jana32
23.03.06,10:29
Prosim Vas viem ze takato temu tu uz bola, ale poradte mi. Robila som danove priznanie jednej pani, fakt to nebolo nic moc, mala prijmy len zo zavislej cinnosti, plus podnikanie od novembra minuleho roku, asi 40 poloziek, urobila som komplet danove, s inventarizaciami a vsetkym a pytala som 1000 Sk. V zivote sa mi este nestalo aby niekto nebol spokojny tak asi preto ma to vzalo, lebo uplne sa vyrutila ze jej kamosky jej povedali ze za to mala zaplatit tak 300 Sk. Fakt som taka draha?
va1ke
23.03.06,09:32
Ja by som si vypýtala 2000,- . - 1000,- za spravovanie daňového priznanie a 1000,- za spracovanie dokladov. A nech si každý hovorí čo chce. Však s tým máš tiež robotu.
A keď bola pani nespokojná tak nech si to dá na budúce spraviť kamoškám za 300,-.
ormika
23.03.06,09:36
Vôbec nie si drahá, práveže si úplne pod cenu! Ja by som si vypýtala cca 600 za zaúčtovanie dokladov a 1000-1500 za daňové priznanie. Že tej dotyčnej nie je hanba ti povedať že kamošky by jej to spravili za 300! Veď to nie je ani na réžiu. Na budúci rok jej to už nerob. Teda podľa toho v akom si s ňou vzťahu.
duficek
23.03.06,09:38
mala si si zobrat svoju robotu spat, vratit jej to v takom stave ako ti to dodala a povedat, nech ide tam, kde jej to urobia za 300.
rastom
23.03.06,09:39
300 By bola skvelá cena... ale len za vyplnenie danoveho priznania :)
Nie aj za robenie dokladov!!
Podla mna to je primerana cena, resp. dobra
Ked si vezmes 300(a to je minimum) za vypisanie DP + priloh,
tak za 700,- Sk robit vypisovanie blockov, nahadzovanie Pen. dennika, pohl., zavazky a atd......Nie je vela.
Pozdrav pani a nabuduce nech si to da urobit za 300 a potom uvidi.
Jednemu znamemu, tiez robila jedna pani papiere... lacno... kym neprisla danova kontrola :o))))
rastom
23.03.06,09:41
Duficek.... super nápad....
Toto musím aj ja niekomu urobiť....
Skveléé :o))))
Maya1
23.03.06,09:44
Za 300 sa neoplatí ani PCík zapnúť! O rok nech zabudne...
evina
23.03.06,10:00
300 SK je za túto prácu pýtať až pod ľudskú úroveň, nehovoriac o tom, že ide o hrubý príjem. Ja by som je tiež zbalila papiere /bez účt. dokladov, radšej by som oželela prácu/
a odkázala na kamošky. Pre porovnanie - keď sa dáme ostrihať, nafarbiť a pod. platím min. 800,- SK, za kozmetiku platím za 1,5 hod 750 SK atď.

Ja osobne by som pýtala min. 2 300,-. A ešte Jani, bolo to pre Teba nič moc, lebo ovládaš danú problematiku, naštudovala si si ju , sleduješ zmeny zákonov a pod., tak je to pre teba nič moc. Nie je správne ak sami používame takéto výrazy /čítajú to aj druhí a potom majú z toho pocit, že naša práca je nič moc.../.
Že to nie je až tak nič moc vidno aj z toho, že si to pani podnikateľka nevedela urobiť sama ...
Jana Acsová
23.03.06,10:18
Áno ste drahá, ba priam drahocenná :). Ako každý účtovník, či ekonóm v týchto dňoch. A to nielen pre naše zákonné polovičky.

Každý by nás tak mohol dnes oslovovať. "drahá" (a aby som neurazila aj mužov zapojených do tohto fachu tak samozrejme aj "drahý").

Napr. Drahá moja, bola by si taká dobrá a urobila mi daňové priznanie?

A na ostatné, zabudnite. Každý máme právo na názor. Aj keď blbý ...
M0NIKA
23.03.06,10:34
Janka,

