potom si ju over, či je kóšer..... http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/nestatne-sluzby-zamestnanosti/agentury-docasneho-zamestnavania.html?page_id=13034
lukask
14.12.13,11:17
To bolo prve co som spravil - nie som dilino. Ale ako som uz pisal, agentury vacsinou zavadzaju a bohuzial to plati aj pre niektore agentury, ktore su uvedene v zoznamoch UPSVAR, pretoze UPSVAR neskuma spatne cinnost, resp. podnikanie v tejto oblasti danej AG.
Nechcem aby sa mi stalo co kope inych ludi, ze podpisu zmluvu, vycestupu a realita je totalne niekde inde. Ja potrebujem vonku zarobit peniaze a nie odist minut vreckove a vratit sa s dlhym nosom spat.
misoft
14.12.13,11:22
No v takých "prípadoch" sa to rieši cez súdy a tiež aj na UPSVaR - a oni tú "agentúru" potom jednoducho vyradia zo "zoznamu" a ešte im tam kontrola nabehne (okrem toho súdu).
Ale jedna skutočnosť je daná - za sprostredkovanie práce sa NIKDY neplatí vopred žiadny "registračný" poplatok - vždy až po podpise zmluvy.
A pokiaľ je agentúra OK a poskytne prácu, ona už nezodpovedná, akú zmluvu klient uzavrie s konkrétnym zamestnávateľom - môže sa stať i to, že práve ten zamestnávateľ zavádza a agentúra o tom nemá ani šajnu.
lukask
14.12.13,11:31
to je sice pravda, tak by to malo byt ... ale realita : clocek podpise zmluvu, zaplati poplatok az po podpise zmluvy, vsetko vyzera OK, odide, pracuje cely mesiac a ked pride k vyplate mzdy tak, minus to, strhnute tamto o com v zmluve nie je ani ciarka, cisty zarobok je dajme tomu 500 ecok, clovek zodvihne telefon (agentura v zozname UPSVAR) a vola agentovi agentury a on povie, to nie je nas problem z nasej strany bolo vsetko splnene, nepomozem Vam.

tomuto chcem predist a preto chcem od zodpovednej osoby - toto je ok, a nie od osoby, ktora sa registruje na strankach anonymne, tvrdi ze vsetko je ok a nakoniec sa zisti, ze je to nejaky cicinbus z agentury, ktory cez web zlepsuje meno agentury.
Uprimne, keby sa mne nieco taketo stalo, v momente idem spat a dotycnemu ani nevolam, ale osobne si ho najdem a rozbijem mu hubu.
misoft
14.12.13,14:10
Chňapem ťa, chňapem - ale čo už - tu fakt treba len zbierať informácie. Ale nie tie "oficiálne" informácie a recenzie na stránka agentúry, ale trochu bokom.....

Aby ti nebolo ľúto .... môj syn tiež hľadal prácu, tiež cez agentúru (známa to agentúra Tr.....er, jej bývalá persóna teraz kecáva v TV GRC o práci - istá Klára..... ), prácu mu zohnali na 5-ty "pokus" na 6 mesiacov - ale keď sa pozrel do zmluvy, zistil, že tie k***y vynechali jedno jediné slovíčko a musel platiť každý mesiac agentúre za sprostredkovanie práce. A robilo to 52% z jeho platu!

Žiaľ, musel vydržať, zmluva nepustila. Ale po 6-tich mesiacoch si v priebehu 1 mesiaca našiel prácu sám.
dodoalfonz
19.08.14,10:41
Dobry den.Vie mi niekto poradit nejaku spolahlivejsiu agenturu na sprostredkovanie prace do nemecky hovoriacichkrajin?.Je vela agentur a kazda ma svoje plus a minus.Ale ak vie niekto o spolahlivejsej agenture tak mu zo srdca DAKUJEM.Hladam pracu aj s partnerkov tam gde by sme mohli ist spolu.Nie je to jednoduche.nikto nenajde pravdepodobne 100 percentnu agenturu,ale aspon spolahlivejsiu.Dakujem kazdemu kto poradi.