BOGI75
14.12.13,13:54
LukyKs
14.12.13,15:52
keď susede zavíjajú psy , teší sa , lebo jej neodvíjajú

a teš sa aj ty, lebo ak by zavýjali, bolo by to horšie
misoft
14.12.13,15:57
Buď toto:

http://www.elektrokoutek.cz/upload/pistalka.GIF

alebo toto:

http://mypet.cz/190-857-thickbox/kovova-ultrazvukova-pistalka-na-psy-do-200m.jpg

A uvidíš ten čurbes ...... havovia nemajú rady dlhodobý ultrazvuk.....
arizona
14.12.13,16:16
to stekaju v byte, ci niekde na okoli? Ake su to psy?
BOGI75
14.12.13,16:21
ona ma tych psov v byte tu kde byvame otras
BOGI75
14.12.13,16:22
ked neni doma psy zavijaju stekaju cele hodiny a ten neporiadok na nasom spolocnom dvore
Pohar
14.12.13,16:27
my (plus susedia) sme podobný problém riešili cez slobodu zvierat - prišla k nim pani z útulku a skontrolovala psov, plus doporučili nám napísať list na štátnu veterinárnu správu (tá má vraj vyššie právomoci...). Na ulici býva jedna "asociálna" rodina...a je to tam hrozné...takže tiež čakáme čo a ako....
Pohar
14.12.13,16:28
niečo neskutočné :(((
BOGI75
14.12.13,16:29
co tie psy v noci robia neskutocne idem von naschval ich pusti celeho ta dospinia pred tyzdnom som vybehol po 22 hodine ich naschval venci
misoft
14.12.13,16:30
Nekomentuj - nevieš, nepoznáš.....
Pohar
14.12.13,16:37
no my sme s tým mali tiež dlhodobý problém.... volala som aj na mestský úrad....ked som volala s pani z útulku - poradila tú veterinárnu správu - vraj oni môžu zasiahnuť najviac, dokonca vraj štátny veterinár môže skontrolovať byt a všetko okolo psov (očkovanie a podobne.....), ja by som na tvojom mieste skusila útulok až máte - tam sa poradiť, ako sme sa my poradili...my sme to dali aj na slobodu zvierat -ale oni len vyšlú pracovníka z útulku pozrieť čo a ako - ale to tiež medzi dvere, dovnútra ho nemusí pustiť. Potom sme poslali list na tú štátnu veterinárnu správu - až ju máte v meste, napíš in list -presne popíš čo ťa trápi, a oni už vec musia riešiť. A v noci? no neviem...čo by na to povedala metská polícia?
Pohar
14.12.13,16:38
budem komentovať... a ešte raz: niečo neskutočné :(( ľutujem...
misoft
14.12.13,16:40
A koho? Lebo ja toho, čo tých psov musí počúvať. Ak je pes necvičený (maznáčík) - tak to potom vyzerá. Ak ty ľutuješ psa - tak potom k tvojej osobe - no comment!
buchač
14.12.13,16:43
By videla dotyčná osoba to čóro - moro , keby psiská zavíjali ...a o výkaloch ani nevravím ...

Určite by som ale nevypisoval horem - dolem ...
BOGI75
14.12.13,16:45
vykali som pozbieral dal pred dvere:-)potom sa mi vyhrazala nakoniec podala na mna oznamenie na policiu
Martin1310
14.12.13,16:47
Súhlasím s buchačom toto sa dá bud vybaviť medzi vami alebo takmer nijako.
Môžeš tam volať koho chceš, pokial je o psov dobre postarané tak nič nespravia, je to len vyrypovanie a už vôbec to nieje riešenie toho pravého problému, teda hluku.
Pohar
14.12.13,16:47
toto sa fakt nedá ani komentovať....a fakt ľutujem :(
buchač
14.12.13,16:51
BOGI75

Veľmi múdro ....palec hore ...