moja skúsenosť je taká, že pri klientoch, kde som si nebola istá, či už aj ja nie som "drahá" sa mi stalo, že z vďačnosti mi chceli zaplatiť viac ako bola dojednaná suma.
Naopak mám jedného (našťastie jediného), u ktorého som omylom išla pod cenu (lebo bez kalkulačky :p som zle prepočítala cenu za položku a keďže držím slovo sumu som nezmenila a robím pod cenu za 800,- Sk/mesiac). A tento pán mi dáva zabrať... poznámky tipu: "dávate si skontrolovať DP audítorom?", "DP som podal bezo zmeny" a pod... stále vo mne vyvolávajú otázky prečo so mnou vlastne spolupracuje, keď mi neverí? Žeby pre cenu???? :o (Predo mnou za to účtovníčka brala o 500 viac...)
Z toho mi vyplýva jedno: nemá zmysel ísť pod cenu! Ak si zrátam štúdium, kanc. potreby, čas, zodpovednosť (o.i. čas strávený na PORADE ;) ) a pod. potom je cena aspoň dobrým filtrom na zákazníkov.... načo si ničiť nervy s niekým, kto si Tvoju prácu neváži, neocení ju a ešte Ťa bude ohovárať?!
Na "vydieranie" tipu: ten mi to urobí za xy ho treba poslať za dotyčným...
Manual
23.03.06,10:42
Prosim Vas viem ze takato temu tu uz bola, ale poradte mi. Robila som danove priznanie jednej pani, fakt to nebolo nic moc, mala prijmy len zo zavislej cinnosti, plus podnikanie od novembra minuleho roku, asi 40 poloziek, urobila som komplet danove, s inventarizaciami a vsetkym a pytala som 1000 Sk. V zivote sa mi este nestalo aby niekto nebol spokojny tak asi preto ma to vzalo, lebo uplne sa vyrutila ze jej kamosky jej povedali ze za to mala zaplatit tak 300 Sk. Fakt som taka draha?
Jeden klient pred dvoma rokmi tiež mal problém s platením. Bolo to 26.3. Tak som mu vrátil naspäť doklady síce už spracované, nalepené, ale PD, DP a všetko ostané som doma hodil do koša. Lepšie riešenie ma nenapadlo...:D
M0NIKA
23.03.06,10:55
Jeden klient pred dvoma rokmi tiež mal problém s platením. Bolo to 26.3. Tak som mu vrátil naspäť doklady síce už spracované, nalepené, ale PD, DP a všetko ostané som doma hodil do koša. Lepšie riešenie ma nenapadlo...:D
To sa mi páči!!!!!
A ako to dopadlo?
Tweety
23.03.06,10:57
Jeden klient pred dvoma rokmi tiež mal problém s platením. Bolo to 26.3. Tak som mu vrátil naspäť doklady síce už spracované, nalepené, ale PD, DP a všetko ostané som doma hodil do koša. Lepšie riešenie ma nenapadlo...:D
Ešte by som si dala pohár šampanského na jeho zdravie.:p:rolleyes:
Manual
23.03.06,10:59
To sa mi páči!!!!!
A ako to dopadlo?
Nechápavo vzal doklady späť a odišiel, nič viac. Veď nech sa stará. Tiež to bolo asi za 3000,- Asi si ani neuvedomoval časovú tieseň.
bisou
23.03.06,10:59
JANA32 mala som veľmi podobný pripad, tých položiek bolo presne 43. ale mal tam veľa veci, ktoré som mu neodporučila ale on ich tam aj tak chcel, tak som sa podto ani nepodpísala a pýtala som 1500,- Sk bol veľmi spokojný. Uvidíme ako bude v roku 2006 či sa vráti.
M0NIKA
23.03.06,11:05
Nechápavo vzal doklady späť a odišiel, nič viac. Veď nech sa stará. Tiež to bolo asi za 3000,- Asi si ani neuvedomoval časovú tieseň.
Bola som zvedavá či nevieš ako to potom vyriešil... niekomu zaplatil Tvoje tri + dve tisícky rýchlostný príplatok, nie? :D

