barlova
14.12.13,20:33
Myslela som 512, chýbička sa vloudila
Spoločnosť nemá automobil v majetku, v spoločnosti sú interné smernice na základe ktorých sa používa OA. Náhrady sú mu zasielané na účet, preto som zaúčtovala cez ID
tictac7
14.12.13,20:41
527?! To hádam nie - veď si prečítaj názov toho účtu.... a prečo to cez záväzky "preháňaš" - veď 512/211.... ale ma ešte tak napadá. Je v PP? Ak nie, má zmluvu na výkona funkcie konateľa? Má v nej, že aj SA môže využívať a budú mu náhrady preplatené?
-----------------------
upravujem svoju odpoveď - nemusí to ani v zmluve mať a môžeš preplatiť, avalik Ti dobre odpovedá
avalik
14.12.13,20:45
na zaklade coho by mal mat konatel v zmluve schvalene pouzitie SA?
tictac7
14.12.13,20:53
môže. Tak, ako môže využívať firemné auto, môže aj súkromné. ....minimálne na podpis zmluvy, napr. k operátorovi, sa musí nejako dopraviť.....
barlova
14.12.13,20:54
na základe int. smerníc , nie je zamestnanec a nemá zmluvu na funkciu
barlova
14.12.13,20:57
tak môžem to nechať zaúčtované tak ako som písala ?
avalik
14.12.13,21:01
konatel je na ucely ZoCN zamestnanec - §1/2/b
barlova
14.12.13,21:03
tak ako ?
barlova
14.12.13,21:08
teda účtujem cez závazky ?
tictac7
14.12.13,21:12
prečo cez záväzky?! My sme sa predsa s avalik len dohadovali, či je potrebné alebo nie, mať v zmluve o výkone funkcie konateľa možnosť používania SA.. to som predsa aj v odpovedi upravovala....
barlova
14.12.13,21:15
tak to mám zaúčtovať ?
avalik
14.12.13,21:19
ved v odpovedi od tictac7 mas 512/211
barlova
14.12.13,21:20
peniaze sú zasielané na súkromný účet
tictac7
14.12.13,21:20
jaaaj, moja - tak ako, najskôr píšeš 379/211, teraz na to kukám a je tam doplnené, že mu to posielaš na účet.... idem radšej spať., Ak chceš naozaj na toto odpoveď - zmeň si profil
barlova
14.12.13,21:22
´Dakujem za pomoc moja a dobrú noc
Sarlotka
14.12.13,21:30
ja uctujem 512/379 v knizke cenigova je pisane ze 379 sa pouziva pri cestovnych nahradach poskytovanych osobam vymenovanych a zvolenych do organov uct. jednotky... mam k tomu aj vypracovanu smernicu

netreba este zabudat dokedy je potrebne cestovne nahrady vyplatit.

(7) Zamestnanec je povinný do desiatich pracovných dní odo dňa skočenia pracovnej cesty alebo inej skutočnosti zakladajúcej nárok na náhrady podľa tohto zákona predložiť zamestnávateľovi písomné doklady potrebné na vyúčtovanie náhrad a vrátiť nevyúčtovaný preddavok, ak nie je v kolektívnej zmluve, alebo v písomnej dohode so zamestnancom dohodnutá, alebo vo vnútornom predpise zamestnávateľa určená dlhšia doba, najdlhšie však do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola pracovná cesta alebo iná skutočnosť zakladajúca nárok na náhrady skončená.

(8) Zamestnávateľ je povinný do desiatich pracovných dní odo dňa predloženia písomných dokladov vykonať vyúčtovanie pracovnej cesty alebo inej skutočnosti zakladajúcej nárok na náhrady podľa tohto zákona a uspokojiť nároky zamestnanca, ak nie je v kolektívnej zmluve, alebo v písomnej dohode so zamestnancom dohodnutá, alebo vo vnútornom predpise zamestnávateľa určená dlhšia doba, najdlhšie však do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom boli predložené písomné doklady.
barlova
14.12.13,21:32
ďakujem
avalik
14.12.13,21:35
prilep aj ods. 8 - ten hovori o splatnosti
Sarlotka
14.12.13,21:38
dakujem za upozornenie v rychlosti som ho neskopirovala :)