Tommy Smith
14.12.13,11:39
Dobrý deň, vospolok;
ostali nám doma tieto staršie hodiny, ktoré jaksi-taksi nemajú viac využitie (byt ideme prerábať a nehodia sa naozaj nikam). Chceli by sme zistiť, či majú nejakú hodnotu, alebo je to len bežný bezcenný kus, poprípade - či by ich niekto nechcel (možno domov, alebo na chatu, na záhradu ...). Ak sa nenájde nikto, kto nás presvedčí o ich hodnote, pustím to prvému záujemcovi, ktorý si po ne príde do Popradu. Samozrejme, sú plne funkčné.
Snáď som tému zaradil správne a mohol ju označiť ako debatu. A možno ma moderátori znenávidia ...
Pekný slnečný deň Vám všetkým. Tommy
Tweety
14.12.13,10:43
Veď zájdi s nimi do najbližšieho starožitníctva a tam určite povedia, či sú ozaj starožitné alebo len taká lacná novšia replika. Ale na kukuč vyzerajú dobre. Pekne by zapadl aj do koloniálne zariadeného bytu.
misoft
14.12.13,10:45
Hodnotu zistíš jedine u znalca z oboru hodinárstva, prípadne niekde v múzeu. Takže najskôr si zisti (niekedy na hodinových strojčekoch je vyrytý autor/majster a tiež je tam rok. Z toho potom vychádzaj.
Tiež záleží i na vzhľade a mechanickom stave.
Ale odporúčam - daj si ich ohodnotiť (lebo by si ich možno predal za 50€ a ich skutočná a historická hodnota by mohla byť aj 10-20 násobne vyššia).
misoft
14.12.13,10:47
Veď zájdi s nimi do najbližšieho starožitníctva a tam určite povedia, či sú ozaj starožitné alebo len taká lacná novšia replika. Ale na kukuč vyzerajú dobre. Pekne by zapadl aj do koloniálne zariadeného bytu.
Starožitník ohodnotí, ale ten vždy hodnotí na čo najnižšiu cenu/hodnotu - dôvod: ak by mal záujem, za ohodnotenie ich odkúpi, ale ich cena je často vyššia ...... starožitník je obchodník, ten ide po zisku!
Tweety
14.12.13,10:49
To áno, ale myslela som skôr to, či sú starožitné ,než ich cenu.
misoft
14.12.13,10:53
To áno, ale myslela som skôr to, či sú starožitné ,než ich cenu.
Pendlovky - kyvadlovky sú často starožitné (v dnešnej dobe elektronizácie :D). Ja som ho skôr upozorňoval na reálnu hodnotu - často sa stalo, že niekto predal "starinu - haraburdu" za pár centov a druhý majiteľ potom zistil, že získal poklad......
Tommy Smith
14.12.13,10:53
Ďakujem za reakcie :)
Samozrejme, niekam s nimi zájdem (snáď tu nejaký antikvariát máme), avšak zaujímal ma názor nestrannej skupiny, teda vás, než ich tam vezmem.
Predsa len, radšej si zistím veci dopredu, preto sa to tu volá fórum ;) Vďaka za rady.
buchač
14.12.13,11:49
Dobrý deň, vospolok;
ostali nám doma tieto staršie hodiny, ktoré jaksi-taksi nemajú viac využitie (byt ideme prerábať a nehodia sa naozaj nikam). Chceli by sme zistiť, či majú nejakú hodnotu, alebo je to len bežný bezcenný kus, poprípade - či by ich niekto nechcel (možno domov, alebo na chatu, na záhradu ...). Ak sa nenájde nikto, kto nás presvedčí o ich hodnote, pustím to prvému záujemcovi, ktorý si po ne príde do Popradu. Samozrejme, sú plne funkčné.
Snáď som tému zaradil správne a mohol ju označiť ako debatu. A možno ma moderátori znenávidia ...
Pekný slnečný deň Vám všetkým. Tommy

Ponúkam 20 € ...:cool:
Dôjdem zajtra ??? :rolleyes:
Tommy Smith
01.01.14,16:13
Zdravim vas.
Po dlhsej odmlke hlasim, ze som sa k starozitnikovi este nedostal :)
Ak to nestrelim nikde inde, beriem do uvahy posledny prispevok, kde chcel prist dotycny ku mne.
Hladal som vyryty autogram, nikde nic.
kopretinka
01.01.14,16:39
Ak to nestrelim nikde inde, beriem do uvahy posledny prispevok, kde chcel prist dotycny ku mne.
na to by som sa nespoliehala:rolleyes:
buchač
01.01.14,16:51
Dobrý deň, vospolok;
ostali nám doma tieto staršie hodiny, ktoré jaksi-taksi nemajú viac využitie (byt ideme prerábať a nehodia sa naozaj nikam). Chceli by sme zistiť, či majú nejakú hodnotu, alebo je to len bežný bezcenný kus, poprípade - či by ich niekto nechcel (možno domov, alebo na chatu, na záhradu ...). Ak sa nenájde nikto, kto nás presvedčí o ich hodnote, pustím to prvému záujemcovi, ktorý si po ne príde do Popradu. Samozrejme, sú plne funkčné.
Snáď som tému zaradil správne a mohol ju označiť ako debatu. A možno ma moderátori znenávidia ...
Pekný slnečný deň Vám všetkým. Tommy