Moja suseda už asi mesiac maturuje nad DP. Povedala som jej, že keď bude potrebovať pomôcť nech sa zastaví, veď je to kamoška... ale asi sa bojí, že by som za to zobrala peniaze, tak vyzvedá od kde-koho ako na to, ale nepríde....
No čo, ja sa ponúkať nebudem - mám svojho dosť.... iba mi je ľúto, že nad tým strávila kopu času, čas sa kráti, ona kvôli tomu nevie spať a ....stále to nemá...
jana32
23.03.06,11:25
Vdaka, vdaka a este raz vdaka. Nikdy som si ceny neporovnavala s inymi, to bolo take moje kredo, ze sice robim papiere pre peniaze ale za nimi sa snazim vidiet predovsetkym cloveka. Nikdy som preto nebrala peniaze napr. od kolegov v skole, viem aki maju z tychto papierovaciek strach, na druhej strane verim ze ak budem ja potrebovat pomoc zase od nich neodmietnu. Nie som sice nejaky expert ale svoju pracu sa snazim robit zodpovedne, prave preto ak treba pomoct niekomu este menej skusenemu tak mi to vzdy pripadalo normalne ze bezodplatne poradim, ved preco by mal zopakovat tie iste chyby co som z neznalosti robila ja. Ale dnes mi riadne zhorklo v ustach, no keby ste poculi ten krik a hnev, aka som zdieracka atd..... Moja chyba, mam si cenu dohodnut dopredu. Nakoniec sme sa dohodli na polovici a s tym ze na buduci rok jej to danove spravi niekto iny. Keby som tak mohla zistit kto to jej to za tie tri stovky spravi!
M0NIKA
23.03.06,11:36
Vdaka, vdaka a este raz vdaka. Nikdy som si ceny neporovnavala s inymi, to bolo take moje kredo, ze sice robim papiere pre peniaze ale za nimi sa snazim vidiet predovsetkym cloveka. Nikdy som preto nebrala peniaze napr. od kolegov v skole, viem aki maju z tychto papierovaciek strach, na druhej strane verim ze ak budem ja potrebovat pomoc zase od nich neodmietnu. Nie som sice nejaky expert ale svoju pracu sa snazim robit zodpovedne, prave preto ak treba pomoct niekomu este menej skusenemu tak mi to vzdy pripadalo normalne ze bezodplatne poradim, ved preco by mal zopakovat tie iste chyby co som z neznalosti robila ja. Ale dnes mi riadne zhorklo v ustach, no keby ste poculi ten krik a hnev, aka som zdieracka atd..... Moja chyba, mam si cenu dohodnut dopredu. Nakoniec sme sa dohodli na polovici a s tym ze na buduci rok jej to danove spravi niekto iny. Keby som tak mohla zistit kto to jej to za tie tri stovky spravi!
Janka, nemala si spustiť z ceny!
Môj muž sa mi v podobnej situácii smial, že som mäkká... viac ma ale mrzelo keď mi povedal, že tým, že spustím polovicu z ceny dám najavo, že tá "znížená" polovica už bola vlastne iba môj zisk a že si nestojím za svojou prácou...
Iba pre zaujímavosť - keby si čas strávený nad tými papiermi prerátala na hodinovú mzdu - zarobila by si vôbec?
edoadam
23.03.06,19:59
Stále vidím iba drahá asi sa nepočíta s nami účtovnikmi ale všetky máte pravdu . Od kamaráta pri pavšálnych výdavkov neberiem menej ako 1000 Sk ak to nie je kamarát 2000 Sk a viac ak che ak nie nech mu to robí iný, lebo karáti si pomôžeme aj inak, vie te sme v FACHU, a to hovorím o paušálnych výdajovh inákč aj pri 50-tich dokladov to robí asi 4.000 Sk cheš, ber, necheš, neber , myslím si že práve v tomto musíme všetci držať spolu a dubeme sa mať aj lepšie. Stále platí viac hláv viac rozumu a teda aj príjmov.
kukučka
23.03.06,20:22
edoadam, vítam ťa medzi poraďákmi, ale nabudúce najprv stlač tlačidlo prezrieť si text a potom odoslať :D Máme dosť lúštenia igelitkových obsahov....
ondrejvla
23.03.06,20:50
edoadam, vítam ťa medzi poraďákmi, ale nabudúce najprv stlač tlačidlo prezrieť si text a potom odoslať :D Máme dosť lúštenia igelitkových obsahov....

Betka, super!!! Skutočne som lúštila, čo asi tým chcel povedať! Ale aj tak som rada, že sa zapojil, len sa musím naučiť viac čítať.
Melnick
23.03.06,23:09
[quote=edoadam] ......a dubeme sa mať aj lepšie.Stále.....

:)
Edoadam,určite si sa veľmi ponáhľal niečo nám napísať, ale
ten zvýraznený preklep je veľmi trefný,aj keď som ho vytrhla z kontextu a to práve z toho dôvodu/ a teraz nech sa na mňa nikto nenahnevá/, že po Jane32
to účtovníctvo za takú smiešnu cenu zrejme zoberie zasa len
nejaká iná účtovníčka/účtovník .Takže ceny si kazíme tak trochu
aj sami a ďubeme sa medzi sebou.:):p
Džanka
24.03.06,06:46
300,- korún? Možno mala pravdu. Ale v ktorom roku? Žeby za Márie Terézie?
Barbara
24.03.06,06:59
[quote=edoadam] ......a dubeme sa mať aj lepšie.Stále.....

:)
Edoadam,určite si sa veľmi ponáhľal niečo nám napísať, ale
ten zvýraznený preklep je veľmi trefný,aj keď som ho vytrhla z kontextu a to práve z toho dôvodu/ a teraz nech sa na mňa nikto nenahnevá/, že po Jane32
to účtovníctvo za takú smiešnu cenu zrejme zoberie zasa len
nejaká iná účtovníčka/účtovník .Takže ceny si kazíme tak trochu
aj sami a ďubeme sa medzi sebou.:):p


podľa mňa chcel napísať, že " budeme sa mať lepšie":p ale ništ to asi má chvapec" datchu" teda "natchu":p :)
duficek
24.03.06,07:04
300,- korún? Možno mala pravdu. Ale v ktorom roku? Žeby za Márie Terézie?
mozno sa chcela citit "europsky" a myslela cenu v euro :)
duficek
24.03.06,07:08
[quote=Melnick]


podľa mňa chcel napísať, že " budeme sa mať lepšie":p ale ništ to asi má chvapec" datchu" teda "natchu":p :) mozno mal velmi naponahlo a chcel podat co najviac informacii v co najkratsom case a ruky predbehli hlavu, lebo tolko "preklepov" som v prispevku s diakritikou este nefidel, a to beham aj po "inaksich" forach :)