Ja by som nie iba výkaly dal pred dvere dotyčnej osoby ...šak dokonca aj tie psie hovná ... :D :D :D
BOGI75
14.12.13,16:51
dakujem za radu napisem ten list tak uvidim ako to dopadne
BOGI75
14.12.13,16:54
uz som to raz spravil zacala sa mi vyhrazat a nadavat raz jej ich hodim do tvare
Pohar
14.12.13,16:57
určite by som nerobila ako radí buch - aká akcia taká reakcia.... toto sa dá krásne riešiť cez mestskú políciu, a veterinárnu správu...a šak nepíš....skús pondelok zavolať - ja som najprv volala
BOGI75
14.12.13,16:58
v pondelok tam zavolam a dam vediet
BOGI75
14.12.13,17:00
pokial je niekto zakomplexovany od malycka nepomoze ani svetena voda:-))
Pohar
14.12.13,17:01
super, držím palce...lebo my už máme nejaký ten deň kľud - je ticho na ulici...ale dokedy? neviem...a zabudla som: ešte mi pani poradila pri každom probléme volať mestskú políciu... tak uvidím, ak sa to bude opakovať, budem volať
BOGI75
14.12.13,17:04
dakujem ja som zvedavy ako to dopadne kazdy sa jej boji tak idem sam dotoho lebo ona spravkyna bytovky moze byt aj prezident
BOGI75
14.12.13,17:13
uz som spravil bespecnostne opatrenia
taiko
14.12.13,17:25
Hmmm, neviem ci je to to prave orechove trestat psa za blbost jeho majitela. Ja by som skor riesil tu bezohladnu susedu ako tie psy. Psy nezavyjaju len tak z nicoho nic, takze si myslim ze aj oni maju so susedou psi zivot.
alaya1
14.12.13,17:33
misoft, aj ja lutujem tych psov, nesuhlasim s tymto sposobom, ktory uvadzas, ved je to tyranie zvierat, nemyslis? Psy su v tomto nevinne, su to zvierata, domovy poriadok nepoznaju. Mal by sa potrestat clovek, ktory vlastni tychto psov, nakolko ked psy v byte stekaju, nie je to o vycviku, ale o tom, ze stekotom davaju najavo svoje potreby.....Hovorit zial nevedia..Urcite by som to nahlasila na Slobodu zvierat, ako tyranie zvierat.
Skoda, ze nepodavas blizsi popis, kedy, ako dlho stekaju a pod. Co sa tyka znecistenia spolocnych pristorov v bytovom dome, ak su vykaly tam, by som to nahlasila na hygienu. Vyfasuje aspon pokutu, ak mate na to dokazy, ze to robia jeho psy.
BOGI75
14.12.13,17:45
jej fena sa okotila mala 7 malych nikdo nevie kam dala tie male psyuy som to poslal na vet.potr.spravu
Pohar
14.12.13,17:57
dávam užitočné...musím napísať že súhlasím...fakt ľutujem tie zvieratá - ak to použil?
Pohar
14.12.13,17:57
aké?
BOGI75
14.12.13,18:01
jedna pani mi teraz volala a poradila aby som poslal mail na vet.apot.spravu senec tak som poslal
Pohar
14.12.13,18:05
super...držím palce nech to vyriešia...oni sú vám aj povinní na ten mail odpovedať - ako vec riešia....a či tam boli na návšteve
Pohar
14.12.13,18:08
toto dávať ako návod??? kde sa podel rozum?
Pohar
14.12.13,19:27
no to mi pripomína silno našich susedov? nie sme susedia? :) ale žartujem... ked sa pred dvoma rokmi tým našim susedom narodili šteniatka - vieš čo s nimi urobili? prehodili ich cez plot susedom :((( potom tam nabehli z útulku.
korela
14.12.13,21:25
Misoft:
Keď sme sa ešte pred 89 sťažovali na susedovho psa, ráno vyšiel hore na schodíky pred svoj vchod do domu a ako ráno začal, večer skončil. Malý špic, štekot fistula. Vtedy nastúpila fenka od vedľa, a štekala do rána. Čakala som dieťa, bola som zúfalá.
Tak sme to začali riešiť ako sa v tej dobe dalo, pani na Národnom výbore, išlo o priestupok, že pes je nato, aby štekal. A bolo vymaľované.
Psa stavať pred potreby človeka je scestné.
Martin1310
14.12.13,21:58
Ja žasnem, takže štekajúci pes znamená že je týraný a treba na majitela zavolať slobodu zvierat. Tak by ma zaujímalo, sused o dva domy dalej má kozu a tá koza niekedy robí - mééééé- tak rozmýšlam či ju tam nejak netrápi, hňup jeden a či by som nemal zavolať slobodu zvierat, no ktovie čo chce tým - mééééé- povedať.
buchač
15.12.13,07:21
Som sa pobavil teraz ...neskutočne POBAVIL ...
Dlho som nečítal takéto " právne " drísty ...
POHÁR :
1. ...vraj dokonca štátny veterinár môže skontrolovať byt
2. ...čo by povedala mestská polícia ...