Ponúkam 20 € ...:cool:
Dôjdem zajtra ??? :rolleyes:



Ak to nestrelim nikde inde, beriem do uvahy posledny prispevok, kde chcel prist dotycny ku mne.
na to by som sa nespoliehala:rolleyes:
Ak to Tommy myslí vážne , tak na to vezmi jed , že sa môžeš spoľahnúť.....:rolleyes:

......už aj miesto na chalupe pre ne mám .....;)
kopretinka
01.01.14,17:14
oki,tak super....:D
Tommy Smith
01.01.14,18:58
Damy a pani, nemajte strach, nechcem nikoho natahovat ani oklamat. Ako som povedal(napisal), tak bude.
Samozrejme, pisal som vopred, ak sa nedostanem k ich predaju. Snad nas chapete, pre dvojicu mladych ludi (a nielen nas) je dnes kazde euro dobre :) Nechceme na nich ryzovat, urcite nie.
buchač
01.01.14,19:07
Damy a pani, nemajte strach, nechcem nikoho natahovat ani oklamat. Ako som povedal(napisal), tak bude.
Samozrejme, pisal som vopred, ak sa nedostanem k ich predaju. Snad nas chapete, pre dvojicu mladych ludi (a nielen nas) je dnes kazde euro dobre :) Nechceme na nich ryzovat, urcite nie.
No dobre ...nech nežeriem ...


Ponúkam 20 € ......
Dôjdem zajtra ???

Dám 21 €...;):rolleyes::---:D:D:D
terezamaria
01.01.14,19:12
Toto sú tak 70 - 80 ročné hodiny, pokiaľ nemajú tzv. punc, teda meno výrobcu a rok výroby, nemajú veľkú hodnotu. Mala som veľmi podobné, aj ich videl odborník na tieto veci, ale nakoľko tam tieto údaje chýbali, chcel mi dať 1000 Sk. Pokiaľ by tieto náležitosti tam boli, bol by dal 5000 Sk. Zobral si ich syn, jemu sa páčili, mne sa síce hodili, ale to odbíjanie hodín mi neskutočne vadilo. Dalo sa to síce odstaviť, ale rada som mu ich dala.
kopretinka
08.01.14,16:48
Damy a pani, nemajte strach, nechcem nikoho natahovat ani oklamat. Ako som povedal(napisal), tak bude.
Samozrejme, pisal som vopred, ak sa nedostanem k ich predaju. Snad nas chapete, pre dvojicu mladych ludi (a nielen nas) je dnes kazde euro dobre :) Nechceme na nich ryzovat, urcite nie.
No dobre ...nech nežeriem ...


Ponúkam 20 € ......
Dôjdem zajtra ???

Dám 21 €...;):rolleyes::---:D:D:D
buchino,no čo,hodiny už bimbajú na chalupe? :D
buchač
08.01.14,17:27
Damy a pani, nemajte strach, nechcem nikoho natahovat ani oklamat. Ako som povedal(napisal), tak bude.
Samozrejme, pisal som vopred, ak sa nedostanem k ich predaju. Snad nas chapete, pre dvojicu mladych ludi (a nielen nas) je dnes kazde euro dobre :) Nechceme na nich ryzovat, urcite nie.
No dobre ...nech nežeriem ...


Ponúkam 20 € ......
Dôjdem zajtra ???

Dám 21 €...;):rolleyes::---:D:D:D
buchino,no čo,hodiny už bimbajú na chalupe? :D
eeeee....

Tommy Smith sa neozval ....a ja predsa nemôžem nikoho nútiť do predaja ...hm...
alaya1
08.01.14,17:37
takyto typ som videla vo vyklade u Cinana:)
kopretinka
08.01.14,17:45
Damy a pani, nemajte strach, nechcem nikoho natahovat ani oklamat. Ako som povedal(napisal), tak bude.
Samozrejme, pisal som vopred, ak sa nedostanem k ich predaju. Snad nas chapete, pre dvojicu mladych ludi (a nielen nas) je dnes kazde euro dobre :) Nechceme na nich ryzovat, urcite nie.
No dobre ...nech nežeriem ...


Ponúkam 20 € ......
Dôjdem zajtra ???