ak by to bolo bez diakritiky, dalo by sa to brat ako novy slang, ale takto....:)
jana32
24.03.06,09:32
Máš pravdu Melnick, to nebol dobrý postoj. ja sa dívam na svet cez ružove okuliare, pomáha mi to prežit v situáciach keď si myslím že iného by to zabilo. Ibaže si niekedy neuvedomim že takýmto svojim postojom fakt škodim niekomu inému, lebo je jasné že tá ďalšia účtovníčka ak bude taká ( nechcem povedať hlúpa ) ako ja, tak bude vychádzať možno z mojej ceny. Aj keď v tomto prípade padla kosa na kameň. Včera večer mi tá baba došla domov, neviem kde všade bola, možno sa informovala u iných " kámošiek ", lebo prišla s tým že si to rozmyslela a cenu mi doplatí- asi som mala jasať nad takou láskavosťou.. Potom z nej vyliezlo, že počula o nejakom ročnom zúčtovaní poistného a ja som videla že už len samotný názov ju šokol a tak by chcela aby som jej bola k dispozícii keď ma bude potrebovať. Ani nepamätám, kedy som dvere zabuchovala pred nosom niekomu s lepším pocitom ako včera!
mysimis
24.03.06,09:43
Máš pravdu Melnick, to nebol dobrý postoj. ja sa dívam na svet cez ružove okuliare, pomáha mi to prežit v situáciach keď si myslím že iného by to zabilo. Ibaže si niekedy neuvedomim že takýmto svojim postojom fakt škodim niekomu inému, lebo je jasné že tá ďalšia účtovníčka ak bude taká ( nechcem povedať hlúpa ) ako ja, tak bude vychádzať možno z mojej ceny. Aj keď v tomto prípade padla kosa na kameň. Včera večer mi tá baba došla domov, neviem kde všade bola, možno sa informovala u iných " kámošiek ", lebo prišla s tým že si to rozmyslela a cenu mi doplatí- asi som mala jasať nad takou láskavosťou.. Potom z nej vyliezlo, že počula o nejakom ročnom zúčtovaní poistného a ja som videla že už len samotný názov ju šokol a tak by chcela aby som jej bola k dispozícii keď ma bude potrebovať. Ani nepamätám, kedy som dvere zabuchovala pred nosom niekomu s lepším pocitom ako včera!
Janka moja, ešte sa neteš, lebo keď za Tebou príde ohľadom ročného zúčtovania poistného a zistí, že aj za to bude potrebné zaplatiť, môže sa stať, že zase bude vykrikovať. :mee:
evina
24.03.06,09:56
Janka moja, ešte sa neteš, lebo keď za Tebou príde ohľadom ročného zúčtovania poistného a zistí, že aj za to bude potrebné zaplatiť, môže sa stať, že zase bude vykrikovať. :mee:

Ja som to pochopila /a dúfam, že tak Janka spravila/, že žiadne vyúčtovanie jej ani nespraví....preto s chuťou zabuchla dvere....áno či nie :)
mysimis
24.03.06,10:03
Ja by som dotyčnú pani už tiež nechcela vidieť po takejto skúsenosti a neurobila by som jej ani ročné vyúčtovanie poistného.
JAJA11
24.03.06,10:11
Páči sa mi táto téma, ja mám tiež problém koľko mám vziať a keďže robím len známym, tak si až tak moc nevypýtam. A stretla som sa aj tak s takými, ktorým sa to zdalo moc (Asi ako tá pani, ktorej sa zdalo 1.000,- veľa), ale väčšinou mi ešte aj pridajú s tým, že sú radi, že to nemusia robiť sami. Tá pani by si mala vyskúšať, koľko času by jej to zabralo a potom by to asi pochopila.:rolleyes:
M0NIKA
24.03.06,11:35
Ozaj, teraz trochu odbočím: koľko by sa podľa Vás malo pýtať za ročné zúčtovanie preddavkov na ZP pre IBA SZČO? A za to "kombinované" tlačivo? :eek:

Potom by asi Janka mala vypýtať dvojnásobok, aby sa jej vrátilo niečo aj za účtovníctvo...:cool:
jana32
24.03.06,11:47
Správne Evina, ani ma nenapadne sa s ňou trápíť a je jasné že akákoľvek ďalšia spolupráca by bolo iba trápenie - teda moje samozrejme.
va1ke
24.03.06,13:15
Ahojte aj ja sa s vami podelím o jeden môj čerstvý zážitok. Robila som manželom DP. Muž podniká popri zamestnaní. Z podnikania nemal žiadne príjmy len z prenájmu mal len výpisy z účtu. Robila som mu JU. Položiek bola tak cca asi 50. Vypýtala som si 2000,-
Žena sprostredkovateľ poistenia - (najprv JU), potom paušálne výdavky, potom zase paušál. No stále sa nevedela rozhodnúť, lebo jej stále nejaká kamoška z DU radila niečo iné. Na mňa sa moc nebral ohlad. Ale nakoniec to dopadlo tak, že ja som mala pravdu. Tak sa to robilo po mojom. Vypýtala som si 2500,-
Volala som im, že kedy im to môžem priniesť. (ja som si musela ísť pre doklady a aj im priniesť daňové) No muž nebol doma tak to nechcela moc prevziať bez neho, ale nemala inú možnosť lebo inak nám to nevychádzalo. Ale že platiť bude cez účet. Tak ja, že dobre. No a dnes mi prišiel mail, že ako som sa dopracovala k tým sumám???
Bolo to veľa???
Ja si myslím, že nie. Ale však keď ľudia majú platiť tak vtedy nepoznajú žiadne hranice ľudskej dôstojnosti. A vidia len seba a nie prácu druhých.
kendy
24.03.06,13:28
Ej, tuším chyba, va1ke. Mala si im to dať za hotové a hneď. Ale po vojne je každý generál, však?
Môj prípad:
dobrý kamarát, živnostník, tiež sme sa dohodli, že mu spravím účto. Peniaze som si nevypýtala, lebo mám 4-ročné dvojičky, nemáme auto a rodičov mám 13km od nás, tak nás vozil. Dovtedy sme mu dávali na benzín peniaze. A za účto som nechcela nič s tým, že nás bude voziť, ak by sme potrebovali.
Viezol ma raz, a vypýtal si stovku!!!! Skoro som skolabovala. Vtedy som mu povedala, že to budeme brať, že je to za to účto, ale nebolo to ani na kancelárske potreby.
Tento rok prišiel za mnou zas, že či mu spravím papiere. Povedala som mu, že mám toho veľa a že mi to nestojí za ten čas ani za tie peniaze. Uprosil ma, že toho nemá veľa. Samozrejme, už som ho upozornila, že budem chcieť 1000,-za DP plus 7,-Sk za položku.
Keď mi doniesol papiere, robil si srandu, že som mu to sľúbila zadarmo alebo so zľavou. Zase som prízvukovala, že chcem normálne za to zaplatiť.
Ale nedalo mi to a kým som sa do papierov pustila, ešte som mu zavolala, či si to nechce dať niekomu inému, lebo ja budem chcieť tie peniaze. Povedal mi, že nerozumiem žartom.
Ale verte mi, že najprv mi dá peniaze, až potom ja odovzdám jeho papiere...

Inak, ja sa pod účto nepodpisujem, môžem poradiť, ale zodpovednosť nepreberám, a pýtam si tak ako som napísala.
Melnick
24.03.06,13:39
Janka moja, ešte sa neteš, lebo keď za Tebou príde ohľadom ročného zúčtovania poistného a zistí, že aj za to bude potrebné zaplatiť, môže sa stať, že zase bude vykrikovať. :mee:

A veruže bude vykrikovať, od radosti ,že jej to spravíš Janka.:D
Evicafa
24.03.06,13:58
Janka, nemala si spustiť z ceny!
Môj muž sa mi v podobnej situácii smial, že som mäkká... viac ma ale mrzelo keď mi povedal, že tým, že spustím polovicu z ceny dám najavo, že tá "znížená" polovica už bola vlastne iba môj zisk a že si nestojím za svojou prácou...
Iba pre zaujímavosť - keby si čas strávený nad tými papiermi prerátala na hodinovú mzdu - zarobila by si vôbec?


Presne akoby som počula môjho muža. ... si mäkká, keby som aj ja robil takto, pomreli by sme od hladu...
Tiež robím iba pre pár známych, (z ktorých ma jedna oklamala, že má kontrolu, zobrala všetky papiere, vraj zaplatí potom a odvtedy ani nedvíha telefóny - je to 2 roky), ale roboty s tým mám ako na kostole, lebo každú maličkosť sa snažím aj trikrát overovať, všetko robiť poctivo, keď má aj pár prípadov, musím urobiť celú závierku s tým množstvom papierov ... veď to poznáte. A keď som svojej sestre povedala koľko za to pýtam, iba pozerala že ona za také isté množstvo platí svojej dlhoročnej účtovníčke trojnásobok. Lenže z mojej nízkej ceny si vraj každý vydedukuje iba jedno - nevieš si oceniť svoju prácu, lebo si za ňou asi nestojíš.
Tak som povedala - koniec. Odteraz si dám zaplatiť buď poriadne, alebo radšej nebudem robiť nič - vyjde ma to lacnejšie. Takže už nebudem robiť hanbu účtovníkom nízkymi cenami.
buzirka
24.03.06,13:59
To by mohlo byt tym, ze nie ste draha, preto Vam neveri. Ja robim len jednemu podnikatelovi a zadarmo a robim to popri robote a tiez sa mi niekedy zda, ze mi to berie pol zivota. Obdivujem kazdeho, kto sa tym zivi. Viem co to asi obnasa. Kazdy ma rozne uctovne pripady v roznych kombinaciach a vsetko treba riesit, hladat, luskat zakony. Vy si ratate len cistu robotu, ale co obnasa uctovanie po stranke psychickej, to Vam nik nezaplati. Ani tie stresy.
helas
24.03.06,14:10
Ja mám tiež kuriozitu.Volal mi bratranec, že má príjmy aj z Čiech, či mu urobím DP.Prišiel, doniesol čísla na papieriku.Pýtam sa ho, že kde ma príjem z ČR, že to musím prepočítať kurzom a potom rozdeliť.A on nato,že daj to
odhadom a ja si to prepočítam. Pochopila som, nechcel, aby som vedela
koľko zarobil. Tak som sa naštvala, ja DP odhadom nerobím, nech si to urobí sám, ani som mu neukázala ako na to.He, he budem v celej rodine
bosorka !
Gabca
24.03.06,14:16
Veru veru, treba si vazit sam seba, ale co s takymi podrazakmi , ktori nahucia do hlavy klientovi, ze mu to budu robit za polovicnu cenu?! Mne sa to stalo, ze prisiel klinet s tym ze mu nejaka znama povedala, ze mu to bude robit za polovicu, tak som si povedala, ze sa mozem na nich vykaslat za take peniaze, tak som s nimi skoncila, nech im to robi, ked nevie do coho ide a najlepsie na tom bolo to, ked si prisiel pre spracovany rok a vsetky tie papiere co mi za ten rok navlacil a vypliestal oci , ze to az tak vela sanonov mam odniest? No hroza!
dogicka
24.03.06,14:25
Ja mám tiež kuriozitu.Volal mi bratranec, že má príjmy aj z Čiech, či mu urobím DP.Prišiel, doniesol čísla na papieriku.Pýtam sa ho, že kde ma príjem z ČR, že to musím prepočítať kurzom a potom rozdeliť.A on nato,že daj to
odhadom a ja si to prepočítam. Pochopila som, nechcel, aby som vedela
koľko zarobil. Tak som sa naštvala, ja DP odhadom nerobím, nech si to urobí sám, ani som mu neukázala ako na to.He, he budem v celej rodine
bosorka !