Kua ....štátny veterinár by mi tak do ritného otvoru mohol pozerať ...a nie kontrolovať byt !
Mestská polícia by len hovoriť mohla ...a maximálne dat pokutu 33 € a nič iné ...alebo eventuálne pomáhať štátnemu veterinárovi pri fúkani do mojej riti ...
alaya1
15.12.13,07:29
Martin, o kynologii nevies nic. pes a koza, to je nieco uplne ine. A k tomu psi zavreti v byte. Ale zbytocne ti objasnovat.
Pohar
15.12.13,07:35
píšem čo povedala pani.... tak nerieš.... a pokuty? a čo? šak pri 5 pokute by sa spamätali.....
alaya1
15.12.13,07:42
S Buchacom suhlasim. Kazdy to moze mat v zadnici a aj ma. Jedine ak media, ale aj tych uz tato tema omrzela. Vo vedlajsom dome mali psa, ktory tiez bol cely den sam zavrety v byte, tak stekal a zavyjal. Na domovej schodzi sa dohodli, ze bud sa o psa bude pocas dna niekto starat alebo musi z domu prec. Sposob, ako to urobili neviem, pes tam uz nebyva. Ale upresnim- nikto ho neodstrelil.
Martin1310
15.12.13,12:27
Ja viem, pes to je vyššia bytosť, minimálne dve triedy nad človekom a šteká len ked je týraný, no koza tá mečí vždy od radosti a spokojnosti. Nehaj tak.
korela
15.12.13,14:50
Psy zavýjajúce v noci v byte nerušia aj majiteľa?
Nemáte niekde v blízkosti policajtov, základňu úrazoviek, hasičov? Nereagujú na niečo?
Susedov veľmi citlivý pes keď začne zavýjať, viem, že za chvíľu okolo nás prefrčia do sirénami buď jedni, druhí alebo tretí. Musí ich zachytiť ešte v dobrej diaľke a skončí až keď sa mu stratia z dosluchu.
Tak pre mňa tento spev nie je nepríjemný, naopak sa ešte aj usmievam, pretože v tomto oprípade je to doslova milé.
V noci o ňom nevieme, pretože máme všetci v okolí kľud od štekotu, čo sme ich začali na noc brať dnu. Môj si občas zašteká aj vnútri, keď započuje dve psie hebedá u šiesteho suseda.
misoft
15.12.13,16:06
Nejako ste sa do mňa obuli - ja som to uvádzal ako riešenie - nie že to MUSÍ urobiť! A to štekanie psov v domácnosti - nemyslíte si - milé dámy - že držať psa v byte 22 hodín denne a len 2 hodiny venčenia, nie je náhodou týraním? A kto ho potom týra - chlapík s píšťalkou, ktorý zapíska, aby pes na čas stíchol, alebo panička, ktorá sa so zvieraťom mazná a upiera mu to jeho základné - pohyb! A keď pes šteká v byte - je to zlou výchovou majiteľa - proste to zviera je jeho HRAČKA!
Áno - ľutujem psa, že má takého pána! A neľutujem majiteľa psa - ja ho zatracujem, pretože je zvieracím tyranom.

Rozoberte si to v hlavičkách - pre a proti, kto viacej pochybil, kto viacej trpí. Pochybil majiteľ psa, trpí pes a trpia susedia. A susedia snáď nemajú právo na pokoj?

Dámy - zobuďte sa a otvorte konečne oči!
Pohar
15.12.13,18:34
otvor...napísal si bud toto, alebo toto...?? ale inak ostávam pri ľutovaní....