Dám 21 €...;):rolleyes::---:D:D:D
buchino,no čo,hodiny už bimbajú na chalupe? :D
eeeee....

Tommy Smith sa neozval ....a ja predsa nemôžem nikoho nútiť do predaja ...hm...
a kontaktoval si ho?
buchač
08.01.14,17:51
Damy a pani, nemajte strach, nechcem nikoho natahovat ani oklamat. Ako som povedal(napisal), tak bude.
Samozrejme, pisal som vopred, ak sa nedostanem k ich predaju. Snad nas chapete, pre dvojicu mladych ludi (a nielen nas) je dnes kazde euro dobre :) Nechceme na nich ryzovat, urcite nie.
No dobre ...nech nežeriem ...


Ponúkam 20 € ......
Dôjdem zajtra ???

Dám 21 €...;):rolleyes::---:D:D:D
buchino,no čo,hodiny už bimbajú na chalupe? :D
eeeee....

Tommy Smith sa neozval ....a ja predsa nemôžem nikoho nútiť do predaja ...hm...
a kontaktoval si ho?
Ako ???
Máš telefónne číslo ? Lebo ja nie ...
Máš mail na neho ? Lebo ja nie ...
Ak sa prihlási , tak predsa bude mať notifikáciu ...
Tweety
08.01.14,18:13
Damy a pani, nemajte strach, nechcem nikoho natahovat ani oklamat. Ako som povedal(napisal), tak bude.
Samozrejme, pisal som vopred, ak sa nedostanem k ich predaju. Snad nas chapete, pre dvojicu mladych ludi (a nielen nas) je dnes kazde euro dobre :) Nechceme na nich ryzovat, urcite nie.
No dobre ...nech nežeriem ...


Ponúkam 20 € ......
Dôjdem zajtra ???

Dám 21 €...;):rolleyes::---:D:D:D
buchino,no čo,hodiny už bimbajú na chalupe? :D
eeeee....

Tommy Smith sa neozval ....a ja predsa nemôžem nikoho nútiť do predaja ...hm...
Mal asi lepšieho kupca.
kopretinka
08.01.14,18:53
Damy a pani, nemajte strach, nechcem nikoho natahovat ani oklamat. Ako som povedal(napisal), tak bude.
Samozrejme, pisal som vopred, ak sa nedostanem k ich predaju. Snad nas chapete, pre dvojicu mladych ludi (a nielen nas) je dnes kazde euro dobre :) Nechceme na nich ryzovat, urcite nie.
No dobre ...nech nežeriem ...


Ponúkam 20 € ......
Dôjdem zajtra ???

Dám 21 €...;):rolleyes::---:D:D:D
buchino,no čo,hodiny už bimbajú na chalupe? :D
eeeee....

Tommy Smith sa neozval ....a ja predsa nemôžem nikoho nútiť do predaja ...hm...
a kontaktoval si ho?
Ako ???
Máš telefónne číslo ? Lebo ja nie ...
Máš mail na neho ? Lebo ja nie ...
Ak sa prihlási , tak predsa bude mať notifikáciu ...
no veď správou tu na porade
buchač
08.01.14,18:59
no veď správou tu na porade
...nerieš .....

Ktož vie , či vôbec má záujem ešte predať ....
Alebo sú už možno niekde zavesené a kyvadlo sa kníše ...každú hodinu odbijú ten čas ...
pivko
08.01.14,19:29
no veď správou tu na porade
...nerieš .....

Ktož vie , či vôbec má záujem ešte predať ....
Alebo sú už možno niekde zavesené a kyvadlo sa kníše ...každú hodinu odbijú ten čas ...
Však už buchaju u mňa v Tatrach
Tommy Smith
25.01.14,14:44
Vospolok, zdravím vás.
Ospravedlňujem sa, že som sa neozval - riešime poslednú dobu viacero vecí, medzi nimi aj kukačky - na poradu nejak neostáva čas :)
S hodinkami sme boli u znalca - reálnu hodnotu týchto, podotýkam - nefunkčných hodín, nám odhadol na cca 80-100€ ... Preto som sa priklonil k tomu, že som mu ich tam nechal a išli do predaja, síce ako pekné, ale nefunkčné.
Vďaka vám za rady. Užite si snehu :)
misoft
25.01.14,16:01
No Buchy - prebili ťa :D:D:D
lujza.j
25.01.14,16:28
No Buchy - prebili ťa :D:D:D
pán ich sfunkčnil...predal ako funkčné a teraz je vysmáty:)
felix1
25.01.14,23:54
V roku 1995 to malo predajnu hodnotu v starozitnictve cca 12000.-Sk teda cca 400.-EUR. Ak sa ti to podari dnes predat nad 300-350.-EUR, klobuk dole :(