Tak toto je najlepšie...rodina... Mne sa v tomto období tiež ozývajú bratranci, o ktorých inak ani neviem že existujú. Jeden bratranec tiež za mnou prišiel, že či mu spravím DP a koľko mu za to zoberiem. Nedoniesol so sebou žiadne papiere, a ja som ani netušila v čom podniká, tak som povedala, že netuším. On na to, že ak by to bolo okolo 1500,- (za celý rok) tak si ho bude dávať robiť mne. Doteraz mu to robila nejaká známa ale tá už nemá čas. Keďže ja som dopredu vedela, že tento rok mu to urobím zadarmo (veľakrát mi veľa pomohol jeho otec - právnik), povedala som mu nech to donesie. Po spracovaní JÚ mi vyšla suma 7500,-Sk (doniesol celý šanón papierov - DF, VF, bločky, auto). Zajtra má prísť, som zvedavá ako sa bude tváriť, keď mu poviem, že za menej mu to budúci rok nespravím. Rodina, nerodina ak sa mu nebude páčiť nech prehovára tú svoju známu...... Prajem všetkým pekný víkend
ALIBABKA
24.03.06,14:34
Pripájam sa až teraz a musím reagovať pretože ma to naštvalo.Je zaujímavé, že si to títo ľudia neurobia sami mali by to zadarmo , ale to by si museli najprv sadnúť a naštudovať všetky tie zákony a až potom by zistili, že čo je vo veci a akú to má hodnotu a to nehovorím o čase s ktorým sa tým musíte zaoberať.
Johanka
24.03.06,14:37
Ja mám tiež kuriozitu.Volal mi bratranec, že má príjmy aj z Čiech, či mu urobím DP.Prišiel, doniesol čísla na papieriku.Pýtam sa ho, že kde ma príjem z ČR, že to musím prepočítať kurzom a potom rozdeliť.A on nato,že daj to
odhadom a ja si to prepočítam. Pochopila som, nechcel, aby som vedela
koľko zarobil. Tak som sa naštvala, ja DP odhadom nerobím, nech si to urobí sám, ani som mu neukázala ako na to.He, he budem v celej rodine
bosorka !
Dobre si urobila! Mňa tiež jeden lámal, že nech ho naučím postup vypĺňania DP. Vraj ako mu zaručím,že som dostatočne diskrétna :eek: . Normálne mi dvihol tlak.
Tak som vytiahla zo zásuvky pozvanie na akési školenie k vypĺňaniu DP a ukázala som mu , koľko to stojí . Pre zmenu gúľal oči on. Zapotil, že účtovníkov je dosť a že nie je odkázaný na mňa. Vesmír a ľudská blbosť sú nekonečné....
evina
24.03.06,14:51
Dobre si urobila! Mňa tiež jeden lámal, že nech ho naučím postup vypĺňania DP. Vraj ako mu zaručím,že som dostatočne diskrétna :eek: . Normálne mi dvihol tlak.
Tak som vytiahla zo zásuvky pozvanie na akési školenie k vypĺňaniu DP a ukázala som mu , koľko to stojí . Pre zmenu gúľal oči on. Zapotil, že účtovníkov je dosť a že nie je odkázaný na mňa. Vesmír a ľudská blbosť sú nekonečné....

Johanka, tak zas som sa dozvedela niečo nové /myslím s tou diskrétnosťou:eek:/. Tak takáto drzosť sa mi našťastie ešte nestala....
mysimis
24.03.06,15:08
Ja som mala podobný zážitok minulý týždeň, "pán" podnikateľ chodil za mnou asi 2 roky a vždy chcel na mne aby som mu čosi vypočítala, či sa mu oplatí začať podnikať. Raz to boli prepočty k benzínke, raz na autobazár, potom na autoumyváreň. Keď ma navštívil začiatkom roka, počítala som mu prevádzku na výrobu kartónov. Rozhodol sa že konečne začne podnikať. Zabezpečila som mu cez môjho právnika založenie sro /samozrejme za zvýhodnenú cenu/, vybehala som mu všetko okolo prevádzky, prihlásila som firmu do SP, ZP, zamestnancov, DÚ, no proste všetko a keď som si vydýchla, že už to mám prišla za mnou jeho mamička a povedala, že si berie synove doklady k inej účtovníčke..... Okrem toho, že som stratila kopec času som sa nedožila žiadnej otázky či je niečo dlžný. Brali to ako samozrejmosť. Ešte si dali u mňa pre otecka vyhotoviť DP A /dostala som za to kávu so šlahačkou a 3dcl minerálky s citrónom/. Potom som sa dozvedela, že chceli čosi zatajiť pred otcom, s ktorým sa veľmi dobre poznám, napriek tomu nikdy nerozoberám otázky podnikania s rodinnými príslušníkmi. Asi som sa nezdala dosť diskrétna.
Tweety
24.03.06,15:17
Ja som mala podobný zážitok minulý týždeň, "pán" podnikateľ chodil za mnou asi 2 roky a vždy chcel na mne aby som mu čosi vypočítala, či sa mu oplatí začať podnikať. Raz to boli prepočty k benzínke, raz na autobazár, potom na autoumyváreň. Keď ma navštívil začiatkom roka, počítala som mu prevádzku na výrobu kartónov. Rozhodol sa že konečne začne podnikať. Zabezpečila som mu cez môjho právnika založenie sro /samozrejme za zvýhodnenú cenu/, vybehala som mu všetko okolo prevádzky, prihlásila som firmu do SP, ZP, zamestnancov, DÚ, no proste všetko a keď som si vydýchla, že už to mám prišla za mnou jeho mamička a povedala, že si berie synove doklady k inej účtovníčke..... Okrem toho, že som stratila kopec času som sa nedožila žiadnej otázky či je niečo dlžný. Brali to ako samozrejmosť. Ešte si dali u mňa pre otecka vyhotoviť DP A /dostala som za to kávu so šlahačkou a 3dcl minerálky s citrónom/. Potom som sa dozvedela, že chceli čosi zatajiť pred otcom, s ktorým sa veľmi dobre poznám, napriek tomu nikdy nerozoberám otázky podnikania s rodinnými príslušníkmi. Asi som sa nezdala dosť diskrétna. Žeby ste boli účtovníčky klebetníčky?
mysimis
24.03.06,15:23
Majka vôbec nikdy sa nestalo, že by som sa s kýmkoľvek rozprávala o účtovníctve druhého. To si nemôžeme predsa dovoliť, je to náš chlieb a živí nás to. Ja si svoju prácu vážim a cením a som rada, že ju mám.
Tweety
24.03.06,15:33
Majka vôbec nikdy sa nestalo, že by som sa s kýmkoľvek rozprávala o účtovníctve druhého. To si nemôžeme predsa dovoliť, je to náš chlieb a živí nás to. Ja si svoju prácu vážim a cením a som rada, že ju mám. To je jasné, ale myslela som to skôr z ich pohľadu.
miro_mr
24.03.06,16:09
Ahoj, nie som uctovnik a preto by som tiez pridal svoj nazor.
Je skoda Jana32, ze si tej pani nepovedala cenu dopredu. Nech si ide hladat tych co to robia za 300 korun. Danove priznanie je "finale" kazdeho podnikania. Vsetci vieme ako sa zakony u nas menia zo dna na den. Ak chcem mat istotu, ze som nieco neoopomenul, dam si danove priznanie vcypracovat niekomu, kto sa tym zaobera dennodenne a zmeny legislativy sleduje. Potom mam istotu ze je spracovane profesionalne. Samozrejme musim ratat ze to nieco stoji.
Ked chcem usetrit za kazdu cenu, spravim si ho sam, ale potom riskujem ze niektoru polozku spatne zaradim alebo urobim inu chybu a potom moje priznanie nemusi byt v poriadku.
Ak si dam spracobvat priznanie a uctovnictvo profesionalovi musim ratat ze to niecop stoji. Nie je to len pocet poloziek, ale musim za tym vidiet aj to ze on sa musi skolit, sledovat zakony a ze z toho musi aj vyzit - ja mu to musim priat aby som mal na buduce za kym ist. Ak to bude trobit za 300Sk tak je pravdepodobne ze na rok si budem musiet hladat ineho. Ze tento bude 100percent na urade prace ako nezamestnany.
MiroMr
M0NIKA
25.03.06,11:56
Tak toto je najlepšie...rodina... Mne sa v tomto období tiež ozývajú bratranci, o ktorých inak ani neviem že existujú. Jeden bratranec tiež za mnou prišiel, že či mu spravím DP a koľko mu za to zoberiem. Nedoniesol so sebou žiadne papiere, a ja som ani netušila v čom podniká, tak som povedala, že netuším. On na to, že ak by to bolo okolo 1500,- (za celý rok) tak si ho bude dávať robiť mne. Doteraz mu to robila nejaká známa ale tá už nemá čas. Keďže ja som dopredu vedela, že tento rok mu to urobím zadarmo (veľakrát mi veľa pomohol jeho otec - právnik), povedala som mu nech to donesie. Po spracovaní JÚ mi vyšla suma 7500,-Sk (doniesol celý šanón papierov - DF, VF, bločky, auto). Zajtra má prísť, som zvedavá ako sa bude tváriť, keď mu poviem, že za menej mu to budúci rok nespravím. Rodina, nerodina ak sa mu nebude páčiť nech prehovára tú svoju známu...... Prajem všetkým pekný víkend

No to som zvedáva ako to dopadne - daj vedieť!
tanmat
26.03.06,11:06
Kazdy z nas vie na co ma, a na co nema... Pod cenu robia iba ti, co si neveria.... Ja som pre mnohych draha, ale ti, co chcu mat POKOJ so vsetkým a vsetko podlozene a vsetko v poriadku, mi radi zaplatia a ostatni, nech chodia kazdy rok "prosikat" inam, potom to ich ucto aj tak vyzera.


CHCEM VSETKYCH poprosit, VY DOBRI A KVALITNI UCTOVNICI NIKDY nechodte pod cenu, lebo kazite dobre menom "nam" co ideme za cenu kvalitnej a dobre odvedenej prace.
virka
26.03.06,11:32
Účtovníctvo už robím viac rokov otvorila som si živonosť už 4 rok. je to tvrdá práca a nezaplatená.Je pravdou že ľudia ktorým robíme nevedia ohodnotiť túto prácu. Podľa nich len ten je dobrý účtovník ktorý im to urobí bez dane a napoly zadarmo. Som z tej časti Slovenska kde veľká nezamestnanosť podnikatelia sa veľmi nehrnú no ide to dáko. Ja beriem za vypracovanie DP 500,- Sk a podľa položiek v PD. 10,- Sk.Zohľadňujem pri tom aj iné napr. leasing......Stalo sa mi práve tohto roku že sme sa dohodli na určitej cene a položiek bolo 1400. Cena bola dohodnutá o 1500,- menej ale keďže tých položiek bolo neúrekom pýtalo som o tých 1500,- viac zamzol im úsmev na tvári.
ZuzanaP
27.03.06,07:29
Robím účto len známym a ešte sa mi nestalo, že by sa niektorí nad cenou pozastavili. Sme však dohodnutí, že ak budem niečo potrebovať, tak sa dohodneme, sú to obyčajne remeselníci, ktorých práce sa mi budú raz hodiť. Často sa mi stane, že mi chcú dať aj naviac, čo ma pri srdiečku poteší.
Majka
27.03.06,07:54
Prosim Vas viem ze takato temu tu uz bola, ale poradte mi. Robila som danove priznanie jednej pani, fakt to nebolo nic moc, mala prijmy len zo zavislej cinnosti, plus podnikanie od novembra minuleho roku, asi 40 poloziek, urobila som komplet danove, s inventarizaciami a vsetkym a pytala som 1000 Sk. V zivote sa mi este nestalo aby niekto nebol spokojny tak asi preto ma to vzalo, lebo uplne sa vyrutila ze jej kamosky jej povedali ze za to mala zaplatit tak 300 Sk. Fakt som taka draha?

Ja mama prave pred sebou podobny problem teda uctovnictvo,dan.priznanie az an to ze zo zivnosti mam asi 6 poklad.dokladov, jednu fakturu a 2 BV,urobim dennik,vykazy,DP a pytam si za to 1000.- sice ten zivnostnik mal maly prijem ale aj tak mne to zaberie cas....a chce to mat na poriadku....
teraz uvzujem ci som si nevypytala vela ale touto parcou som sa vcera zaoberala asi 2hodinky.
kendy
27.03.06,10:25
teraz uvzujem ci som si nevypytala vela ale touto parcou som sa vcera zaoberala asi 2hodinky.

Majka, zober si, koľko času by pri tom strávil on - kým by si zohnal a naštudoval zákony plus samotná práca.
jana32
31.03.06,11:46
odkaz pre mira_r : vies Mirko to je pre mna take poucenie, ja som si totiz myslela ze ta tisicka je bezkonkurencne nizka cena a ze teda sa isto dohodneme. Inak tato diskusia mi dala vela, lebo mí ukazala pozerat sa na svoju pracu aj z trochu ineho pohladu. My sme boli doma uceni tomu znamemu : Miluj blizneho svojho, preto moji rodicia pomahali vela a nezistne. Len ja si akosi uvedomujem, ze aj ta pomoc ma svoje hranice. Lebo milovat blizneho treba ako seba sameho, niektori si to vsak asi vysvetluju ako : miluj blizneho svojho VIAC ako seba sameho. Dakujem vsetkym!
dogicka
03.04.06,11:50
No to som zvedáva ako to dopadne - daj vedieť!

Tak môj bratranec ma veľmi milo prekvapil. S cenou súhlasil baz mihnutia oka, dokonca mi stále chcel zaplatiť aj za tento rok. Bol spokojný a ja tiež. Musím povedať, že je to veľmi príjemný pocit, hlavne keď to bol človek, síce rodina, ale s ktorým som doteraz bohvieaké kontakty neudržiavala. Je fajn, natrafiť na klientov, ktorí si moju prácu vážia.